Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Už jste někdy čůrali na přímotop?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Už jste někdy čůrali na přímotop?  (Přečteno 23358 krát)
Michal Kolesa
Chráněnec Clusteru
*
Offline Offline


Michal Kolesa


WWW
« Odpověď #18 kdy: 29.09.2007, 15:07 »

Když jsem byl v učňáku (4 roky zpět - 4 roky jsem nepracoval v oboru, protože jsem nedobrovolně studoval na strojní průmyslovce - Třídní učitelka z učňáku mě přinutila) tak nám říkali, že když budeme něco dělat, tak si musíme sehnat normu

Kdo mi nevěří, že mám učňák, zde je důkaz: http://michalkolesa.webzdarma.cz/galerie.html

Podle mého názoru, je lepší některé věci NEUSTÁLE A NONSTOP připomínat pro nováčky
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

-George
« Odpověď #19 kdy: 29.09.2007, 15:22 »

Ajajaj, už vim, proč po nás chtěli na tech. kreslení šablonky...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #20 kdy: 29.09.2007, 16:14 »

TO: George> Hahahah, šablonky, tak ty nám zakazovali používat už v roce 1985, při mé krátké exkurzi na strojní fakultě  Kroutím očima
TO: Kolesa> Pokud se hodláte živit v oboru elektro a možná dokonce i samostatně, nezbude, než se podřídit zavedeným principům (ač s nimi nemusíte jako mnozí z nás souhlasit) stran získávání ČSN a znalostí v oboru vůbec.
Naznačenou problematiku hygieny na WC a exhibicionismu, bych zde prosím dále nerozebíral  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

J. Urbanec
« Odpověď #21 kdy: 29.09.2007, 19:27 »

 Smích já jbych to ještě neuzavíral - mě spíš vadí se koupat ve vonném olejíčku a čmuchat vedle kakajícího, i když z rodiny Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #22 kdy: 29.09.2007, 20:45 »

No  hygiena versus soukomí ...
V některých zemích jsou rozšířené tzv. turecké záchody, což je v podstatě díra v zemi a dvě šlapky ... Jistě je to velmi hygienické, ale například veřejné záchodky, kde jsou takovéto záchody vedle sebe bez jakýchkoliv přepážek mi nepřipadly zrovna cool ... Navíc je to kombinované s tím, že toaletní papír se neodkládá do odpadu, ale do odpadkových košů ...
Abych se přiznal, chodil jsem raději do přírody ...
Osobně rozhodně nejsem příznivcem záchodu v koupelně. Snad jen v případě hodně malých bytů, kde bydlí max. dva lidé ...
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Čističův mladší brácha.
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Jsem čističův mladší brácha.


« Odpověď #23 kdy: 29.09.2007, 20:58 »

Vážení diskutující, držte se původního tématu, nebo si snad přejete téma rozdělit a v samostatné diskusi se zabývat ... tématem separátně?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Bráchu jste poslali na dovolenou. Sice nemám tolik zkušeností a tak kvalitní výbavu, ale také si umím poradit!
Merick Kir
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #24 kdy: 29.09.2007, 23:03 »

Přesně tak! Držte se tématu, za čtrnact dnů vyjde článek na toto téma v rubrice Kuriozit!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Janoušek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 29.09.2007, 23:46 »

.... téma je věčné.   Úsměv   Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #26 kdy: 30.09.2007, 22:19 »

To: Hasala
U přímotopů je to pěkn ...,  mají na štítku IP 44, ale spirály jsou z vrchiu vidět. Asi ne nu všech, ale u některých ano. Čili je nutné mít plný proud a skutečně raději čurat do mušle. 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Karel Brich
*
Offline Offline




« Odpověď #27 kdy: 06.02.2008, 08:14 »

Spodobným problémemjsem se setkal na WCna jednom pražském staveništi. Z oplachování pisoáru byl napojen přívod vody pro kávový automat a na elektriku byl automat připojen prodlužovačkou vedenou těsně nad pisoáry (viz obrázek). Kafe jsem si z tohoto automatu nedal a šel čůrat do jiné mušle.


* pisoár a prodlužovačka.jpg (166.7 KB, 1024x768 - prohlédnuto 510 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavelka Květoslav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #28 kdy: 06.02.2008, 08:50 »

No ten zámek je tam dokonalej  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
zdenekl
« Odpověď #29 kdy: 14.10.2008, 21:46 »

Pro toalety nemusí existovat žádná zvláštní norma. Umístění a provedení el. spotřebičů se odvíjí od vnějších vlivů (prostředí),  které jsou pro daný prostor projektantem stanoveny. Nebo by alespoň měly být.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Aleš Dobrovolný
zaměstnanec - projektant, ve volném čase ... V současné době JE Dukovany
*
Offline Offline




« Odpověď #30 kdy: 15.10.2008, 08:58 »

Pro toalety nemusí existovat žádná zvláštní norma. Umístění a provedení el. spotřebičů se odvíjí od vnějších vlivů (prostředí),  které jsou pro daný prostor projektantem stanoveny. Nebo by alespoň měly být.

Proč si všichni myslí, že stanovení vnějších vlivů je povinností projektanta (elektro)? V ČSN 332000-3 příloha NK je jasně napsáno, že protokol o určení vnějších vlivů vypracovaný odbornou komisí. Členem komise může být a je to i vhodné i projektant elektro. Samozřejmě pokud se jedná o nenáročné stavby třeba RD, tak se to nějak dá udělat.

Mimochodem, pro spojení koupelny a záchodu do jednoho celku jsem někde pochytil novotvar kojzl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na twitter.com jako alesd -  můžete mě sledovat... .
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #31 kdy: 15.10.2008, 09:10 »

Proč si všichni myslí, že stanovení vnějších vlivů je povinností projektanta (elektro)?
Jedná se asi o přežitek ze staré zrušené ČSN 33 030.
2.2.2.   Prostředí určuje u zařízení v provozu provozovatel, u projektovaných zařízení projektová organizace (zpravidla  generální projektant),  vnitřního prostředí zařízení nebo stroje a jeho vlivy na vnější   prostředí určuje výrobce zařízení, u zařízení a strojů z dovozu dovážející organizace.
Poznámky:
1.  Doporučuje se, aby prostředí v organizaci posuzovala odborná komise  složená z kvalifikovanýc h pracovníků. Jsou to obvykle zástupce provozu  (ve stadiu projektu zodpovědný projektant) technolog výroby bezpečnostní technik, požární technik, elektrotechnik, případě odborníci dalších profesí.  Pro objekty a zařízení podléhající pravomoci orgánů ČBÚ a SBÚ platí pro určování prostředí předpisy vydané těmito orgány.
2. U typových  objektů a zařízení se protokol  prostředí zpracovává jako součást projektové dokumentace typového podkladu.[/left]

Jinak ten kojzl mně pobavil.  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 15.10.2008, 14:33 »

Jedná se asi o přežitek ze staré zrušené ČSN 33 030.
2.2.2.   Prostředí určuje u zařízení v provozu provozovatel, u projektovaných zařízení projektová organizace (zpravidla  generální projektant),  vnitřního prostředí zařízení nebo stroje a jeho vlivy na vnější   prostředí určuje výrobce zařízení, u zařízení a strojů z dovozu dovážející organizace.

Nebude to jen přežitek. Ono je to logické. U stávajících zařízení má komise provozovatele co stanovovat a hodnotit ale u nového zařízení si komise nemá ani co prohlédnout protože to je pouze v hlavě projektanta (u větších projektů i několika projekčních kanceláří). Pak je jen logické že u projektu nového zařízení jsou vnější vlivy stanoveny v projektu a podle tohoto stanovení je i naprojektovaná např.elektroin stalace. Vnější vlivy u strojních zařízení ať už vnitřní nebo ty které šíří do okolí stanovuje výrobce a obdobně je to i se stavbou. Opravdu mě nenapadá nikdo kdo by mě jako projektantovi dal protokol o určení vnějších vlivů na objekt který mám teprve vyprojektovat.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #33 kdy: 15.10.2008, 14:51 »

Projektant by měl projektovat již objekt s určitým zaměřením na plánované činnosti v něm a musí vědět jaké tam budou vnější vlivy. Požadavek na projekt zadává investor který by měl mít představu o tom, co bude dělat a jaké budou v daných prostorách vnější vlivy.
Jistě je to na projektantovi, ale nové normy chtějí komisi. Je ale klidně možné, aby byla komise jednosedadlová, je li daný člověk schopen tyto vlivy určit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Aleš Dobrovolný
zaměstnanec - projektant, ve volném čase ... V současné době JE Dukovany
*
Offline Offline




« Odpověď #34 kdy: 15.10.2008, 19:11 »


Ano, může to být komise složená z projektantů,  ale jak již bylo řečeno:
investor ví co hodlá v daném prostoru dělat, jaké tam budou provozní teploty, vlhkost, s jakými látkami se tam bude pracovat (Ex, korozovita),  strojař určí rázy a vibrace od použitých technologií,  stavař řekne, jak je to postavené,  hasič určí požární vlivy. Já nevím kdo řekne třeba vliv AP - sezmicita, ale měl by to být člověk problematiky znalý. Atd. A na projektanta elektro zas tak moc nezbyde.

A tahle komise vydá protokol o určení vnějších vlivů,  který slouží jako jeden z nejdůležitějších podkladů pro práci projektanta elektro pro určení požadovaných IP, EMC, EEx a dalších vlastností jím projektovaného zařízení.

Takže kdybych projektoval RD, je to snadné:všude prostředí normální mimo koupelny, bazény apod, které řeší spešl normy. Takže protokol jako projekant elektro ani nepotřebuji.

Cokoliv jiného (např. zde na fóru zmiňovaná truhlárna) bez protokolu o prostředí podle mého skromného názoru nelze seriózně vyprojektovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na twitter.com jako alesd -  můžete mě sledovat... .
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.059 sekund, 23 dotazů.