Pospojení v koupelnách
Vojta Novák:
Podle přednášky pana Kosmáka v Č.Budějovicích dne 3.4.2002 je rozhodující při pospojování kovových baterií rozbor vody (její vodivost), jaké je však řešení při použití celoplastových baterií?
Petr?:
Kterou vodu měl pan Kosmák na mysli ? Studenou, tedy zřejmě pitnou nebo teplou užitkovou ? Ta bývá upravená a může být trochu jiná. Nebo je rozhodující rozbor vody jak studené, tak i teplé užitkové ? Vždyť vlastě obě "přichzázejí" do baterie paralelně. A jakýmže přístrojem a kdo by měl tento rozbor vody provádět ? Vodárenská společnost ? Nebo dodavatel teplé užitkové vody ? Nebo že by instalatér ? Už to vidím, jak tento úděl zbyde na toho posledního elektrikáře.
Milan Jakovlev:
To je sice krásný, ale co s tím, když vodárna průběžně pouští vodu z jiného prameniště ..? :o)
František Bernard:
Po přečtení všech uvedených příspěvků k tématu pospojování vkoupelnách jsem došel k tomu, že většina přispívatelů přehlédla článek ČSN 33 2000-7-701 Č. 701.413.1.6.1. V koupelnách je doplňující pospojování, spojení mezi ochrannými vodiči zásuvek se provádí v těsné blízkosti prostoru - tedy koupelny. Kovové vany umístěné ve zdivu jsou z hlediska této normy izolovaně umístěné. Také baterie připojené na plastové rozvody jsou vlastně izolované. Připojením na rozvod PE se může naopak na tyto předměty přivést při poruše nebezpečné napětí.
Petr?:
Nestává se náhodou pospojení v koupelnách ve většině případech "ránou jistoty" ? Zkusme se nad tím globálně zamyslet.
Navigace
[0] Index zpráv
[#] Další strana