Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Potřeboval bych zdarma spočítat projekt, kdo rád pracuje zdarma?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Potřeboval bych zdarma spočítat projekt, kdo rád pracuje zdarma?  (Přečteno 7738 krát)
Jirka Pšenička
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 18.05.2008, 12:59 »

Potřeboval bych prosím poradit s návrhem hlavního jističe v RD.
V tuto chvíli mám přípojku s jističem 3x25A. Obávám se však,
že při dokončení stavby RD, bude tento jistič nedostačující.
Chtěl bych znát názor vás, odborníků zda navýšit, nebo tento jistič bude stačit. V mém okolí se rady odborníků dosti liší, stejně tak jako u kalkulačky návrhu jističe ČEZu a PRE se výsledek dost liší. Sazbu budu mít D56d.
Předpokládaný příkon spotřebičů:
- Vytápení - tepelné čerpadlo ( příkon 1,5KW + elektropatrony spínající po 3KW do max 9KW v případě potřeby ) tedy max. 10,5KW.
Výkon čerpadla je 6KW a tep.ztrátu RD mám 8,6KW, takže si myslím, že všechny 3 elektropatrony nikdy nesepnou.
- Pračka 2,3KW
- Varná deska 6,5 KW
- Trouba 2,6 KW
- Myčka 2,2 KW
- Komb.chladničk a 0,16KW
- kuch.robot 0,8KW
- Fritéza 2KW
- Rychl.konvice 2KW
- Fén 1,5KW
- Digestoř
- Vysavač 1,8KW
- Žehlička 2KW
- Osvětlení cca 1 KW
- PC + elektronika 1KW
- ostatní 2KW
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #1 kdy: 18.05.2008, 13:03 »

Pošlete prosím objednávku na můj e-mail. Čistě pro vás (diskutující na tomto fóru)nabízím zvláštní zvýhodněnou cenu HZS/285,- Kč. Přeji ... a těším se na vaší zakázku.  Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jirka Pšenička
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 18.05.2008, 13:29 »

Jsem laik, takže nevím co je to HZS, můžete mi prosím napsat, co všechno HZS zahrnuje ? Díky
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #3 kdy: 18.05.2008, 14:14 »

Omlouvám se je to Hodinová Zúčtovací Sazba.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #4 kdy: 18.05.2008, 16:01 »

  Milane,
teda řeknu Ti, že se s tím dvakrát , ,nepářeš,,   Smích
Pošlete prosím objednávku na můj e-mail. Čistě pro vás (diskutující na tomto fóru)nabízím zvláštní zvýhodněnou cenu HZS/285,- Kč. Přeji ... a těším se na vaší zakázku.
Možná mi to nebudeš věřit, ale toto mě velmi rozveselilo nedělní odpoledne.
Jsi první, kdo dal neskrytě a veřejně v diskuzi najevo, že diskuze není charita, kde radou nahradí zdarma práce projektanta.  Palec vzhůru Smekám a fandím Ti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Josef Kuhn
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 18.05.2008, 21:41 »

Podívejte se na stránky energetiky existuje tam kalkulačka zadáte tam příkony spotřebičů  navede vás a sdělí vám hodnotu hlavního jističe v každém případě  je to asi levnější a výsledek bude pravděpodobně stejný . S pozdravem .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Kuhn
*
Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 18.05.2008, 22:28 »

U kalkulaček mě vychází výsledek stejný .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #7 kdy: 18.05.2008, 23:08 »

Podívejte se na stránky energetiky existuje tam kalkulačka zadáte tam příkony spotřebičů  navede vás a sdělí vám hodnotu hlavního jističe v každém případě  je to asi levnější a výsledek bude pravděpodobně stejný . S pozdravem .
To jistě funguje a elektrikáři je hned vše jasné. Pokud je ale zákazník / stavebník odborníkem v jiném než technickém oboru nemusí mu být vždy vše jasné. Podle mých zkušeností vítají moudří stvebníci (zejména netechnici) kvalitní odbornou radu (byť placenou),  protože si uvědomují, že se jim profesionální rady a následné vedení jejich stvaby vyplatí. I v tomto případě tazatel hledá odborné informace, protože zřejmě nechce zůstat "napospas" stvební firmě, pro kterou jsou jednotlivá řemesla (voda,topení,plyn,elektro,truhláři...) jen vhodným zdrojem provize a skutečnými odborníky ani nedisponují a ke spolupráci je nezvou aby si příliš nesnížily zisk.
Nestydím se proto jakémukoli rozumě uvažujícímu investorovi nabídnout profesionální podporu v oboru elektro. Jistěže jakožto placenou službu v rámci své živnosti.  angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #8 kdy: 18.05.2008, 23:12 »

Kolego Karvánku máte u mě bod.  Palec vzhůru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.04 sekund, 22 dotazů.