Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Montáže, instalace, zásahy které neodborníci rádi páchají sami
| | |-+  Je správné připojit ve sporáku fázi na modrý vodič?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je správné připojit ve sporáku fázi na modrý vodič?  (Přečteno 15157 krát)
Milan Klimeš
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 13.05.2008, 18:05 »

Chci si zapojit el .vest. sporák,.
Podle označení bych měl zapojit fázi na modrý drát.
Je to normální?
Je to značka Fagor.


* sp 1.jpg (91.85 KB, 620x826 - prohlédnuto 1456 krát.)

* sp 2.jpg (118.89 KB, 860x645 - prohlédnuto 1214 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Krištof
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 13.05.2008, 18:55 »

V jednom stroji (přístroji) je to normální i když je to tak trochu proti srsti. Více mě zaujala ta "krutisvorka" u vodiče PE.
Takto určitě ne! 
P.S.: kdo vám potvrdí záruční list,nebylo by od věci pozvat elektrikáře, a poslední věc ,na tomhle servru je kouzelné tlačítko "vyhledávání.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Klimeš
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 13.05.2008, 19:33 »

Místo "krutisvorky" tam je již samozřejmě konektor . Záručák mi potvrdí servis . Je mito prostě  jen jak říkáte" proti srsti",  tak jsem myslel jestli třeba není chyba z výroby.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #3 kdy: 13.05.2008, 20:35 »

Místo "krutisvorky" tam je již samozřejmě konektor . Záručák mi potvrdí servis . Je mito prostě  jen jak říkáte" proti srsti",  tak jsem myslel jestli třeba není chyba z výroby.
Tak proč se nezeptáte v tom servisu, když vám budou potvrzovat záručák?

P.S. přijde mi, že to na těch fotkách není sporák, ale trouba.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Milan Klimeš
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 13.05.2008, 20:55 »

Jo, je to vlastně trouba. To víte ,že se zeptám .Prostě jsem chtěl vědět názor vás odborníků ,  ale radši jsem to neměl dělat .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #5 kdy: 13.05.2008, 21:12 »

to Milan Klimeš:
My tady tazatele nezakusujeme ! Ale dotaz musí mít hlavu a patu. Pokud se vám nelíbí fáze na modrém drátě, můžete to zapojit tak jak předepisuje značení písmeny a vyzkoušet, zda v úplně vypnutém stavu nezůstává fáze na top. tělískách a na motorku. Pokud tomu tak bude ( podle přiložených foto se mi to zdá dost pravděpodobné ),  tak to přehoďte podle barvy. Ono to u dovozových jednofázových  zařízení mnohdy bývá otočené a navíc přehození fáze a středního vodiče (modrý, pracovní N) u jednofázových zařízení obvykle nezpůsobuje žádný problém, protože přístroje jsou konstruovány i pro použití v zemích, kde mají zásuvky a vidlice, které lze komutovat ( např. Německo, Italie ...)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jura Krikl
*
Offline Offline



Brno


« Odpověď #6 kdy: 13.05.2008, 22:25 »

Barevne značení vodiču teto trouby je spíše ukazkou tvurců dysney pictures :-D. červena -modra. Dle meho nazoru je to zcela jedno, zda bude L na modre dle popisu, nebo na červene dle citění. Oba dva vodiče v tomto případě plní funkci pracovních vodiču. Od dob, kdy mame TN-C už zaměna těchto dvou barev není životu nebezpečna.
Vice chyb se u vestavných spotřebičů v barevnem podaní ala Dysney uděla při vícefazovém zapojení :-D
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Nic není nemožné, jen je to otázka peněz:-)
Michal Slabý
*
Offline Offline



OSVČ


WWW
« Odpověď #7 kdy: 13.05.2008, 23:08 »

Výměna lustr svorky v pořádku, ale co to uzemnění? Jeden vodič má oko a druhý je jen smotaný pod šroubkem! Doufám, že jste si předělal i toto.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revize E1B
Merick Kir
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #8 kdy: 13.05.2008, 23:26 »

Výrobce zřejmě vyrábí jeden produkt vydrátovaný pro celý svět.
Zřejmě barevné drátování pro každou lokalitu by bylo nemožné.
Spolehají se na odborné prodejce.
Odborní prodejci zajistí odborné připojení.
Pouze v některých rozvojových zemí jsou spotřebitelé odborníky sami sobě.  bojim

A tak co opravdový odborník zapojí za pět minut, spotřebitel za 24 hodin s vytížením mnoha lidí ve svém okolí.

Ale prý to potrvá jen několik generací  tanecek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 14.05.2008, 16:43 »

Výrobce zřejmě vyrábí jeden produkt vydrátovaný pro celý svět.
Zřejmě barevné drátování pro každou lokalitu by bylo nemožné.
Spolehají se na odborné prodejce.
Odborní prodejci zajistí odborné připojení.

Co se odborníků a spotřebitelů týká tak jednoznačně souhlas ale že by bylo vydrátování v provedení dle evropských norem pro lokalitu Evropská unie nemožné to nějak drhne  Smích. A až narazíte na opravdu odborného prodejce který zajistí odborné připojení tak dejte vědět a to nemyslím jako vtip ale vážně. Pokud bude jeden na každý kraj tak budu šťastný jak blecha  Mrknutí. Poslední dobou jsem nenarazil ani na prodejce natož na odborné  Pláč.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Ryšavý
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 14.05.2008, 17:44 »

Poslední dobou jsem nenarazil ani na prodejce natož na odborné  Pláč.

Holt rozvojová země angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Smysl pro humor - znak ducha bystrého
.45 ACP; 7,62x39; 7,62x54R; 9x19; 12/70
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #11 kdy: 14.05.2008, 22:28 »

TO Ryšavý :

Je to sice klasický OT, ale můžete mi napovědět, co znamená toto :
Citace
.45 ACP, 7,62x39, 9x19
Nerozhodný

Děkuji
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #12 kdy: 14.05.2008, 22:44 »

Vypadá to, že pan Ryšavý má zbrojní průkaz   Mrknutí
Strefil jsem se ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Pavel Ryšavý
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 15.05.2008, 04:50 »

Řekněme to takto, jedná se o zdroje energie do mých hraček nejoblíbenější ch. Zlej tanecek

.45 ACP - Automatic Colt Pistol
7,62x39 - Kdo byl na vojně, a držel v ruce Sa 58m,  zná pod označením 7,62 vzor 43
9x16 - jiné označení pro 9mm Luger

Doufám že zde není nikdo trpící Hoplofobií (iracionální strach ze zbraní),  nerad bych mu způsobil nějakou újmu. angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Smysl pro humor - znak ducha bystrého
.45 ACP; 7,62x39; 7,62x54R; 9x19; 12/70
Pavel Ryšavý
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 15.05.2008, 05:32 »

Pokud chcete pokračovat v nakousnutém tématu pak raději tady www.strelectvi .cz, než na nás vletí čistič. I když podle fotky by čistič mohl mít pro toto téma pochopení, ta sniperka nevypadá vůbec špatně  Úsměv  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Smysl pro humor - znak ducha bystrého
.45 ACP; 7,62x39; 7,62x54R; 9x19; 12/70
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #15 kdy: 15.05.2008, 07:05 »

Škoda, že to tady nemám, poslal bych "foto".
Před léty (to jsem ještě netušil, že se tím nakonec budu taky živit, Hi) nám jeden RT napsal jako závadu, že barvy vodičů vnitřní kabeláže Z12 neopovídají ČSN.
Byly tam přívody pro 220V, jeden žlutý, druhý zelený.
Jak byste to zapojili? Kam L a kam N?
A nakonec se na taková zařízení lepila tabulka s upozorněním, že barvy vodičů vnitřních rozvodů neodpovídají ČSN.
Zařízení původem z NDR, vyrobeno někdy v 70. létech, kde mohli soudruzi z NDR udělat chybu?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.032 sekund, 22 dotazů.