Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Věřili byste tomu, že možnost jak ušetřit je si sbastlit elektriku sám?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Věřili byste tomu, že možnost jak ušetřit je si sbastlit elektriku sám?  (Přečteno 51598 krát)
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #36 kdy: 12.08.2015, 13:34 »

Citace
Kecy o tom, že papír je na nic a kutil může pracovat líp jak profík skončí v okamžiku, kdy ta instalace někoho zabije. Pak budete přesvědčovat soudce ...

Včera jsem to řešil...Kutil si překopával koupelnu a elektrika je prý jen hračka!! Zlej
Dělal si prý všechno sám...stará instalace v TN-C.....Nové zásuvky, a ejhle jen dva dráty?? Co s tím?? zapojil jen L a PEN dal jako N....ženu prý ohromně kopala automatka
když vydělávala prádlo a šáhla na nerez buben!! Pláč Pláč Pláč Kolík zůstal nezapojen v koupelně kde bylo po kotníky vody!! Škleb
Řekl jsem jim že jsou druzí Kramní ! a divili proč pořád jsou nějaké novinky, dříve dva dráty a dnes tři ?? Prý je to na hlavu!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Joscer
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #37 kdy: 27.09.2015, 13:26 »

Proč si neofotil původní zapojení zůstává záhadou, těmi třemi dráty nechtěl před manželkou být za fušera :-)

Mě jednou kopla pračka po vytažení vidlice a dotyku kolíku, asi zbytkový kondenzátor - zřejmě chyba na výrobku, to by neměl pustit do sítě, nebo statika...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chytrý napadne špatný názor, hlupák jeho autora.
Jaroslav Molák
*
Offline Offline




« Odpověď #38 kdy: 27.09.2015, 14:33 »

K tomu nakupování jenom doplním, že plynaři si svůj trh lépe hlídají.
     Mám kuchyňský sporák na Propan-butan a nemohl jsem sehnat těsnění pro spojení plynové bomby s rozvodem při její výměně. Zkrátka pro plyn u nás není skoro žádný obchod. Tím chci říct, že v sousední cizině nějaké jednotlivosti jsou spíše k mání u řemeslníků než v obchodě. Samozřejmě speciální obchodní síť existuje i v zahraničí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #39 kdy: 27.09.2015, 15:11 »

myslím si že pokud se něco udělá podle předpisu tak je úplně jedno jestli to dělá člověk s orazítkovaným papírem nebo někdo kdo tomu rozumí ale nemá papír

Jedno je kolečko u trakaře. Na vaší větě je správné, že si to jen myslíte, protože je to jinak.
Předpisy a normy nejsou návody krok za krokem jak co provést.
Ke každé činnosti potřebujete znát mnoho souvislostí, které korespondují k danému úkonu, místu a času.
Pokud má někdo "papír" je s největší pravděpodobnos tí okolností znalý a naopak. Tolik z praxe.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #40 kdy: 27.09.2015, 22:07 »

...stará instalace v TN-C.....Nové zásuvky, a ejhle jen dva dráty?? Co s tím?? zapojil jen L a PEN dal jako N....ženu prý ohromně kopala automatka
...
To se stává, když si někdo koupí ty zásuvky od "YZZ" s bezšroubovými svorkami, tam to tak krásně vychází u smyčkované zásuvky, 2x přívod, 2x odchod, ,  kolík nějak není kam zapojit, funguje, tak co by na tom mohlo být špatně   zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Čestmír Kubáček
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



WWW
« Odpověď #41 kdy: 30.11.2018, 21:33 »

Ha, a co je na tom špatně? Moje žena 50ku nemá, ale chtěla v kuchyni mraky zásuvek.
Posadroval jsem jí to, zakreslil pastelka na na zeď co s čím spojit, kam co povede, vrátil jsem se z práce a kuchyň natahana.
Stejně to řeším s kolegou truhlářem, který rekonstruuje. Než aby mě platil jako celek, chodím s ním po večerech probrat co je hotovo, co chce realizovat a jak to udělat. Za pivko. A zatím 0 problémů. A projekt nakreslen dle skutečnosti a ne nějakýho snu průhledného kabelu přímo středem okna.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #42 kdy: 30.11.2018, 21:43 »

Ha, a co je na tom špatně? Moje žena 50ku nemá, ale chtěla v kuchyni mraky zásuvek.
Posadroval jsem jí to, zakreslil pastelka na na zeď co s čím spojit, kam co povede, vrátil jsem se z práce a kuchyň natahana.
Stejně to řeším s kolegou truhlářem, který rekonstruuje. Než aby mě platil jako celek, chodím s ním po večerech probrat co je hotovo, co chce realizovat a jak to udělat. Za pivko. A zatím 0 problémů. A projekt nakreslen dle skutečnosti a ne nějakýho snu průhledného kabelu přímo středem okna.
No to je skvělé!
Zkuste se tím živit!
 Škleb Škleb Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Rozvodak
*
Offline Offline




« Odpověď #43 kdy: 30.11.2018, 22:02 »

No to je skvělé!
Zkuste se tím živit!
 Škleb Škleb Škleb

Vždyť jo, chce to asi je 20x víc zakázek a doufat že truhlářskej někde nezasádroval čekuládu  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Montér ve službách rozvodných závodů.
Zdenek+
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #44 kdy: 02.12.2018, 02:39 »

Zdnickej ji pořádně omotal páskou a prej dyž vomítka vyschne tak to bude dobrý.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #45 kdy: 02.12.2018, 09:43 »

Jako technikovi mi trvalo hodně dlouho, než jsem strávil cizí bastlení elektroinstala ce. On spotřebitel to chápe jako své právo si něco vyrobit. I já to tak vidím, pokud zapojuji nějaký systém nebo nastavuji složitější aplikaci. Vždy podstupujeme nějakou míru rizika. A hodně záleží na tom, kdo za to riziko ponese odpovědnost. Ale základní problém je v uvědomnění skutečného rizika,  což právě nejvíce absentuje. Jak může laik znát riziko když je laik?

Dostáváme se opět k Hamletovi a výroku "být, či nebýt". Co myslíte?
  • Má elektrikář radit bastlíři? Jako má doktor každého zachraňovat (viz Hippokratova přísaha) a ztrácet čas s někým, kdo na něm samým chce ušetřit?
  • Nemá elektrikář bastlíři neříkat vůbec nic? A nechat na přírodě samé selekci naší populace? Co na to náš propracovaný systém sociálního politiky? A k čemu jsou společností vytvořené vyhlášky? Když elektrikář bastlíři neporadí, možná mu zachrání život, možná mu naopak pomůže do hrobu. Nebo někomu bastlíři blízkému.

Vtip je v tom, že bastlíř, laik by mohl všechny své odpovědi nalézt (v případě elektroinstala ce) zde na Elektrika.cz. Zde je za dvacet roků už popsán snad každý detail. Ale bastlíř, laik, nemá čas ztrácet čas hledáním ... A tak se to opakuje stále dokola. Ti, co chtějí znát a znají jsou jinými línými označování za skupinu "vyvolených",  přičemž ti, kteří něchtějí číst, víc, než je nutné, jsou ti chudáčci, kterým nikdo nechce poradit.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Javorsky
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #46 kdy: 02.12.2018, 18:38 »

Laikovi by mel elektrikar poradit urcite, ale take by mel vedet co. Bastliri nikoliv.
Kdyz uz jste nastinil to srovnani s lekarem, tak by asi nikdo nechtel zazit situaci, aby ho pri volani na dispecink 155 (112) pri poskytovani prvni pomoci meli za bastlire. A poradit si take kazdy necha i u obvodaka v ambulanci.

Jinak zajimave tema na dnesni dobu, kde si mnozi laici troufaji na siroke spektrum odbornych cinnosti nejen v oblasti VTZ.
Za jistych okolnosti si spolupraci elektrikare s laikem na zrizovani nebo opravach instalace umim predstavit, obecne to ovsem pomenovat jiste nelze.

Pravdou ale take je, ze laik sice neni elektrikar, ale zato bastlirem mohou byt klidne oba nebo zadny.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #47 kdy: 02.12.2018, 19:30 »

A poradit si take kazdy necha i u obvodaka v ambulanci.
Pokud vím, tak si platíme jen sociální a zdravotní pojištění.
V tomto ohledu má řešení E.ON.
Mají tam elektrikáře v ceně.
 tanecek
Ale z nějakého neznámého důvodu se jejich klienti ptají na tarify E.ONu raději tady.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Pavel Jurčík
*
Offline Offline



« Odpověď #48 kdy: 02.12.2018, 22:04 »

článek už je pryč... škoda!

Nicméně já nevím, ale byl jsem pozvám jako nezávislý RT do bytové jednotky bytu 5+1 (od boku 120m2),  za který dal majitel 5mil korun a nebyl spokojen. Možná bych dost věcí přehlédl, ale když si českobudějovic ká firma v konečné fakturaci vyučtovala za tento byt 600tis Kč (šestset) za elektroinstala ci, byl jsem zdešen a rozhodně i kdybych měl revizi udělat zadarmo tak jsem jí vidět musel..... Podotýkám bez světel, přístroje ABB SWING! Chránič jeden centrální...

Takhle dopadla moje výzva k odstranění závad.... je jako druhá. První výzva už proběhla a byla částečně splněna. Tato je již po vykonávání prohlídky.

Jak říká p. SLUKA. Buď je revizní technik blbej a nebo bohatej. ...
To samé další objednávka revize hromosvodu na panelovém domě o 6ti vchodech po zateplení.... nic v ruce a ještě prý potřebujeme jenom jeden vchod. Nepochodil jsem s vysvětlením, že blesku je úplně jedno kolik je v budově sdružení vlastníků a vchodů, a že se třeba změnily podmínky z roku 1980 viz původní projekt.... zavoláme prý někomu jinému.... těch příkladů bych mohl uvést spousty...
 
Měl bych tedy změnit také postup RT, abych si nějaké peníze vydělal??
JSEM MOC PŘÍSNÝ, JE ELEKTRIKÁŘ TEN CO TO DĚLA SPRÁVNĚ, A MY ŠPATNĚ, POTŘEBUJEME VŮBEC REVIZNÍ TECHNIKY?
CO OSTATNÍ MAJITELÉ BYTŮ viz výše, MAJÍ TO ÚPLNĚ STEJNĚ "ZFUŠOVANÉ" A NARAŽENÉ RAZÍTKO OD STOLU? DOKUMENTACI TEDY TAKÉ (NE)MAJÍ? Je to hnus.

Co z toho tedy vyplývá? Bastlíř a amatér nemusí být rozhodně levný!


* výzva2.jpg (134.58 KB, 815x945 - prohlédnuto 395 krát.)

* vyjádř_2.jpg (174.54 KB, 1300x788 - prohlédnuto 406 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

E2A
Stran: 1 2 [3] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.076 sekund, 24 dotazů.