Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Jaký § vyhl.50 mám když sem vyučen v oboru 26-54-H/002 (Elektromechanik)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaký § vyhl.50 mám když sem vyučen v oboru 26-54-H/002 (Elektromechanik)  (Přečteno 6061 krát)
Jiří1234
« kdy: 02.06.2008, 10:45 »

Jaký § vyhl.50 mám když sem vyučen v 3 letém oboru 26-54-H/002 (Elektromechani k)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Kolesa
Chráněnec Clusteru
*
Offline Offline


Michal Kolesa


WWW
« Odpověď #1 kdy: 02.06.2008, 12:55 »

§5 - Pracovník znalý

Vy jste nedostal po složení zkoušky takovýto papír ?

http://michalkolesa.webzdarma.cz/fotogalerie/big/50tka_big.jpg
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jaroslav Faldík
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 02.06.2008, 13:53 »

To bych tak jistě netvrdil, záleží na tom zda jste dělal zkoušku podle §14 odst. 1. Pokud ne, tak máte max. §4. Ale na druhou stranu je pravda, že za mých školních let některá učiliště dávala §5 k výučnímu listu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Kolesa
Chráněnec Clusteru
*
Offline Offline


Michal Kolesa


WWW
« Odpověď #3 kdy: 02.06.2008, 14:59 »

To bych tak jistě netvrdil, záleží na tom zda jste dělal zkoušku podle §14 odst. 1. Pokud ne, tak máte max. §4. Ale na druhou stranu je pravda, že za mých školních let některá učiliště dávala §5 k výučnímu listu.

Podle jakého zákona ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Michal Slabý
*
Offline Offline



OSVČ


WWW
« Odpověď #4 kdy: 02.06.2008, 16:33 »

Když má někdo vdělání v elektrotechnic e, může být připuštěn ke zkoušce podle vyhl. 50/78Sb.( tu najdete i ve sbírce zákonů). V § 14 této vyhlášky je jasně popsán průběh zkoušky. Možnost získání nějakého § je popsána u každého zvlášť. Po úspěšném vykonání zkoušky vám organizace vydá osvědčení. I postup pro získání §§ 3,4 je popsán ve vyhl. a není na ně automatický nárok.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E1B
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #5 kdy: 02.06.2008, 18:33 »

Jaký § vyhl.50 mám když sem vyučen v 3 letém oboru 26-54-H/002 (Elektromechani k)

Takový, jaký máte uveden ve svém Osvědčení.
Není-li Osvědčení, pak bohužel  nenene
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jiří1234
« Odpověď #6 kdy: 02.06.2008, 23:35 »

Po vyučení sem dostal akorát výuční list kde je psáno vyučen v oboru 26-54-H/002 elektromechani k. Znamená to tedy že sem se tři roky šprtal jen tak pro nic za nic? Jsem v rozpacích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #7 kdy: 02.06.2008, 23:54 »

To určitě ne.
Vzdělání máte a na §5 to stačí.
Takže teď asi nezbývá, než se ve svém okolí porozhlédnout po nějaké firmě nebo agentuře, která provádí zkoušky dle vyhl.50/1978 Sb. a s jejich pomocí Osvědčení získat.

BTW : Jestliže ale vaše učiliště (bývalé) skutečně neumožňovalo získat §5, tak to je docela zvláštní a nelogický přístup.  blboune

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jiří Hanzlíček
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 03.06.2008, 09:19 »

Není nic jednodušího než zajet na učiliště kde sem se učil tam mi k tomu řeknou určitě víc ale přesto vám děkuji za odpovědi
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.02 sekund, 22 dotazů.