Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Znění zákonů, norem, vyhlášek....
| |-+  Diskuze o ČSN
| | |-+  V čem je jiná ČSN ISO 3864 - Bezpečnostní barvy a bezpečnostní značky ?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: V čem je jiná ČSN ISO 3864 - Bezpečnostní barvy a bezpečnostní značky ?  (Přečteno 11491 krát)
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« kdy: 17.09.2008, 13:22 »

Mohl by případný majitel normy ČSN ISO 3864 (Bezpečnostní barvy a bezpečnostní značky) sdělit, jsou-li v ní nějaké zásadní změny ohledně bezpečnostních značek oproti předchozí ČSN 34 3510?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Ladislav Koštejn
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 18.09.2008, 07:44 »


Vlastním ČSN ISO 3864 I ČSN 34 3510 a teď jsem si přečetl váš dotaz a letmo jsem si je prohlédl.
Tak z mého pohledu se nijak podstatně neliší ,  nová norma je ale rozšíšena o nové značky, je obsáhlejší a liší se v kódovém označení jednotlivých značek.
Význam barev se nemění akorát u zelené se změnilo z "tabulka upozornění" na "bezpečí.Podrob něji jsem teď noporovnával takže se za případný detail ,  který mi unikl omlouvám.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

L. Koštejn R-EZ-E2/A + §10
Bartoška Milan
« Odpověď #2 kdy: 03.10.2008, 22:16 »

Bohužel normu ČSN ISO 3864 nevlastním, ale z náhledu na ČNI je zřejmé, že norma řeší obecně vzhled a materiál značek a všechny konkrétní značky (i ty nové) byly přesunuty na národní (informativní) přílohy. Tedy změna významná.

Pro zajímavost, podle ISO byla norma ISO 3864: 1984 (z které vychází ČSN) revidována a rozdělena do 3 částí (volně řečeno): 1 - bezpečnostní značky pro prostranství (vydána 2002),  2 - bezpečnostní značky pro výrobky (vydána 2004),  3 - grafické symboly pro bezpečnostní značky (vydána 2006).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (3)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.082 sekund, 25 dotazů.