Blokujete bojler 8 nebo 20 hodin denně?

<< < (2/6) > >>

Milan Karvánek:
 ;D Obchodní podmíínky nadnárodních molochů s monopolním postavením a jejich tlak na odběratele, kteří stejně v praxi nemají jinou volbu je jedna věc a můj komfort bydlení je věc druhá.  (dance)

Václav 3:
Nejde o nadnárodní monopoly, ale pokud připustíme, že sazbování je řešením regulace spotřeby a její vyrovnání s výrobou, potom musíme tento požadavek vzít jako oprávněný. V zimním období, kdy je topení důležitější než teplá voda, je lepší, když mi vypnou boiler a zůstane v provozu přímotop, než aby se při společném ovládání vypínalo  i  topení .  Pro odběratele je odměnou za tento "nekomfort" cena  1kWh, která je zhruba třetinová, než ve vysoké sazbě. Na druhé straně má dodavatel povinnost mi během 24 hod. dát 8 hod. na provoz boileru. Pokud mám boiler přiměřeně velký, neměl by vzniknout problém. 

Milan Karvánek:
Na druhou stranu jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá. Problémy rozvodných závodů jsou sice politováníhodn é, nicméně cena elektřiny a vnější projevy vedení těchto společností  mě rozhodně nemotivují k nějak enormně loajálnímu chování, navíc pokud to zrovna pro mě není výhodné. Svět je prostě zlej a to na obě strany.

Radek Kroutil:
Pustit 8, nebo na 20hod? Dle potřeby. Rekonstruoval jsem byt a koupil 200l bojler. A protože jsme dva, teplá voda nám stačí a to se oba koupeme. Když nám to stačit nebude, nebo čekáme nějakou návštěvu přes noc a nebo se mi rodina rozroste, přepojim jenom drátek a žhavim 20hod  ;)

Hlávka:
Plně se ztotožňuji s názory kolegy Karvánka.
Kde vzal Václav3 třetinovou cenu za NT u přímotopné sazby?
Takřka třetinová cena je u sazby D25, u D26 poloviční a u sazeb D35 a D45 má rozdíl mezi VT a NT do 1/3 hodně daleko, protože je téměř zanedbatelný.

Navigace

[0] Index zpráv

[#] Další strana

[*] Předchozí strana