Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Jak realizovat časový zámek pro elektrického vrátného?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak realizovat časový zámek pro elektrického vrátného?  (Přečteno 24980 krát)
jojík
« kdy: 16.07.2008, 20:55 »

Potřebuji vchodové dveře blokovat časově, v rozmezí od 7.00 - 15.00
dveře otevřeny,

mimo tuto dobu zavřeny.
Na vnější straně je "kula" ve dveřích elektrický zámek.
V současné době to mám vymyšleno tak, že přidán elektrické hodiny a na dveře z venku tlačítko. To tlačítko proto, že asi by el. zámek nevydržel sepnutí cca 8 hodin v kuse - nebo ano?
 
Nedá se tento můj požadavek řešit jinak? Bez toho tlačítka venku?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Otakar Dosbaba
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 16.07.2008, 22:14 »

Dát tam obyčejnou kliku a mimo vyhrazený čas tam dojít zamknout...  Mrknutí

Ale vážně:
Nastavit např. PIR čidlo, nebo ještě lépe optozávoru tak, aby byla příchozí osoba snímána těsně u dveří. Tím by se dal el. zámek ovládat a ve spojení s dig. hodinami by se tak elegantně mohl naprogramovat nejen čas ale i dny v týdnu. Impuls vytvořený průchodem kolem senzoru či optozávorou by definovalo časové relé např. na 5-10sec a dveře by tak fungovaly v režimu "klika". Mimo vyhrazený čas by přepínací kontakt hodin odpojil napětí od senzoru a připojil tlačítko od vnitřní stanice el. vrátného. Doporučuji stavy indikovat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #2 kdy: 16.07.2008, 22:19 »

Zkuste použít el. zámek na 12V DC, má minimální odběr, cívka by měla vydržet, ale hlavně podívejte se k výrobci (www.bera.cz) mají řadu zajímavých zámků s různými funkcemi.
Já než začnu vymýšlet semtele hledám nejdříve hotové výrobky s garantovanou funkčností.  angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Otakar Dosbaba
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 16.07.2008, 23:25 »

 to cumim  Nojo, no, tyhle dveřní zámky jsem už pár let neřešil, tak že jsem zas opodál. Co se vše dá dnes sehnat, když jsou mergle, že?! Tak jsem si alespoň zazáložkoval další odkaz. Dík, Milane.  Úsměv  Palec vzhůru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #4 kdy: 16.07.2008, 23:30 »

Ježiš, teď koukám, že ta moje předchozí odpověď vyzněla trochu jako, že jsem proti bastlení s PIR kem a světelnýma závorama  angel to né, náhodou to není špatný nápad, když už nenajdu nic hotovýho tak taky rád vymýšlím řešeni "s přidanou hodnotou"  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Dingo
« Odpověď #5 kdy: 16.07.2008, 23:34 »

Mě se zdá jako nejjednodušší řešení ke stávajícímu "vrátnému" připojit ono venkovní tlačítko přes relátko jenž bude spínat časový spínač. Jednoduše v inkriminovaný čas bude ono tlačítko tím relátkem připojené, mimo daný čas bude odpojené a tím i nefunkční aniž by to nějak ovlivnilo funkci "vrátného".
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Otakar Dosbaba
*
Offline Offline




« Odpověď #6 kdy: 16.07.2008, 23:59 »

Dingo: předpokládal jsem, že se chce jojík vyhnout tomu odemykacímu tlačítku. Někteří lidi jsou totiž fakt natolik natvrdlí, že je ani "mačkátko" 0,5x05m s velkým symbolem klíče a nápisem "Zde stlačit!" neosloví a marně volají někoho, kdo jim má přispěchat otevřít. Obzvláště v nějakém veřejně přístupném areálu či objektu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Dingo
« Odpověď #7 kdy: 17.07.2008, 00:46 »

Otakar: no v tom máš asi bohužel pravdu Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 17.07.2008, 07:53 »

Co se takhle porozhlédnout po tom, jaké zámky se dají koupit. Už jsem viděl jak zámek, který šel klíčem "zamknout" do polohy, že se musel otevírat  "elektromagnete m" nebo šel otevírat volně, a montoval jsem jeden, to ale bylo přivezeno odněkud ze zahraničí, kde se to neměnilo klíčem, ale přivedením napětí do jedné cívky se to zablokovalo a přivedením napětí do druhé se to odblokovalo, napětí tam nemuselo být trvale, jen cca na 1 vteřinu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #9 kdy: 17.07.2008, 09:28 »

Na většině zámků (nových) je mechanický přepínač, taková maličká páčka, kterou se dá zámek "vyblokovat",  takže jdou dveře otevírat volně.
Ale zase by to někdo musel chodit přepínat ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Horac123
« Odpověď #10 kdy: 17.07.2008, 14:08 »

Ale vzdyt i BEFO dela "antizamky" tj. zamky uzavrene pri pruchodu proudu (pouzivaji se vsude tam, kde jsou na unikovych trasach). A ty jsou na trvaly provoz staveny. Oficialne se to jmenuje reverzni zamek.
http://www.bera.cz/?page=befo_profi#profi9
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
jojík
« Odpověď #11 kdy: 29.07.2008, 17:11 »

Ale vzdyt i BEFO dela "antizamky" tj. zamky uzavrene pri pruchodu proudu (pouzivaji se vsude tam, kde jsou na unikovych trasach). A ty jsou na trvaly provoz staveny. Oficialne se to jmenuje reverzni zamek.
http://www.bera.cz/?page=befo_profi#profi9
no ale nikde není psáno že ty normální jsou na trvalé napětí stavěny, jinak pořád uvítám Vaše podměty, zatím je top ta sestava s Pir čidlem
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
jojík
« Odpověď #12 kdy: 29.07.2008, 22:05 »

Jo a mechanické přepínače jsou samozřejmě nevhodné
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.052 sekund, 22 dotazů.