Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Znění zákonů, norem, vyhlášek....
| |-+  Diskuze o ČSN
| | |-+  Prý budou normy za 50% současné ceny, ale kdy?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Prý budou normy za 50% současné ceny, ale kdy?  (Přečteno 5359 krát)
ALCR
« kdy: 16.04.2008, 18:50 »

Sloučením Českého normalizačního institutu s Úřadem pro technickou normalizaci dojde prý ke snížení nákladů a ceny norem klesnou až o 50% současné ceny + bude k dispozici přístup ke všem normám na internetu za paušální poplatek, to slibuje Ministr průmyslu a obchodu Martin Říman, ale nikde jsem nezjistil od kdy to má být asi na mezinárodní den normalizace  Kroutím očima.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 16.04.2008, 19:09 »

No, nečte se to špatně http://www.tzb-info.cz/t.py?t=2&i=4765&h=31

Je jen otázka co z toho se nakonec uskuteční a hlavně KDY ?  Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #2 kdy: 17.04.2008, 07:55 »

Zajímavé je, že normu pro místní komunikace ČSN 73 6110 je možné stahnout ze stránek ČNI volně, je to nějaká aktivita Ministerstva pro místní rozvoj, ale je otázka proč, resp. proč jen tato norma a ne všechny, které se týkají výstavby.

A normy na internetu za puašální poplatek? Jde o to jaký, jestli se to vyplatí, jestli to bude nějak podle tříd, které mě zajímají,...

Jsou věci, které neřeší ČSN a tak existují různé "podnikové normy",  u ČD jsou to TNŽ a ty jsou "pro služební potřebu" volně k dispozici.

 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Pavel Ryšavý
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 17.04.2008, 08:11 »

Asi jsem pesimista, ale když slyším o zlevňování norem a hlášky nová padesátka bude letos na podzim, tak mne pouze napadá ...
... a teď tu o červené Karkulce, ta je taky hezká ... angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Smysl pro humor - znak ducha bystrého
.45 ACP; 7,62x39; 7,62x54R; 9x19; 12/70
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #4 kdy: 17.04.2008, 14:09 »

Asi jsem pesimista, ale když slyším o zlevňování norem a hlášky nová padesátka bude letos na podzim, tak mne pouze napadá ...
... a teď tu o červené Karkulce, ta je taky hezká ... angel

Co se týká vyhl.50/1978 Sb.,  tak její zrušení má nastat přijetím zákona O bezpečnosti provozu VTZ - viz http://diskuse.elektrika.cz/index.php?topic=7753.0 .

Ale že by měla být nahrazena něčím novým, tak to je pro mne novinka.  to cumim
Můžete sdělit, odkud máte tuto informaci ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.034 sekund, 21 dotazů.