Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  VEŘEJNÁ ZÓNA
| |-+  Témata ještě nezařazená do příslušných rubrik
| | |-+  Existuje převodník přenášející I/O přes optické vlákno?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Existuje převodník přenášející I/O přes optické vlákno?  (Přečteno 1858 krát)
Josef Martinec
*
Offline Offline




« kdy: 12.03.2024, 17:10 »

U zákazníka mám nainstalovány starší převodníky které řeší přenos stavu vstupu na jedné straně, na relé na straně druhé, pomocí optického vlákna. Buhužel mi jeden z převodníků po 15 letech věrné služby začal vykazovat chybu. Převodníky jsou obousměrné mají 2 vstupy a dva výstupy + relé v případě výpadku optiky odpadnou. Jedná se o přenosy stavu ústředen, takže nic výkonového a max 24V. Optické vlákno je typu Single mode.
Nenarazil někdo na obdobné zařízení které je v prodeji?
Zatím jsem nepochodil u Papoucha a u výrobce původních převodníku ,    tedy firmy Metel.  
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
M S
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 13.03.2024, 20:02 »

https://www.eks-fiberoptic.com/en/products/fiber-optic-data-communicatioin-technology/analog-digital-io/bi-directional-digital-io-fiber-optic-converters-iol3100/bi-directional-digital-io-sm-fiber-optic-converter-iol3100

https://www.wut.de/e-17635-ww-daus-000.php

Cenu cakam tak 700-1000 EUR. Za kus.

Asi by som radsej skocil po 2 kusoch tohto a nasledne budete potrebovat dve jednoduche PLCka, ktore sa budu rozpravat cez RS232/485
https://elmark-automation.com/shop/moxa/tcf-90


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Revús
RTEZ E1 A, B
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 14.03.2024, 07:01 »

Set z EKS na prenos jedného kontaktu stojí cca 500 britských libier.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

You don´t have to be old to be wise. (Judas Priest)
But I am :-)
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 14.03.2024, 21:51 »

Od Papoucha Quido Duplex ETH (nejmenší bude asi 4/4) za 7700 + to ještě převést na sklo, což by mohlo do 1000Kč na každé straně vyjít. 4

Přímo na sklo jsem teď našel viz příloha (kdysi už jsem něco takového hledal),  ale to by musely být 2 a 2 kusy, jestli to chápu dobře a asi i min. dvě vlákna. Ale možná budou mít i obousměrný, zkuste mrknout.


* CE-FRM220-CCF20-40.pdf (346.37 KB - staženo 51 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.044 sekund, 22 dotazů.