Který předpis určuje kde musí být provedena hromosvodní ochrana?
kopecky pavel:
Který předpis určuje kde musí být provedena hromosvodní ochrana?
Musí být hromosvodní ochrana na ubytovně kde bude shromážděno max.20 osob. Střecha sedlová krytá pálenou taškou. Kde je limit pro větší počet osob.
H:
Vyhláška 137/1998 Sb. o obecných technických požadavcích na výstavbu, § 47
Pavel Horský:
To Kopecký: vše co vás zajímá je uvedeno v ČSN EN 62 305-1 a 62 305-2. Je třeba si tyto ČSN prostudovat a pokud jim neporozumíte ( uvedený text a termíny jsou většinou pro vědce- podle mě je to dost nešťastně napsané), pak se s celou záležitostí obraťte na projektanta elektro, který vám jistě rizika vypočítá a navrhne i vhodnou ochranu.
Počítejte s tím, že na ubytovně bude hromosvod určitě třeba. Zde jde především o ochranu ubytovaných osob a ochranu majetku. Nedodržení ochran osob a případný průšvih zaviněný touto nedbalostí pak nese na bedrech plnou měrou samotný provozovatel ubytovny. Ten pak bude s doživotními výčitky ubytován na Pankráci. Nic moc za těch pár ušetřených korunek.
IM:
Možno odvodit z ČSN 33 2000-1, čl. 131.6.2:
Osoby, hospodářská zvířata i majetek musí být chráněny před poškozením v důsledku přepětí, která mohou zpravidla vzniknout z příčin (např. atmosférické jevy..., , ), kdy je riziko nepřijatelné.
Jan Hájek:
No a právě na toto určení je takzv. analýza rizika dle ČSN EN 62305-2, kde zjistíte, zda je potřeba hromosvod a jak kvalitní.
Vše potřebné k ochraně před bleskem a přepětím naleznete na www.kniska.eu , včetně SW pro analýzu rizika.
PS: Vše je tam zdarma 8)
Navigace
[0] Index zpráv
[#] Další strana