Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Jak se stát elektrikářem v Anglii?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak se stát elektrikářem v Anglii?  (Přečteno 8306 krát)
František Leopold
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 16.10.2007, 19:27 »

Zrovna sem si psal s jedním dávným kamarádem a napadlo mě vycestovat také za hranice, nevíte někdo, co je třeba pro výkon naší profese v Anglii? Kdesi sem slyšel, že tato patriotistická země snad ani neuznává normy IEC, tak si vůbec nedokážu představit, co od toho čekat.. ... Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Mojmir
« Odpověď #1 kdy: 17.10.2007, 13:10 »

Co se tyce tamni legislativy nevim, ale jinak kazdemu, kdo umi AJ vrele doporucuju. Techto profesi tam je kriticky nedostatek, elektrikar je pro ne polobuh, bezne se tam ceka mesice a vysledna prace je predrazena a vetsinou se ani za praci neda vydavat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #2 kdy: 17.10.2007, 15:33 »

Mám doma několik knih o NEC. NEC jsou předpisy podle kterých se řídí elektrikáři v USA, GB, Novém Zélandě, Austrálii ...
Už se dlouho chystám o tom psát, ale stále chybí ten čas. NEC stojí kolem 90 dolarů, ještě doporučuji přikoupit za 50 dolarů ilustrovaný guide.
Pokud to někoho bude zajímat sdělím více.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
František Leopold
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 17.10.2007, 16:59 »

To Minařík: Nevíte, kde by se daly tyto předpisy (nebo jen nějaké základy o nich ) sehnat v elektronické podobě? Či jak se liší předpisy IEC (ČSN EN) v kostce od předpisů NEC ? Za odpověď  moc d.ěkuji Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #4 kdy: 17.10.2007, 22:27 »

V elektronické podobě to opravdu nevím. Teď jsem v Irsku a pátrám, kde mají něco jako je u nás technická literatura. Vyšel totiž nový NEC 2008. Ale asi si jej objednám z Amazon.com
Zatím koukněte zde
http://www.amazon.com/National-Electrical-Softcover-Protection-Association/dp/0877656231/ref=pd_bxgy_b_text_b/104-1441973-0848735

Je to celkem poutavé čtení na dlouhé večery
.. jak jsem řekl, až se vrátím, mohu kousek poslat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
František Leopold
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 18.10.2007, 16:21 »

Díky za odkaz, moc jste mi pomohl Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« Odpověď #6 kdy: 18.10.2007, 20:38 »

Mám kamaráda v Irsku, myslím, že je to ta samá legislativa. Žádný doklad nepotřeboval. Jenom je nutná znalost AJ. A když nastoupil (je zaměstnanec),  mu první měsíc furt někdo stál za zadkem a kontroloval jestli to vážně ovládá. Legislativa je mu fuk, to je problém zaměstnavatele . Ale protože je tam nedostatek řemesel, tak si myslim, že to majitel firmy radši riskne Mrknutí. Jo a neni tam jako u nás Ukáčko. Rovnocenej, bere stejně jako Irové
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
Josef Černý
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 21.11.2007, 22:15 »

(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!),

ziji v anglii neco malo pres 2 roky a jsem tu uz plnopravnym elektrikarem se vsema UK certifikatama. Ted momentalne se pripravuju na kurz revizniho technika. Chceteli neco vedet bliz tak se ptejte  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #8 kdy: 22.11.2007, 20:22 »

TO Černý :
Nějaké podrobnosti ohledně činnosti tvora, pro kterého se v české kotlině používá označení revizní technik by nebyly ?
 ??
Např. jeho postavení a kompetence v řetězci : projektant - dodavatel stavby - investor, případně jak je to se "závislostí" nebo nezávislostí a pod.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Merick Kir
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #9 kdy: 27.11.2007, 11:50 »

...,

ziji v anglii neco malo pres 2 roky a jsem tu uz plnopravnym elektrikarem se vsema UK certifikatama. Ted momentalne se pripravuju na kurz revizniho technika. Chceteli neco vedet bliz tak se ptejte  Mrknutí

OK. Používají v Británii elektrikáři také NEC (National electrical code)? Resp. podle kterých světových  norem se řídí?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.029 sekund, 21 dotazů.