Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  9*- opakovane tema! Čím a jak promazat husí krk?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: 9*- opakovane tema! Čím a jak promazat husí krk?  (Přečteno 7320 krát)
Milan Exler
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 17.04.2008, 12:25 »

Uložil jsem do země asi 30 metrů třináctky husího krku. Má to 6 pravoúhlých ohybů o poloměru asi 20 cm. Pomocí vysavače a polystyrénové kuličky jsem protáhl umělohmotný špagát - vletěl tam během pár vteřin, až jsem se divil. A šlo s ním i popotahovat. Ale po odpojení vysavače jsem s tím špagátem nehnul ani o centimetr. Nemáte někdo zkušenost, co do toho krku nafoukat? Budu protahovat třípárový SYKFY pro domácí telefon, popř. 3 páry zvonkového drátu, co půjde lík.

Opakované téma!
Zde! http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,2673.0.html
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #1 kdy: 17.04.2008, 12:36 »

Zkusil bych silnější, hladký nylonový vlasec mazaný lubrikantem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Online Online



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #2 kdy: 17.04.2008, 13:17 »

 Šok šest pravoúhlých ohybů, 30m, krk o průměru 13mm.......... .........hmmmm mm, tak si myslím, že vám nepomůže ani ten lubrikant. Budu vám hodně fandit i když si myslím, že výsledek nebude nikterak uspokojivý. Ty ohyby v tak úzkém krku nebudou dělat dobrotu. Škoda. Kolik jste ušetřil peněz na rozdílu mezi tímto a silnějším krkem? Nehledě na to, že se do země doporučuje instalovat mechanicky velice odolný ( červený ) krk Kopoflex, který se dělá v min. průměru 40mm a jeho součástí je již vtažený protahovací provaz.
Škoda, že jste se nezeptal dříve. Mohl jste si ušetřit velké starosti.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 17.04.2008, 14:19 »

Kolega Horský vám dal vyčerpávající odpověď.
A teď jedna z praxe:
V jedné betonové desce nám před zalitím Kopoflexy betonem tuto trubku poškodili cca 2,5 metru před koncem betonové desky. Samozřejmě nikdo nic neřekl a hurá beton. Pak jsme se při protahování nestačili divit. Nepomohlo vlastně nic, žádný lubrikant, vazelina, olej, atd... Nepomohl ani stavební vrátek, na který se přivázalo 8 mm silné ocelové lano. Stavební vrátek se sekl a nepohl se.
Na řadu přišlo tažné zařízení, ocelové lano a VW Transporter. Po chvíli trápení spojky se ozvala rána a z betonu se vyrvalo posledního 2,5 metru poškozené trubky. Pak už to šlo i bez lubrikantu   tanecek
 
A co vás to vůbec napadlo dávat husí krk do země? A ještě k tomu 13?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Milan Exler
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 17.04.2008, 14:58 »

Ten krk mě zbyl ze stavby, už jsem ho měl celkem na nic, tak jsem to zkusil, buď anebo. Je to propojení DT domu s altánem, takže žádná tragédie. Vyhledávač jsem samožřejmě použil, ale tam se protáhlo péro a pak mazaly dráty, ale já nehnu už s tím provázkem. Nafoukat tam klouzek nebo aerosol z Jaru, nevím. Pokud se mě to povede, ozvu se.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #5 kdy: 17.04.2008, 15:02 »

A nebo odkopat a otevřít  ty zlomy, takovou protahovací ďouru.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jaker
« Odpověď #6 kdy: 17.04.2008, 16:23 »

Pokud se vám podaří vyměnit /třeba s pomocí vysavače/ provázek za vlasec, líp asi za slaněný vodič aspoň o průřezu 2,5mm2, neházel bych flintu do žita a počkal s kopáním sond...


Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.03 sekund, 22 dotazů.