Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Znění zákonů, norem, vyhlášek....
| |-+  Diskuze o ČSN
| | |-+  Máte svou připomínku k tomuto návrhu revize strojů?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Máte svou připomínku k tomuto návrhu revize strojů?  (Přečteno 6720 krát)
Oto Strnad
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« kdy: 26.11.2008, 13:48 »

Zasílám k nahlednutí návrh revizní zprávy stroje dle nové ČSN 60204-1 ed.2.
Kritiku přijímám.
Na datumy nehleďte.

* 1.pdf (14.15 KB - staženo 1400 krát.)
* 2.pdf (31.89 KB - staženo 1067 krát.)
* 3.pdf (20.66 KB - staženo 2231 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
raj
« Odpověď #1 kdy: 26.11.2008, 16:44 »

CENTAL STOP se neříká... NOUZOVÉ ZASTAVENÍ  podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Kuhn
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 26.11.2008, 18:04 »

 ČSN EN 60204-1 ed.2 nezná pojem revize ale uvádí zkoušky ,  myslím že
by se proto měl uvádět pojem zkoušky dle ČSN EN 60204-1ed.2 . Revize by se měla uvádět asi pouze pro napojení stroje k elektrické síti . Dále  jsem v článku 18.3  zkoušky izolačního odporu nenašel požadavek měření izolačního odporu silových a ochr.vodiče proti ovládacím obvodům . Většina strojů má jednu stranu ovl.obvodů spojenou s  PE (ochrana proti nežádoucímu spuštění při zemním spojení) při měření izolačního odporu by jste musel toto spojení odpojit . Zkoušku napětím by měl provést výrobce zařízení ale při pravidelných zkouškách by se asi provádět nemusela u rozvaděčů se při pravidelných revizích zkoušky napětím nedělají .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #3 kdy: 26.11.2008, 21:28 »

Souhlas s předchozími příspěvky + pár mých poznámek:
V hlavičce slovo revize sice uvádím, ale bez spojení... dle ČSN 331500 (většina investorů prostě ten nadpis "revize" požaduje, tak proč né?),  naopak vypichuji ověřování dle ČSN EN 60204-1
Kolonku "obsluha" neuvádím
Ochrana dle ČSN 332000-4-41 by měl být spíš čl. 411 resp. 411.2 ; 411.3.2

Protokol je velice obsáhlý, na pravidelnou revizi až zbytečně moc, nicméně nikde jsem v normě nenašel které zkoušky se mají kdy použít, snad jen odkaz v čl.17.8, ze kterého nepřímo plyne, že to má vlastně určit výrobce ve svém návodu pro údržbu.
To by odpovídalo dnešnímu trendu v této oblasti, bohužel to však nereflektuje současnou relitu v ČR, kde ani u mnohého v ČR vyrobeného, natož nově dovezeného stroje se podobné a ani mnohé další údaje v návodech prostě nenachází.  Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.148 sekund, 22 dotazů.