Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Potreboval by som vedieť či sa dá urobiť inštalácia bez projektu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Potreboval by som vedieť či sa dá urobiť inštalácia bez projektu?  (Přečteno 21375 krát)
SMILEK
« Odpověď #18 kdy: 04.10.2008, 23:57 »

1. Nikoho jsem nechtěl urážet, jen mi vadí někteří arogantní ...
Pak je výhodnější na ně nereagovat (a už vůbec ne z pozice anonyma),  každý má nějaký názor a tazatel si nepochybně vybere ...  Mrknutí
Mám již dost zkušeností se stavbou RD (nejenom elektro),  abych věděl, že někdy takový "fušer" (pod dohledem) udělá kvalitnější práci, než firma (bez dohledu) - protože v dnešní době nedostatku řemeslníků ta firma mnohdy zaměstnává daleko větší fušery.
Tuto zkušenost zde má řada lidí. Souhlasím.
2. Zajímalo by mě, co je skutečně moderní elektroinstala ce, protože i kolega, který má dům za 10 Mega nemá kromě zabezpečovacíh o zařízení nic složitějšího, než já. Kolik domácností v naší republice má skutečně moderní elektroinstala ci ?
Kolik lidí ve vašem okolí vlastní moderní a z hlediska dnešních měřítek bezpečné auto? Odpovězte si sám, to procento bude podobné  Úsměv. Neřekl jsem, že jde o komfort či inteligenci instalace, jde zde zejména o bezpečnost (ochrana proti blesku a přepětí, vyrovnání potenciálů, elektromagneti cká kompatibilita, reakce na požár ...).
3.Svou elektroinstala ci jsem zde vůbec nepopisoval (záměrně, poněvadž jsem si jist, že by mi tady někteří chytráci řekli, že mám vše blbě, jen aby mi dokázali, že jsem udělal chybu, a neřídil se jejich radami),  tak jak můžete vědět co ji chybí, ale rád se dám poddat, protože si myslím, že záměrně mluvíte v nic neříkajících otázkách. V normách určitě studovat nebudu, to není moje parketa.
To po vás ani nikdo nechtěl, v tomto vláknu se odpovídalo na úplně jinou otázku, položenou jiným tazatelem Mrknutí. váš názor na mne či na Vaši chuť studovat normy je zde irelevantní.   
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #19 kdy: 05.10.2008, 00:42 »

Poslal: Mira P   zapojení tří schodišťových vypínačů v sérii
Instalace  dělám několik let asi 33 ,  ale to ještě neznám, mohl by jste mě laskavě poučit jak to funguje?
 Člověk se učí celý život, opravdu rád se něco nového naučím a tohle opravdu nezvládám.   angel  Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #20 kdy: 05.10.2008, 11:23 »

Máte pravdu, zapojit zásuvku nebo vypínač jsem zvládl i na základní škole. Zajímal jsem se hlavně o zapojení proudového chrániče, vzdálenosti zásuvek a spotřebičů v koupelně, zapojení podlahového el. topení, jo, abych se přiznal, musel jsem se také kouknout na zapojení tří schodišťových vypínačů v sérii.
Jinak si sám protiřečíte, na jedné straně se vysmíváte, jak je primitivní zapojit zásuvku a vypínač a na straně druhé by jste na toto dělal projekty ?? Protože co jiného je elektroinstala ce klasického RD (pokud neuvažuji případ v mém předchozím mailu)- pokud mi něco uniklo - rád se pobavím.
Jinak to není sen, ale realita, good luck
Vážený pane, možná si protiřečím, ale to Vaše tvrzení mně velice pobavilo, jak jste studoval elektrotechnic ké předpisy a pak zapojil zásuvky sám, a na straně druhé nás tady člověk takových kvalit bude přesvědčovat, že projekt jsou vyhozené peníze.
Berte to tak, že zásuvku či vypínač zvládne zapojit žák základní školy se základní znalostí fyziky, a pokud jste toto zvládl, tak ještě pořád nejde říct, že jste fachman, co rozumí elektrice, protože vám stále uniká spousta dalších navazujících věcí, ale ty už popsal kolega Smílek.
Kolegové na tomto fóru, kteří narozdíl od jiných nevystupují pod žádným anonymním nickem, jsou profesionálové, kteří znají ty souvislosti a nezakládají své know-how na zapojení zásuvky či vypínače. A tito profesionálové také znají platnou legislativu, a podle ní pracují, protože pracovat chtějí nejspíš až do důchodového věku a klidně spát. A pokud jim legislativa nařizuje, a to z více zdrojů, na elektrické zařízení mít projekt, tak ho prostě vyžadují, na tom nevidím nic divného a už vůbec vás to neopravňuje k tomu dělat z nich blbce, kteří bez projektu neumí zapojit zásuvku. V této při bude nakonec ten blbec někdo jiný, protože každý profesionál ví, že projekt  zapojení zásuvky stejně neřeší Škleb.
Vy buďte rád, že jste zkoulaudoval a zrevidoval i bez projektu, a nikde o tom nemluvte, protože svoji práci odflákl jak revizní technik, tak kolaudační komise. Dále po vás dokumentaci už může chtít např. vyšetřovatel v případě požáru či vážného úrazu. Osobně si myslím, že pokud by k tomu došlo, tak se nakonec budete chtít hojit na tom bastlíři, co vám tam dělal za tu 100 za hodinu. Ale to je už jen můj osobní pocit z vás, který mně naučila praxe a vyčuranost lidí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Mira P
« Odpověď #21 kdy: 05.10.2008, 14:19 »

To Hejcl:

Samozřejmě jsem měl na mysli dva schodišťové a jeden křížový, pokud se budete chytat za slovo, je debata zbytečná.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 05.10.2008, 14:46 »

To: Míra P
Citace: Mira P  03.10.2008, 22:07
Tady je vidět, že jste všichni teoretici, ale praxe vám uniká. Žádný projekt elektroinstala ce ke stavebnímu povolení ani k revizi nepotřebuji. Elektriku mi dělal kolega za 100Kč/hodinu. Taky náklady na materiál byly minimální, zásuvky pěkně dokola a svorkování vodičů pod vypínačem. V podstatě mi natáhl kabely do krabic a do rozvaděče, ostatní - montáž zásuvek a vypínačů zvládnu sám. Studoval jsem předpisy pro elektroinstala ci a vše mám OK. Taky revizám s tím neměl žádný problém a to jsem si jistý, že těch revizí má za sebou víc (...)

Tady jde o to, že jste se docela rozohnil, jak všemu nejlíp rozumíte a projekt vlastně není potřeba. A pak klidně napíšete 3 schodišťáky v sérii....
Zkuste si po sobě přečíst, co napíšete, než to pustíte sem.
Jsou dost složité instalace, kde bez dokumentace to prostě nejde a je lepší, je-li k dispozici, než se pak s investorem dohadovat co mělo být zde a ne jinde a potom předělávat.  angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.049 sekund, 22 dotazů.