Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Nové testy ITI - pokračování
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Nové testy ITI - pokračování  (Přečteno 10541 krát)
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« kdy: 03.04.2008, 11:45 »

Protože bylo původní téma zamčeno, dovolím si pokračovat tímto odkazem:
http://www.iti.cz/tabid/76/Default.aspx
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #1 kdy: 03.04.2008, 14:05 »

 ?? Super! to cumim baterky a o co vlastně komu jde?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #2 kdy: 03.04.2008, 15:41 »

Pardon, neuvedl jsem původní dotaz:
http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,1784.0.html
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #3 kdy: 03.04.2008, 16:34 »

Odkaz je jasná věc, v tom to nebude, stejně nechápu o co tu jako jde?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #4 kdy: 03.04.2008, 16:46 »

Poněkud starší dotaz - Kde sehnat otázky ke zkouškám, oživil čistič s tím, že se budou prodávat na Ampéru i s odpověďmi. Uzamkl diskusi s tím, že byly staženy z prodeje.
Chtěl jsem přidat odkaz na nové otázky ITI platné od 1.3.2008. Jsou tam otázky, ale bez odpovědí, což nepovažuji za chybu.
Mohl by čistič toto vlákno zrušit a můj první příspěvek šoupnout do toho původního?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #5 kdy: 03.04.2008, 17:08 »

A z jakého důvodu byli tyto testy staženy?? Znáte tyto náhlé důvody?? Zlej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #6 kdy: 03.04.2008, 18:57 »

A z jakého důvodu byli tyto testy staženy?? Znáte tyto náhlé důvody?? Zlej

jj, tak jsm to myslel, "o co komu vlastně jde?"
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 03.04.2008, 19:09 »

Podle mne by měly být testy včetně možných odpovědí zveřejněny bezplatně na webu ITI ovšem bez označení správných odpovědí. Pokud to někdo vydá knižně a popřípadě s přidanou hodnotou vysvětlujících informací ať to klidně prodává.

Vydání otázek bez odpovědí je dle mého názoru chybou a některé otázky jsou dost zavádějící (bez jednoznačné odpovědi),  spoustu lidí má v testech obecně problém ne se znalostí problematiky ale s nervozitou a tím pádem dochází k chybám, o češtině v odpovědích nemluvě :-).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #8 kdy: 03.04.2008, 19:23 »

jj, tak jsm to myslel, "o co komu vlastně jde?"
Aha. Intelekt mám po dnešku na nule, radši jdu na  na zdravi  boss

Vydání otázek bez odpovědí je dle mého názoru chybou a některé otázky jsou dost zavádějící (bez jednoznačné odpovědi),  spoustu lidí má v testech obecně problém ne se znalostí problematiky ale s nervozitou a tím pádem dochází k chybám, o češtině v odpovědích nemluvě :-).
Až na to, že se tyto otázky vyskytují v testech.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 03.04.2008, 19:53 »

Citace: Jan Alin  Dnes v 19:09
Vydání otázek bez odpovědí je dle mého názoru chybou a některé otázky jsou dost zavádějící (bez jednoznačné odpovědi),  spoustu lidí má v testech obecně problém ne se znalostí problematiky ale s nervozitou a tím pádem dochází k chybám, o češtině v odpovědích nemluvě :-).

Až na to, že se tyto otázky vyskytují v testech.

? Vždyť to píšu  Mrknutí Vydání otázek bez odpovědí je dle mého názoru chybou
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #10 kdy: 03.04.2008, 20:59 »

Zatím jsem neměl čas ani sílu ty nové otázky podrobně zkoumat, ale pokud je na nějakou otázku několik možných odpovědí a za správnou je považována pouze některá z nich, je to docela špatně! Ale takhle funguje většina testů, třeba 50 se takhle zkouší co jsem se vyučil. Osobně nemám testy rád! Pokud znám správné odpovědi dokážu se je vždycky navrčet. Takto složené zkoušky nic neříkají o mých skutečných znalostech a už vůbec nic o schopnostech posuzování instalací v reálu.
Vine se to jak červená nit naším oborem nejméně posledních 10 roků: chybí zde jasná kncepce oboru, jasná pravidla hry, jasné podmínky pro velké firmy a jejich zaměstnance a pro malé živnostníky, chybí skutečně fungující odborný dozor, naprosto v oboru chybí "moudrý supervisor".....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jura Krikl
*
Offline Offline



Brno


« Odpověď #11 kdy: 03.04.2008, 23:56 »

Pokud znám správné odpovědi dokážu se je vždycky navrčet.
Tak to ja nedokažu, maximalně tu první ale vice jak dvě nikdy. U testu mam největší problem, pravě s odpovědmi, a to z duvodu, že mi většinou nepasuje odpověd.
Každy člověk dle meho nazoru, ma zcela jiny nahled a každy jedinec odlišně chape podstaty čehokoliv.
Takže většinou "střílim"tu co se mi zda nejblíže :-D
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Nic není nemožné, jen je to otázka peněz:-)
zerotest
« Odpověď #12 kdy: 04.04.2008, 08:33 »

Taky jsem se podíval na otázky na www.iti.cz
Dle mě nejsou tak špatně vypracované. Tento způsob kdy je otázka doplněná odkazem na část zákona či normy je asi z těch lepších. RT mají většinu norem zákonů …,  proto že je denně používají. Vyhledáním dle testů si to zopakují ke zkouškám.
Některé testy mají odpovědi a díky možnosti různých výkladů  a květnatosti jazyka českého v nich vznikají nejasnosti.
A vrcholem , ,geniality,,    zle     je když správná odpověď obsahuje ne jedno, ale dvě i tři z nabídnutých odpovědí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #13 kdy: 04.04.2008, 09:38 »

Některé testy mají odpovědi

Takový test jsem tam nenašel, ona je nějaká změna?? Asi to budu muset stáhnout znovu.

Vyhledáním dle testů si to zopakují ke zkouškám.

To je ten nejlepší způsob.

Tento způsob kdy je otázka doplněná odkazem na část zákona či normy je asi z těch lepších.

Taky souhlas jen kdyby na tu otázku byla dle normy také jednoznačná odpověď. V mnoha případech se otázka týká celého nebo i několika článků a bez souvislostí (které vyjádří až nezveřejněné odpovědi v testu) nelze určit odpověď.

Opravdu nechápu proč tam ty odpovědi bez určení správné nedali. Generování testů stejně odpovědi prohazuje takže žádné učení abc by se nekonalo, bylo by jasno a byl by to nádherný studijní materiál.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Merick Kir
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #14 kdy: 11.04.2008, 12:46 »

Je to zde!
Členové Clusteru s výhodou!
http://elektrika.cz/data/clanky/iti-ucebnice-iti-opet-v-prodeji

 poklona
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.033 sekund, 22 dotazů.