Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  PROFI zóna.
| |-+  OSVĚTLOVÁNÍ, svítidla, světelné zdroje, technika a principy
| | |-+  Máte někdo zkušenosti s praskáním žárovek v paneláku?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Máte někdo zkušenosti s praskáním žárovek v paneláku?  (Přečteno 19671 krát)
Daniel Reiský
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« kdy: 01.09.2008, 13:59 »

Včera jsem se setkal ze zvláštním problémem u 1 rok staré instalace, kdy jsem měnil v panelákovém bytě 8 plastových krytů na jednonásobných zásuvkách 230/16 Tango od ABB, zapojených před cca 8 měsíci z nichž 2 zásuvky nebyly dosud vůbec použity a dalších šest pouze na spotřebiče s příkonem do 100W používaných pouze občas, takže tepelné přetížení je vyloučeno. Některé plastové kryty teprve praskají, jiné již měli vytržené celé lůžko od těla krytu. Svorky jsou řádně dotažené, kabel CYKY 2.5mm bez poškození. Jsou umístěny pod kuchyňskou linkou daleko od tepelných spotřebičů. Mechanické poškození je téměř vyloučeno. Krabičky jsou zapuštěny tak akorát a nikde nemají větší pnutí. Záhadou je, že je poškozen tak velký počet a pouze v kuchyni. Zásuvky stejné série jsou montovány po celém bytě a žádná závada nebyla zjištěna. Rovněž v kuchyni na jiných místech jsou v pořádku. 
Myslíte si, že to je vadná série, nebo máte jiné zkušenosti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 01.09.2008, 15:17 »

 a jsou to zásuvky z Baumaxu nebo z velkoskladu elektro, jaká značka?
Tady na severu je stále nejpoužívanějš í ABB Tango a nikdy jsem se s něčím takovým nesetkal.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #2 kdy: 01.09.2008, 16:31 »

Je faktem, že pokud společnosti ABB jednou ročně neuteče nějaká zmetková série, o které se taktně pomlčí, tak mají pocit, že neexistují.
Ale pokud to udělají zásuvky pouze v kuchyni, a v ostatních místnostech ze stejné série tento problém není, tak bych asi koukl, jestli není trochu utopený strojek a dotažením krytu nedochází k jeho prohnutí a pnutí. I když toto by nemělo mít u kvalitního plastu vliv, ale jeden nikdy neví.

Do vstřikovacího plastikového lisu se dopravuje při výrobě granulát, který se po rozehřátí vstřikuje do formy lisu. Tento granulát je výchozí surovina, která má bezproblémové vlastnosti. Problém nastává ve chvíli, kdy z produkce lisu vzniknou nějaké zmetky, které se strojově rozemelou na drť podobnou granulátu a znovu se použijí jako surovina. Tento postup lze opakovat řádově 2-3krát, poté ztrácí plast svoje mechanické deklarované vlastnosti z důvodu vyhřátí. Vy jako spotřebitel nemáte žádnou šanci při nákupu výrobku rozeznat, z jaké suroviny je konkrétní výrobek vyroben.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Tomas362
« Odpověď #3 kdy: 01.09.2008, 17:30 »

Stejný problém se stal i mě. Zásuvky ABB tango v kuchyni, ale také i v koupelně popraskaly. Nevím, čím to je, ale jen dodám, že se jedná o zásuvku pro pračku a el. troubu. Dotažení je úplně stejné jako u ostatních zásuvek. Původně jsem si myslel, že je to častým a neopatrným vytahováním, ale kdo z vás vytahuje pračku a sporák ze zásuvky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Dingo
« Odpověď #4 kdy: 01.09.2008, 17:33 »

To že se vtoky a zmetky znovu rozemelou se dělá pouze u určitých plastů a to rozhodně není ABS  Mrknutí takže pokud to nějaký výrobce praktikuje, tak jde podle mě o nesolidního výrobce  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« Odpověď #5 kdy: 01.09.2008, 17:53 »

Taky jsem se s tim setkal a přičítám to velkým a rychlým změnám teplot. Když tam je v klidu +20C a při vaření najednou třeba +70C. A běda, pokud je to v lince za friťákem, nebo nad rychlovarnou konvicí kde jde pára. Zkuste si tam schválně někdy změřit teplotu a uvidíte.
Zmetkovost jako závadu bych vyřadil
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
Daniel Reiský
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 01.09.2008, 18:00 »

a jsou to zásuvky z Baumaxu nebo z velkoskladu elektro, jaká značka?
Tady na severu je stále nejpoužívanějš í ABB Tango a nikdy jsem se s něčím takovým nesetkal.

Musíte si přečíst celou otázku, pak by jste zjistil, že jsem uvedl používané zásuvky a to tango od ABB. TO: jednonásobných zásuvkách 230/16 Tango od ABB.
Zásuvky z Baumaxu a jiných hobymarketů zásadně nepoužívám, vždy nakupuji ve velkoskladu výrobky renomovaných výrobců.
Zřejmě je to opravdu tím velkým střídáním teplot okolí, ale u tak solidního výrobce bych čekal dlouhou dobu života. Ta kuchyň je asi z hlediska elektroinstala ce  navržena nevhodně. Inu všude se najdou zmetky a to i profesně.

Jinak děkuji všem za odpověď
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #7 kdy: 01.09.2008, 20:06 »

Taky jsem se s tim setkal a přičítám to velkým a rychlým změnám teplot. Když tam je v klidu +20C a při vaření najednou třeba +70C. A běda, pokud je to v lince za friťákem, nebo nad rychlovarnou konvicí kde jde pára. Zkuste si tam schválně někdy změřit teplotu a uvidíte.
Zmetkovost jako závadu bych vyřadil
Popravdě řečeno, kuchyní jsme dělali spoustu, ale s tímto jsem se ještě nesetkal. Ostatně i na provozovně máme v kuchyňce vícerámeček s ABB tango, těsně vedle rychlovarky a že se tam vypije kafe, když se ráno a na padla sejdem. Ale zásuvky nepraskají ani po cca 6ti letech.
Minulý týden jsem u zákazníka měnil venkovní zásuvky Tango IP 44, protože na ně již 7 let praží od oběda až do večera slunko, a povrch zmatovatěl, a jemu se to nelíbilo. Ale že by byl plast popraskaný nebylo vidět, a to byly spálené od slunka.
Pak vzniká otázka, proč v nějakých kuchyních je problém a jinde ne. Střídáním teplot to asi nebude.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #8 kdy: 01.09.2008, 20:21 »

To Reiský:
Sporák je plynový ? A trouba ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
ALCR
« Odpověď #9 kdy: 01.09.2008, 21:30 »

.............. .............. .

Přesně stejnou závadu jsem potkal párkrát, ale vždy jsem jako příčinu vyhodnotil mírně utopený strojek, to jest kryt nedosedne plně na strojek a zůstane mezera, pak už záleží jak dotyčný montér šroub dotáhl, někdy kryt praskne hned, někdy a po nějakém čase a to i samovolně bez zjevné příčiny, příčina je, že šroub na plast tlačí a ten jelikož nesedí na strojku praskne, že vám to praská jen v kuchyně bych právě přičítal, že strojek je mírně utopen v obkladech což se stává pokud není krabice zároveň s obkladem, nebo alespoň obkladač nevyřízl otvor o obrysu krabice.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Daniel Reiský
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 01.09.2008, 22:31 »

To Reiský:
Sporák je plynový ? A trouba ?
Sporák je plynový a trouba elektrická.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Lubomír Jindra
Revizní technik E2B
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #11 kdy: 01.09.2008, 23:14 »

Musíte si přečíst celou otázku, pak by jste zjistil, že jsem uvedl používané zásuvky a to tango od ABB. TO: jednonásobných zásuvkách 230/16 Tango od ABB.
Zásuvky z Baumaxu a jiných hobymarketů zásadně nepoužívám, vždy nakupuji ve velkoskladu výrobky renomovaných výrobců.
Zřejmě je to opravdu tím velkým střídáním teplot okolí, ale u tak solidního výrobce bych čekal dlouhou dobu života. Ta kuchyň je asi z hlediska elektroinstala ce  navržena nevhodně. Inu všude se najdou zmetky a to i profesně.

Jinak děkuji všem za odpověď

Omlouvám se za přehlédnutí. Nesetkal jsem se u těchto zásuvek s žádným problémem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize elektrických zařízení
Liberecký kraj
www.i-revize.cz
jindra@i-revize.cz
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #12 kdy: 02.09.2008, 11:55 »

I moje zkušenost je ,  že jsou to příliš utopené strojky zásuvek. Nechci dělat reklamu, ale kopos vyrábí takové kŕoužky na krabičky, kterými se to nechá srovnat. Jinak se asi běžně používají podložky a matičky.  angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.021 sekund, 22 dotazů.