Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Prurez vodice, proud. chranic
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Prurez vodice, proud. chranic  (Přečteno 3826 krát)
Anonymous User
« kdy: 06.07.2004, 21:01 »

V ramci rekonstrukce RD bude zrizen novy rozvadec asi 2m od stavajiciho rozvadece (uvnitr domu, je na nem hl.jistic + elmer+ HDO + mustek+ jistice, stary rozvod je 3-faz. TN-C). Hlavni jistic, elektromer a dalsi zaplombovane elementy zustanou na puvodnim miste, jistice se presunou do noveho rozvadece (novy rozvod bude 3-faz. TN-S). Hlavni jistic pred elmerem je 3x25A. Prosim poradte:
(1) jaky kabel pouzit k propojeni stareho a noveho rozvadece: 4x (TN-C) nebo 5x (TN-S),  jaky prurez? - pujde v omitce.
(2) 1-fazovy stykac ovladany HDO zustane v puvodnim rozvadeci a bude potreba vest take jeho vystup (sekundar). Je mozno pridat jako jednu zilu do hlavniho propojovaciho kabelu (takze by byl 5x pro TN-C nebo 6x pro TN-S),  nebo je potreba vest samostatnym kabelem? Co v pripade ze by byl veden primarni obvod stykace (jisteny plombovanym jisticem 10A) a stykac byl az v novem rozvadeci?
(3) v novem rozvadeci bude pred vsechny jistice zarazen spolecny trifazovy chranic. Musi byt 30mA nebo muze byt i jiny vypinaci proud? Je kriticka jeho vypinaci charakteristik a? Pokud ano, jakou zvolit?
Zaznamenáno
Petr Létal
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 06.07.2004, 21:01 »

Silový kabel k propojení mezi RE a RP by měl být pro TN-C minimálně 10Cu nebo 16Al a pro TN-S lze použít i menší průřezy Cu vodičů (Al vodiče pouze s průřezem nad16mm2) vždy je třeba brát ohled na proudové zatížení tohoto vedení. Co se týká přenesení ovládacího impulsu z RE do RP je nutno použít samostatný kabel. Z pomocného relé tímto kabelem přenést jen kontakt nebo v případě umístění pomocného relé do PR je nutno jistič (2A) pro toto relé napojit před proudovým chráničem. Co se týká hlavního proudového chrániče pro celý obejt, lze použít i proudový chránič s vyšší reziduálním proudem, ale vývody pro koupelnu, zásuvky venku atd. kde to říkají patřičné normy je nutno opatřit proudovým chráničem 30mA.
Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.032 sekund, 21 dotazů.