{{html imgtag}}

${perex}

${title}

${perex}

Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Lze použít 4 kolíkovou 3f zásuvku?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 [4] Dolů Poslední příspěvky Poslat téma Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Lze použít 4 kolíkovou 3f zásuvku?  (Přečteno 10193 krát)
Arnold Bencz
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #54 kdy: 20.11.2005, 16:12 »

Suhlasim s Vami,akurat to nechapem preco este stale vyrabaju tie 4polove zásuvky?

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #55 kdy: 20.11.2005, 18:37 »

Pro průmyslové provozovny pane Bencz!

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #56 kdy: 20.11.2005, 22:44 »

TO: Hasala > reakce na příspěvek z 9.11.05 > Nepřu se o to, jak musí být instalace stroje podle nové ČSN, ale ČSN 33 2200/1988 uvádí v čl.6.1.2 přesně co jsem napsal 9.11.05. Co je tedy potom "uzeměný střední vodič" ? já si myslím, že PEN.
Napájení řídicích obvodů (tedy ovládaček stykačů...)z trafa bylo předepsáno pouze u "složitějších strojů" ,opět citace z ČSN.
Prostě nikdo z diskutujících zde zatím nevyvrátil, že by podle ČSN z r.1988 vyrobený jednoduchý stroj nemohl používat "uzeměný střední vodič" pro ovládání. (Vlastníma rukama jsem několik takových továrních výrobků z dob socialismu, ale i z r. 1991 předělával na ovládání L1 - N a samostatný ochranný PE)
A ještě jednou k Vašemu mnohokráte opakovanému tvrzení, že v 4pól. zásuvce není PEN ale PE: můžete to prosím doložit nějakým článkem tehdy platné ČSN nebo nějak jinak? Neberte to prosím jako útok, ale opravdu mne zajímá na základě čeho to tvrdíte.

Pro všechny kteří by mne chtěli nařknout z nerespektování nových ČSN, bezpečnosti, zdravého rozumu atd...: bavíme se o 20let staré instalaci a tehdy platných CSN. Nepopírám výhody a mnohdy i nezbytnost chráničů v instalaci dnešní.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #57 kdy: 20.11.2005, 22:49 »

TO: Fuksa > Ze kterého roku ČSN 33 2200 máte na mysli? Viz můj předešlý dnešní příspěvek.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stran: 1 2 3 [4] Nahoru Poslední příspěvky Poslat téma Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.04 sekund, 22 dotazů.