Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  PROFI zóna.
| |-+  OSVĚTLOVÁNÍ, svítidla, světelné zdroje, technika a principy
| | |-+  Je nutné použití chrániče na osvětlení koupelny?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je nutné použití chrániče na osvětlení koupelny?  (Přečteno 14444 krát)
Martin Šedivý
*
Offline Offline




« kdy: 28.10.2008, 17:44 »

Páni kolegové, z několika diskusí jsem nabyl dojmu nutnosti připojení světla v koupelně přes FI. Nechci diskutovat o vhodnosti, ta je jasná. Zajímá mě, zda mi náhodou něco neuniklo... I v nových projektech mám mnohdy světla nepřipojená přes chránič. Díky
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Bernard
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 28.10.2008, 20:37 »

Pane Šedivý, velice zjednodušeně: ČSN 33 2000-7-701 z června 1997 platí do 30.8.2009. Pokud nmáte svítidla v zóně 2, musí být přes pr. chránič s Id 30 mA. Zásuvky přes chránič v celé koupelně. Souběžně již platí nová ČSN 33 2000-7-701 ed.2 ze září 2007. V místnostech se sprchou nebo koupací vanou se se vše napájí před úroudový chránič s Id 30 mA. Výjimky: 1) mimo obvody chráněné elektrickým oddělením, 2) jsou-li obvody napájené napětím SELV nebo PELV. Takře si můžete vybrat, podle které normy provedete instalaci. Napsal jsem to velice zjedodušeně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Šedivý
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 29.10.2008, 14:46 »

Díky za upřesnění, nějak mi v ed. 2 utekla větička o všech světelných vývodech. Projektant pracuje asi podle původní normy, jelikož světla mimo zony nepřipojuje přes FI.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.033 sekund, 22 dotazů.