Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Pracovní zóna
| |-+  -B- 30 denní zóna dostupných diskusí
| | |-+  Proč po týdnu přestal fungovat infraspínač Hutermann W180S?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Proč po týdnu přestal fungovat infraspínač Hutermann W180S?  (Přečteno 4547 krát)
Roman Kostelecký
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 28.01.2014, 14:49 »

Pořídil jsem si před vchod infraspínač Hutermann W180S. Asi po necelém týdnu vypadl jistič z neznámého důvodu, bezproblému šel nahodit, ale od té doby čidlo nefunguje. Vše jsem proměřil, do čidla napětí jde, ale z něho žádné do světla nevychází. Můžete mi vysvětlit jak je to možné, popřípadě poradit, jak toto řešit?
Přikládám schéma jak bylo čidlo zapojené.


* idlo zap..jpg (34.08 KB, 494x527 - prohlédnuto 406 krát.)
Zaznamenáno
Roman Kostelecký
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 28.01.2014, 15:30 »

Čidlo jsem celé rozmontoval a zjistil jsem, že tavná pojistka uvnitř je celá bílá, tedy přepálená. Ale i tak, jak te toto možné, že se přepálila?
Zaznamenáno
Vojtěch Běhunčík
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 28.01.2014, 15:48 »

U každého čidla je v krabici schéma zapojení.
To vaše světlo a čidlo mají po 4 vývodech?

Podobné témata viz:
http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,7424.0.html
http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,13955.0.html
Zaznamenáno
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #3 kdy: 28.01.2014, 17:22 »

Něco se polámalo. Vzhledem k ceně co jsem u tohoto čidla našel na netu mě to moc nepřekvapuje. Prostě je to čidlo za méně než 200Kč se všemi +  (cena i mínusy (šunt). Pokud máte odvahu zkoušejte dál. Je to něco jako loterie, možná s trochu vyšší šancí na výhru.

Toto (a jemu  podobné) už jsem zákazníků přestal nabízet. Je to v konečném důsledku příliš drahé, ale ne pro zákazníka, ale pro mě.
Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #4 kdy: 28.01.2014, 18:36 »

V tom vašem schéma zapojení mne zaráží znázornění dvou pojistek, které jistí jeden spotřebič. Doufám že nemáte doma 3fázové napájení rozváděče. Kroutím očima

PS: Pokud je schéma zakreslené podle skutečnosti, tak si raději pozvěte elektrikáře.
Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 28.01.2014, 19:14 »

Čidlo jsem celé rozmontoval a zjistil jsem, že tavná pojistka uvnitř je celá bílá, tedy přepálená. Ale i tak, jak te toto možné, že se přepálila?

Není ta pojistka náhodou vyplněná zhášecím pískem? Pojistky tohoto typu se používají právě v infra čidlech a stmívačích osvětlení protože jsou výrazně lépe schopné ochránit polovodičové spínače - triaky.

Pojistka se mohla přepálit při přerušení vlákna žárovky nebo při závadě v elektronice úsporky. Zkuste nejprve vyměnit žárovku a popř. i pojistku, pak se dá přemýšlet dál.
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #6 kdy: 28.01.2014, 22:28 »

Čidlo jsem celé rozmontoval a zjistil jsem, že tavná pojistka uvnitř je celá bílá, tedy přepálená.

Vždy jsem pojistky měřil. Netušil jsem hlupák, že se stačí jen podívat.  Škleb Škleb Škleb

PS: Pokud je schéma zakreslené podle skutečnosti, tak si raději pozvěte elektrikáře.

Toto bude, ve vašem případě, asi ta nejlepší rada.

Toto (a jemu  podobné) už jsem zákazníků přestal nabízet. Je to v konečném důsledku příliš drahé, ale ne pro zákazníka, ale pro mě.
na zdravi vegeeet Palec vzhůru
Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 29.01.2014, 00:12 »

... vypadl jistič z neznámého důvodu...
Jistič jistě měl důvod proč to udělal...

Já znám jen žárovku se 2 přívody, se 3 snad jen do auta, se 4 jsem ještě neviděl...
Na dotaz s nepřesným zadáním se těžko odpovídá
Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Michal Čeleda
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 29.01.2014, 05:44 »

OT - jsou i žárovky se 4 vývody, také do auta, W21/5W, mají dvě vlákna se samostatnými vývody.
Zaznamenáno
Jozef BABJAK
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 29.01.2014, 06:17 »

V tom vašem schéma zapojení mne zaráží znázornění dvou pojistek, které jistí jeden spotřebič.

To isté zaujalo aj mňa; ak sú náhodou napájané z dvoch rôznych fáz, možné dôsledky by mohli zodpovedať pozorovaniu opytujúceho sa.
Zaznamenáno
Václav Třetí
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 30.01.2014, 03:04 »

OT - jsou i žárovky se 4 vývody, také do auta, W21/5W, mají dvě vlákna se samostatnými vývody.

Je to tak, celoskleněné tzv. bezpaticové, vyskytují se hlavně u amerických aut.

Tazatel nějak nekomunikuje, asi se mu naše rady nelíbí. Jenže co poradit bez informací.
Zaznamenáno

Václav 3

Stejně jako u kol. Jiřího Schwarze jsou příspěvky psané kurzivou myšleny ironicky.

Řidič tvrdej život má... ,  stejně tak vesnickej elektrikář
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.066 sekund, 22 dotazů.