Je kompatibilní vnitřní přepěťová ochrana s proudovým chráničem?
Zbyněk Novák:
Je kompatibilní vnitřní (ta co bývá u zásuvek) přepěťová ochrana s proudovým chráničem? Teoreticky když se nad tím zamyslím, tak přepěťová ochrana, která svede impulz do země způsobí unikajíící proud. Čili na to zareaguje proudový chranič a vypne (aspon teoreticky).
#116#
XL:
Záleží na velikosti pulzu a délce. Hledejte parametr rázová odolnost např. zde
http://www.oez.cz/viewDocument.asp?document=32995
srovnejte typ A, G (S).
Zbyněk Novák:
ale je otazka jestli "Odolnost proti rázovému proudu do 1 kA (8/20 μs)" znamena, že chranič přežije tento impuls bez zniceni samo sebe nebo jestli to znamená, že takovýto impuls necha projít do země přes svodič přepětí aniž by chranič sam sebe vypl
Šipeky Michal:
Neznamena to nahodou to, ze za Vami popisovanych okolnosti nedojde k poskodeniu el. zariadeni zapojenych za chranicom? Co sa stane s chranicom a ci to vobec prezije to neriesi lebo to zavisi od dalsich/inych okolnosti.
XL:
Uvedený parametr podle mne znamená, jakou rázovou vlnu chránič přenese, aniž by vypnul (vlivem nelinearity součtového transformátoru a dalších vlivů) , tedy pokud se přepětí svede mezi L a N nebo projde spotřebičem (nevznikne reziduální proud). Pokud je proud sveden přes přepěťovou ochranu do PE, pak chránič vypne, pokud impulz není krátký a není použit chránič se zpožděnou reakcí G (případně S - ten ale není možno použít v koupelnách a pod. protože jeho vypnutí je už příliš pomalé na snížení rizika úrazu) - jednoduše řečeno.
Navigace
[0] Index zpráv
[#] Další strana