Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Kde je možné nahlédnout do ČSN?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Kde je možné nahlédnout do ČSN?  (Přečteno 3623 krát)
Jaroslav Nič
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 12.05.2005, 11:02 »

Poradí mi někdo, zda existuje nějaký portál, kde je možné nahlédnout do ČSN nebo do jejich stručného výtahu? Díky.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Mirek Karel
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 12.05.2005, 11:13 »

Je to "zbožné přání" nás všech, ale bohužel takové stránky neexistují,viz debata o ČSN dole v diskuzi

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Kostka
« Odpověď #2 kdy: 12.05.2005, 13:00 »

Něco málo se můžete dozvědět na
http://domino.cni.cz/NP/NotesPortalCSNI.nsf/key/sluzby_a_produkty~databaze_a_software~seznam_csn_zdarma?Open
Aspoň se můžete dozvědět které normy platí a kolik se za ně platí. Je to program zadara takže nečekejte zázrak. Ale můžete si ho za menší (mrzký) obolus i koupit.
Základní instalace na 1 PC   3.160,- plus 19%DPH
pro školy je za 50%.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Kučera
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 12.05.2005, 22:24 »

Jediný způsob, jak nahlédnout do ČSN je kromě jejich zakoupení, studovna půjčovna ČNI, Biskupský dvůr, Praha 1. Za lidový peníz ( 10 kč, s DPH 12 kč ) si lze z jedné ČSN i pořídit výpisky. Podmínky půjčování na delší dobu neznám. Inu pokrok.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Mirek Karel
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 13.05.2005, 09:47 »

Předpokládám,že "Inu pokrok" je myšleno ironicky.Ta půjčovna a studovna tam fungovala už za bolševika.Měl jsem tam v únoru menší extempore.Potř eboval jsem se podívat na jednu normu požární/stála tuším 470 Kč/.Nebavilo mně opisovat celé dvě stránky.Kopíro vání je zakázáno,tak jsem vytáhnul digi a stránky jsem nafotil.Hned jsem byl napaden,že kopírování je tabu,na moji odpověď,že nekopíruji, ale fotím něměli argument.Teď už je na dvěřích i škrtnutý fotoaparát.To jenom jako perličku.Zkrát ka kupuj a basta.Jsou to fakt nehorázní lumpové,mám na mysli ceny norem.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Tomáš Pípal
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 15.05.2005, 14:20 »

Krome studovny CNI muzete take navstivit studovnu STK (Statni technicka knhovna). Zde je moznost si normu ve studovne vyhledat a procist zdarma, kopirovani z norem stoji kolem 20Kc/str a 2Kc ze starych norem. Jedine co musite zaplatit je registrace ctenare asi za 50Kc na pul roku. Normy maji v stk vyberove a normy vydane po roce 1996 vsechny.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.042 sekund, 22 dotazů.