Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast definic pojmů
| | |-+  Poradíte mo co jsem to vyfotil za vedení?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Poradíte mo co jsem to vyfotil za vedení?  (Přečteno 6836 krát)
Pavel Neckář
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 11.06.2008, 21:35 »

Jel sem si provětrat hlavu do oklí a nafotil jsem na mobilním telefonu pár sloupů vn, a chci si ověřit co jsem to vlastně vyfotil.


Dle mě jsem nafotil:
Na horní pravé fotce u sloupu vedení vn jsou zřejmě na každé fázi bleskojistky - tokotovy trubice. Horní částí jsou připojeny k vedení, spodní částí uzeměny.
Mám pravdu?

Na spodních fotkách jsem vyfotil olejový transformátor, nad ním jsou zřejmě nožové pojistky nebo bleskojistky (nevím jestli jsou kulatého nebo hranatého profilu, barva byla nahnedlá),  nad nimi je odpínač.
Mám pravu?

Děkuji


* VN[1].JPG (39.73 KB, 651x530 - prohlédnuto 959 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ivan Polínek
OSVČ
*
Offline Offline



Praha; působiště celá ČR


« Odpověď #1 kdy: 11.06.2008, 21:59 »

Ano je to tak, jen na druhém snímku není poznat zda se jedná o odpínač nebo o odpojovač. Spíše si myslím že se jedná o odpojovač.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT - E1/B; pro laiky: revizní technik bez omezení napětí i v prostředí s nebezpečím výbuchu
akademik.richard
« Odpověď #2 kdy: 11.06.2008, 22:43 »

Na první fotce jsou omezovače přepětí na lince vn. Na dalších je svod z linky vn, pak svislý úsekový odpojovač, dále pojistky vn a trafo. Jde o nové řešení odbočky z vn. Vše na jednom sloupě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
akademik.richard
« Odpověď #3 kdy: 11.06.2008, 22:50 »

Ještě. Fotka není detailní, ale z toho co je poznat, bych podle počtu sukýnek na izolátoru tipoval že se jedná o linku vn 22 kV.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #4 kdy: 12.06.2008, 10:46 »

Fotky zmizly, není o čem diskutovat
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Radim Novotny
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 12.06.2008, 10:59 »

Autor prispevku umistil fotky na svuj server a ten je v soucasne dobe nefunkcni. Proto fotky zmizely.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Správa portálu Elektrika.cz
Vojtěch Běhunčík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 12.06.2008, 14:49 »

Ale kdyby měly rámečky, tak by byly alespoň vidět prázdné rámečky. Takhle člověk tápe v nejistotě.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.045 sekund, 22 dotazů.