Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Elektromateriál - diskuse o materiálech a jejich použití
| | |-+  Může být převinutý motor z 1 na 3 fáze pouze s dvěma vodiči na vstupu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Může být převinutý motor z 1 na 3 fáze pouze s dvěma vodiči na vstupu?  (Přečteno 4836 krát)
Jaroslav H
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 15.06.2008, 14:49 »

Dal jsem převinout asynchronní motor 110W, protože neměl připojovací krabici ale jenom 2 vývodky (jedna na kondenzátor) tak jsem dal požadavek aby mi z něj vyvedli 2 kabely (dříve byl 1f, já ho chtěl na 3f) a výsledek byl že vyvedli pouze dráty v bužírce a proto se ptám jestli je to možné z hlediska předpisů?

Motor je od čerpadla a kabely (dráty v bužírce) povedou do vypínače.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« Odpověď #1 kdy: 15.06.2008, 18:10 »

Já si myslím, že je to v souladu. Motor stejně musí připojovat odborná firma kvůli záruce a ta si s tím poradí. Ale protože nevím kde a jak bude umístěn, nevím jak to bude vypadal ve skutečném stavu. Záleží na místních podmínkách
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
koudelka2
« Odpověď #2 kdy: 15.06.2008, 21:10 »

Asi není normální když si objednáte nějaký vývod a firma vám udělá jiný. Nevidím problém v připájení kabelu na vinutí cívek. Ovšem je třeba to udělat před impregnací. Takže pokud vám to vadí zaplatit až bude oprava dle vašich požadavků.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav H
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 15.06.2008, 21:30 »

Asi není normální když si objednáte nějaký vývod a firma vám udělá jiný. Nevidím problém v připájení kabelu na vinutí cívek. Ovšem je třeba to udělat před impregnací. Takže pokud vám to vadí zaplatit až bude oprava dle vašich požadavků.
to by tam asi museli dát silikonové, potřeboval bych to namontovat protože to chvátá a 
 tak spíš řeším jestli je to vyhovující (já to nepřebíral zaplacené už to je  Smutek) jsou to silikonové vodiče, bužírka tkaná v plastu asi taky teplotní, u čerpadla se může stát že na to občas nateče voda.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Patrik Augustin
*
Offline Offline



Elektroinstalace, hromosvody, Žďár nad Sázavou


WWW
« Odpověď #4 kdy: 18.06.2008, 06:09 »

ve chvili kdy Vam do cerpadla k motoru nebo k privodum natece voda tak je to spatne.Tam se Vam nema nic dostat.Doufam ze budete cerpadlo pripojovat pres chranic.Jinak pokud Vam vyvedli 2 vodice tak to asi moc 3f nebude ne?At premyslim jak premyslim ani trojuhelnik ani hvezda mi z toho nevychazi.Poku d jste si dal pozadavek na vyvedeni do svorkovnice a neudelali ji tak reklamace.Nic jineho Vam zde asi neporadime
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektroinstala ce
Hromosvody
Revize
Výškové práce
http://www.montaze.org
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.035 sekund, 22 dotazů.