Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Může za mou odpálenou indukční desku elektrikář nebo výrobce?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 4 [5] 6 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Může za mou odpálenou indukční desku elektrikář nebo výrobce?  (Přečteno 140324 krát)
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #72 kdy: 17.04.2008, 00:21 »

Nemusíme chodit až do Itálie. Před asi dvěma lety nám v paneláku měnili stoupačky - vodu a odpad. Když bylo stoupačkové jádro demontováno, využil jsem toho odkrytého prostoru i k očištění malého hajzlového ventilátoru. Byl na 230V, vypínal se stejně jako světlo jednopólovým vypinačem.

Byl hezky zaprášený, inu nelenil jsem, vzal jsem židličku, na ní ještě takový hezký taburet (druhá stolička),  abych hezky k ventilátoru pod stropem hajzlu dosáhnul. Vzal jsem kýbl s vodou a hadru, vylezl opatrně na stoličku i na taburet a milý ventilátor pořádně umyl - vypinač samozřejmě vypnut.

Pak jsem ventilátorek pro kontrolu zapnul a protože se mi zdálo, že byl ještě trochu ušmudlaný, vzal jsem mokrou hadru a ještě jednou otřel kryt motoru - tentokrát za chodu.
Hádejte, co asi následovalo?!?  zle
Správně - Bum - dostal jsem hezkou šupu - do pravé ruky obalené mokrým hadrem, zatímco levou jsem se přidržoval kovového jistě dobře přizemněného rámu od jádra.  Šok  zle

No zafungoval jsem jako dokonalá část hlavního pospojování!!

Přežil jsem to a dokonce ani z té židle nespadnul, ale bylo to o fous.
Ten ventilátor tam byl zapojen od roku 1963, kdy jsem se já narodil a kdy byl postaven taky ten dům, ve kterém bydlím. Byl připojen jen dvěma dráty! Oba stejné černé barvy - odkudsi ze zdi - jeden na jednu svorku, druhý na druhou, která byla navíc propojena se zemnící svorkou motorku. Jenže obráceně! Fáze na tu svorku spojenou s kostrou! A nulák (kdo ví proč taky černý?)  na fázi motoru! Přitom motor nikde nebyl připojen k nějakému kovovému rámu ve stoupačce. Byl sice  připevněn na nějákém jeklu ve stoupačce, ale zřejmě izolovaně. A tak tam byl opačně zapojený v klidu přes 40 let a čekal, až ho půjdu utřít od prachu, aby mě mohl bacit.

Z toho mi vyplynulo jediné poučení: Nikomu nikdy nevěř a elektrikářovi zvlášť ne!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
kbulda
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #73 kdy: 17.04.2008, 00:36 »

Zapojoval jsem asi před 15 ti lety sporák Polské výroby. V návodu k zapojení bylo schema. Šel zapojit na 3 x 110 V, 1 x 220 V i 3 x 380 V.
Byl k tomu dodán pytlík s klemama. Hodinu jsem seděl u sporáku se schematem v ruce a čuměl na svorkovnici, než jsem pochopil, co tím chtěl básník říci.Pak bylo zapojení vyřešeno za 10 minut. Brácha, kterýmu jsem to dělal, na mě koukal a říkal " co je na zapojení 4 drátů tak složitého ? "
Odpověděl jsem mu, tak si to zapoj sám, nebo jdi do hazlu a netravuj, chci na to mít klid.
Z toho je vidět, že když třeba stojí zákazník montérovi za zády a kouká mu přes rameno, tak se montér se slabší nervovou soustavou nechá znervóznit.  Aby nevypadal před zákazníkem jako neznalý učedník, který si neví rady, tak to rychle zapojí, udělá chybu a pak to vypadá tak jak tato diskuse začala.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Mrázek
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #74 kdy: 17.04.2008, 07:33 »

No tak jestli bylo přímo na kabelu výše uvedené schema, tak je evidetní, že se na to elektrikář "zapojovatel" ani nepodíval. Musel by si všimnout propojení šedého a modrého vodiče a nemohl by tedy ten šedý zapojit na fázi. Musím se tedy přiklonit k názorům, že chyba je na straně elektrikáře. Od výrobce by ale bylo seriózní, kdyby ten šedý vodič, který stejně využívá jen jako pracovní nulu, přeznačil na modrý. Ale možná by to výrobek tolik prodražilo, že by už byl neprodejný. Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #75 kdy: 17.04.2008, 07:43 »

V uvedeném případě by vzniklou škodu měl uhradit dotyčný elektrikář - majitel na tomto rozhodně žádný podíl nemá.
Elektrikář se potom může pustit do sporu s výrobcem, popř. s prodejcem.
Ovšem vzhledem k výši vzniklé škody se mi to nejeví jako účelné, vynaložené prostředky i čas jistě převýší vzniklou škodu a výsledek není předem jistý.
Jistě by se to dalo uhradit z odpovědnostní pojistky, pokud ji dotyčný elektrikář má.
V případném sporu bych si osobně spíše vsadil na výrobce.

Každopádně, i výrobce (prodejce) má svůj podíl viny, každopádně alespoň v etické rovině, protože toto je opravdu past na většinu elektrikářů v ČR.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #76 kdy: 20.04.2008, 11:11 »

Tak mám také novou zkušenost z minulého týdne. Volá zákaznice, že potřebuje pro připojení nové varné desky udělat 2 nové zásuvky. Ha, tuším problém, jedu na obhlídku předem. Na místě se dozvím, že se bude osazovat samostatná varná deska a samostatná trouba od Zanussi. Vše dodávají kuchyňáři a do požadavků si dali 2 nové samostatné zásuvky na 230V. Zapojovat ale ty spotřebiče prý nebudou, na to si prý má zákaznice pozvat elektrikáře. Volba padla na mě, takže začínám zjišťovat podrobnosti.
Pokud bych se spolehl na požadavek "odbornice" z kuchyňského studia asi bychom to nezprovoznili. A ouha první problém Zanussi na webu neuvádí technické informace v dostatečném rozsahu, pouze že deska je na 230V a má příkon 6,5 kW nic víc. Návod lze stahnout jedině když budu znát výrobní číslo zakoupené desky  zle  (no to mi bude zpětně tak k něčemu platný). Nezbývá, než začít prudit výrobce a prodejce, aby vydali solodní technický popis, mám příští týden co dělat.

Můj závěr? Za všechno mohou:
1. výrobci ,  kteří se chovají naprosto arogantně, nerespektují mnohdy platné předpisy, ale hlavně jim chybí jakákoli snaha vyjít vstříc montérům, tedy těm, kteří jejich výrobky budou oživovat a asi v budoucnu i doporučovat, nebo nedoporučovat a podat vyčerpávající technické podklady.
2. prodejci, kteří jsou ve většině případů naprosto nekompetentní diletanti, kteří vůbec po technické stránce neznají výrobky, které prodávají. Mylně, nepřesně a neúplně informují chudáky kupující. Kuchyňská studia = naleštěná bída. Ale hlavně, že mají z prodejů dobré zisky, ceny mají o desítky % vyšší, něž jinde.

Zákazník laik, bez technických znalostí je jim naprosto vydán na pospas.

Také jsem mohl bez přemýšlení udělat to, co zákaznice žádal: přivést do prostoru kuchyně 2 nové zásuvkové okruhy 230V, přes celý byt, vyměnit při tom starou PLku a celkově by jí to stálo víc než nový sporák, který by si v konečném důsledku na ty nové zásuvky stejně připojit nemohla. A měl bych vyděláno jako kuchyňské studio.
Ostrouhala by jen zákaznice.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Václav 3
« Odpověď #77 kdy: 20.04.2008, 14:19 »

to kolega Milan Karvánek:

Plně lze souhlasit, čím větší reklama a víc zrcadel v obchodě, tím nekvalifikovan ější prodavači. Přístup prodejců a dovozců je také u většiny těchto firem stejný. Peníze vydávat pouze za to nejnutnější a v co nejmenší míře. Proto osvětlené a naleštěné prodejní místo, ale za bídný plat bídní prodavači, kteří mají (v lepším případě) navrčených nazpaměť pár formulací k odvrácení nebezpečí v případě zvědavého zákazníka a principy a případné možnosti řešení problémů jim unikají. Také jsem jednou dostal při technickém dotazu odpověď :  "Já jsem tu jen dva měsíce, takže o tom moc nevím a vedoucí tu není". To byl asi třicátník, který se zachoval férově, že přiznal, že nic neví, zažil jsem i pětadvacetilet ou dívčinu a ta plácala s kamennou tváří úplné nesmysly a když jsem jí zastavil, urazila se, že když jsem tak chytrý, proč se ptám.

Přeji hodně úspěchů při hledání informací, někdy je to i na netu k ....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
JITKASTREJCKOVA
« Odpověď #78 kdy: 01.08.2008, 18:29 »

Nám se stalo to samé. Elektrikář nám taky odpálil desku Candy. Kolik tak může stát oprava, když 2 plotny jsou odpálený a 2 fungují zdánlivě normálně? Může být nebezpečné pracovat na těch dvou funkčních? Díky za odpověď.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #79 kdy: 01.08.2008, 23:17 »

Pokud zapojil správně alespoň ochraný vodič, tak se určitě nestane nikomu nic.
A cena opravy vás nemusí zajímat. To si má vyřešit ten elektrikář. Proto jste si ho pozvala. Nebo ne?
To co pokazil musí napravit. V lepším případě má pojištění v tom horším nese celou škodu on. Ještě může zkusit potvrdit záručák a ve většině případů to projde a závadu odstraní autorizovaný servis.
Jen bych to moc neodkládal.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Miroslav Revús
RTEZ E1 A, B
*
Offline Offline




« Odpověď #80 kdy: 05.08.2008, 09:56 »

Nebudem nikoho posudzovať, aj ked sa prikláňam sa stranu pána Fasulisa, čo sa týka zodpovednosti. Nedávno som bol v Španielsku na dovolenke. Bývali sme v novom, asi pol ročnom byte, u švagrinej. Aby som nezaprel chorobu z povolania, prezrel som si aj hlavnú bytovú rozvodnicu. A zistil som, že informácie o odlišnom spôsobe pripojovania k distribučnej sieti, ktoré sa vykonáva v západných krajinách, sú pravdivé. Bežní odberatelia sa pripájajú výlučne JEDNOFÁZOVO. A ak je potreba napájať nenásytné elektrospotreb iče, tak vám k tomu vyhotovia adekvátnu prípojku. Moja švagriná mala ako hlavný istič dvojpólový Moeller s menovitým prúdom 40A. A tomu zodpovedajúce vedenie.
Na základe tejto skutočnosti som sa začal obzerať aj po vonkajších vedeniach a dospel som k názoru, že je úplne bežné pripájať celý rodinný dom jednofázovo.

A preto bola aj predmetná varná doska pripojiteľná variabilne, v závislosti od jednotlivých európskych krajín.
A výrobca to v návode uviedol. Akurát to mohol zdôrazniť tučným písmom.
A preto dal na kábel visačku so schémou.
Pre elektrikára, čo to zapojoval to bola smola....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

You don´t have to be old to be wise. (Judas Priest)
But I am :-)
Radek Petrásek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #81 kdy: 15.08.2008, 17:55 »

,  jsem tu úplně nový a otevřeně se přiznám, že elektřina není moje živnost, ale velmi mě zaujal tento post. Známý mě taktéž zapojoval indukční desku Candy konkrétně model 644 a taktéž odešla do věčných lovišť. A teď: Deska má ze sebe rovnou 5 žilový kabel a elektrikář připojil dle návodu černý L1 na jednu fázy, hnědý na L2 fázy, modrý a šedý na N a žlutozelený na zem. Upozorňuju na to, že šedý je v návodu popsán opravdu připojit na "N" ! Není to nějakej výmysl. Dále z třífázové zásuvky si vzal jednu fázy a udělal z ní klasickou zásuvku na trobu, která je pod varnou deskou, ale samostatně. Tato fáze není varnou deskou využívána, takže to dle mého názoru je relativně v pořádku. Desku mám nyní vyměněnou, ale bojím se, aby znovu nevznikl šlus. To by to se mnou už asi seklo Úsměv Poradí mi prosím někdo, případně najde se nějaký opravdový znalec, ketrý tomu rozumí a zapojí mi ji? Děkuji za odpovědi a jsem eventuelně z Kladna.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
kbulda
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #82 kdy: 16.08.2008, 00:49 »

Návod a schema CANDY

http://files.nakupka.cz/elektro/eb-70415.pdf
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
kbulda
Neverifikovaný uživatel @4
***
Offline Offline



« Odpověď #83 kdy: 16.08.2008, 01:53 »

http://files.nakupka.cz/elektro/eb-73457.pdf
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Petrásek
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #84 kdy: 17.08.2008, 16:56 »

Děkuji za návod, po výměně varné desky všw pracuje správně  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Žďárský
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #85 kdy: 30.08.2008, 14:03 »



Velice nerad vám sem píši a zatěžuji vás svými starostmi. Též jsem zakoupil induční desku Candy PIV 644B a též mi včera elektrikář, který mi nově vyrobil elektroinstala ci v nové kuchyni,  že zapojil desku podle návodu a že po zapojení v desce zajiskřilo, lehce zahořelo a vyhodilo to jistič na celým domě. Já samozřejmě ihned volal reklamačnímu technikovi, ten mi stručně odpověděl, že bohužel nejsem první a ani poslední, komu se to stalo a že člověk, který mi to zapojil desku připojil na tři fáze a ne podle návodu jen na dvě.

Pan elektrikář se obhajuje tím, že ji zapojil podle návodu a vše si vyfotil. Upozorňuji, že na kabelu od desky je  samolepka, kde jsou obrázky jak ano a jak nezapojit... Proto mi je divný, že by někde udělal chybu..

V ponděí jedu s tou deskou k prodejci a bojím se toho, že technik bude trvat na svém, že vyhořela díky špatnému zapojení. Čekat 30 dní na vyřízení reklamace nemohu, potřebuji nějak vařit a radši bych někde nechal provést zaplacenou opravu, ale na kom vymáhat peníze, přeci jen proti rozhodnutí reklamace je málo šancí na úspěch a elektrikáře si platím za nějakou kvalitu a spolehlivost, a nerad bych mu říkal, že mi musí zaplatit opravu Šok(
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #86 kdy: 30.08.2008, 14:11 »

TO Žďárský :

A máte tu fotodokumentac i k dsipozici ?
Jestli ano, tak sem ty fotografie dejte.
Jestli ne, tak si ji od elektrikáře vyžádejte, mimo jiné pro doložení zapojení k reklamaci.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Jan Žďárský
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #87 kdy: 30.08.2008, 14:19 »

fotky má na mobilu, už jsem si o ně napsal...  Jakmile budou, dám je sem
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Žďárský
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #88 kdy: 30.08.2008, 15:07 »

Takže tu jsou fotky, jesště mám otázku, kterou si i já,  jako laik pamatuju, pokud se výrobek zapojí na tři fáze a má být pouze na dvě, udělá to pouze to, že se vyhodí pojistky a po opětovným zapojení na správné dvě fáze funguje normálně, jak má? A nebouchne to v něm...




děkuji za váš čas
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #89 kdy: 30.08.2008, 16:46 »


Obrázky jsou srozumitelné a kdyby se držel návodu na připojení, tak se to nestane.
Bohužel je to chyba elektrikáře.  zle
A když to zapojí na 3 fáze, tak jde 400V do plotýnky a ta nevydrží.
Montéři musí být obezřetní.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Stran: 1 2 3 4 [5] 6 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jde připojit sklokeramická deska na 230V?
 Lze elektrická varná deska připojit na zásuvku 230V?
 Jak zapojit elektrický sporák s tímto barevným schématem vodičů?
 Jaké jističe a kolik je potřeba pro připojení elektrické trouby?
 Čím připojit 5L ohřívač? Mohu použít zásuvku za linkou? Nebo potřebuju pevný přívod?
 Mohu připojit v panelákovém bytě napájeném jednou fází s jištěním 25A?
 Budemi fungovat sklokeramická deska a trouba na 1fázový jistič 25A?
 Může se zapojit varná deska a elektrická trouba každá do samostatné zásuvky?
 Mohu připojit kombinovaný sporák (plyn + el.trouba) do zásuvky?
 Kde bych sehnal vykres pro pripojeni sklokeramicke desky na 400V?
 Jak připojit elektrický sporák cca 9kW v paneláku?
 Je zapojenie el. rury od vyrobcu priamo na svorky spravne?
 Jaké je minimální jištění pro el. troubu?
 Jak připojit dvouplotýnkovou varnou desku?
 Jaký může nastat problém v případě připojení myčky na obvod pračky?
 Môžem pripojiť elektrickú vsatvanú rúru klasicky vidlicou?
 Lze připojit 1f troubu na 3f rozvod?
 Které barvy vodičů správně spojit na přívodu digestoře?
 Jak jsou zapojeny odsavače v paneláku?
 Vyrábí se elektrická klapka pro uvedenou krbová kamna?
 Je možné ovládať "3-vodičový" centrálny ventilátor obyčajným tlačítkom?
 Je správné připojení sporáku dvěma kabely?
 Vypínač před varnou deskou
 Je možné propojit PE a N při zapojení sporáku?
 Jak provést společné zapojení varné desky a trouby?
 Co je třeba pro zapojení myčky v kuchyni?
 Je možné na vyvedený 3f věnec připojit 3f varnou desku i 2f průtokový ohřívač?
 Lze zapojit proudovy chranic na el. sporak MORA 3370 ?
 Je mozne v kuchyni umiestnit lampu priamo nad umyvadlo?
 Lze využít k připojení el. trouby a plynové varné desky kabely k digestoři?
 Jak zapojit digestoř (hnědý, modrý) na původní kabel (hnědý, modrý, žlutý)?
 Ako zapojit varnou dosku bez schemy zapojenia?
 Jak spravne od prepinace zapojit elektrickou litinouvou plotynku?
 Jakým způsobem zatěžuje celoelektrický sporák síť?
 Vztahuje se záruka i na způsob připojení sporáku?
 Lze připojit 1f vestavěnou troubu na jednu z fází 3f jističe?
 Jak je zatížen vodič N při zapojení varné desky a el. trouby ?
 Lze připojit na obvod sporáku (varné desky) ještě zásuvku 230V pro myčku?
 Jak správně nadimenzovat přívod a připojit var.desku a troubu?
 Jak se propojí trouba a varná deska ?
 Jak lze zapojit myčku, var. konvici, mikrovlnku a el.troubu kdyz mam jen 3x16A?
 Jaká omezení lze čekat u třífázových spotřebičů připojených pouze na dvě fáze?
 Mohu napojit el troubu 2,6kW a mikrovlnku 1,25kW na jeden jistič 16A?
 KE SMAZANI - je nutné počítat pro sklokeramickou deska a elektrickou troubu?
 Mohu rozšířit samostatný zásuvkový okruh pro napájení pračky?
 Bude stačit na připojení dvou spotřebičů 5x2,5?
 Jak se správně připojuje elektrická trouba?
 Jak připojit troubu a desku na 4 drátovou 3f soustavu - pojistky 20A,20A,10A?
 Jak připojit varnou desku 20A na jednofazový jistič 16A?
 Jak dostanu do paneláku sklokeramickou varnou desku?
 Ako zapojit indukcnu varnu dosku na 400V?
 Jak zapojit elektrotroubu když nám v zásuvce chybí modrý vodič?
 Mohu u pripojenie indukcneho sporaka nulovy vodic spojit s ochrannym?
 Nemáte návod krok za krokem ja zapojit indukční varnou desku?
 Jak správně vyřešít připojení nové elektrické trouby plynového sporáku?
 Jak zapojit plotýnku ve vařiči se 4 vodiči, když tam jsou jen dva?
 Mohu instalovat varnou desku a troubu, když mám jen jednofáz. přípojku?
 Ako sú rozdelené prúdy medzi fázy u šporáku?
 Jak ověřit správnou funkci sklokeramické desky?
 Jak připojit elektrický sporák Beko?
 Jaký mám připravit přívod pro třífázový sporák 400V?
 Proč je varná deska jištěná jističem 3f+0?
 Je indukční vařič bezpečný i při nezakrytí celé plochy?
 Lze zapojit kombinovanou troubu jen na fazi a zem?
 Kde vzít 3x230V pro napájení sporáku?
 Jak zapojit sporák při absenci modrého vodiče?
 Lze nahradit původní sklokeramickou desku na 400V - je na 230V?
 Jak připojit troubu a indukční desku?
 Je třeba si na výměnu sporáku objednat někoho povolaného?
 Jak rozdělit zapojení spotřebičů v kuchyni na 5x2,5CYKY a 3x2,5CYKY?
 Kdo smí potvrdit záruční list u varné desky?
 Proč je elektrický sporák třífázový?
 Bude fungovat sporák Mora CS 623 MW na 230 V s jističem 16A?
 Mohu zapojit nový 1f sporák a digestoř na starý 3f přívod?
 Jak poznám, zda je možné doma připojit indukční varnou desku?
 Co připravit ve zdi za sporákem na jeho připojení?
 Jak prepojit prepinac trouby?
 Jak může varná deska s příkonem 7kW být jednofázová?
 Poradíte zda můj příkon zvládne ještě kombinovaný sporák 3,4kW?
 Který ze tří drátů (modrý, hnědý a černý) je u přímotopu Ecoflex ZCT MSP 20?
 Mohu připojit sporák přes prodlužovací šňůru?
 Jak připojit indukční desku a vestavnou troubu na jednu 3f přípojnici?
 Jak zapojit na stávajíci síť chalupy TNC nový el.sporák s příkonem 6,9 kW TNCS?
 Je možné, že na varné desce nefungují 2 plotýnky kvůli jednofázovému připojení?
 Jak má být správně připojený přívodní kabel k ledničce?
 Ako zapojiť vidlicu do sporákovej kombinácie?
 Može byť životu nebezpečné umiestnenie rychlovarnej konvice?
 Je možné připojit 3F sporák dvěma CYKY 3x2,5mm?
 Je zapojení indukčního sporáku a trouby na jeden jistič v pořádku?
 Je vlastní zapojení sporáku závadou pro případnou reklamaci?
 Lze zapojit sporák do několika nezávislých bytových okruhů?
 Lze připojit varnou desku a troubu společně na 3 fáze?
 Lze připojit varná deska na 2 fáze a trouba na zbylou 1 fázi z přívodu 400V?
 Proč výrobce varné desky už ani nepočítá s PEN?
 Mohu provést bod rozdělení u sporáku ještě před svorkovnicí?
 Jak zapojit varnou desku s troubou, když má na vstupu 4 fázové vodiče?
 Jak zjistím, že je sklokeramická deska správně zapojena?
 Musí mít pračka a sporák každý samostatný jištěný obvod?
 Je možné použít redukci (UK na EU) s 230V na elektrický sporák 220V-50Hz?
 Jaké předpisy je třeba dodržet při instalaci elektrické trouby?
 Jak poznám, že 5zilovy kabel je připojen opravdu 3F a ne pouze 1F?
 Je možné nastavit vodič prodlužovacím kabelem pro připojení sporáku?
 Je možné připojit kombinovaný sporák a digestoř na společný jistič?
 Mohu z pětivodičového kabelu využívat pouze jednu fázi?
 Ako spravit pripravu pre varnu dosku, ktora bude v strede miestnosti?
 Která ČSN pojednává o připojování velkých spotřebičů v kuchyni?
 Lze vyuzit privod 400V pro pripojeni sporaku s napajecim napetim 230V?
 Jak zapojit zásuvku v síti TN-C pro nový sporák?
 Jak zapojit 3 fázovou troubu se sklokeramickou deskou do 1 fázové zásuvky?
 Lze "udělat" z kabelu 4×2,5 kabel 5×2,5?
 Jake se typy zásuvek se používají pro troubu a indukční desku?
 Je možné rozdělit přívod k varné desce svorkovnicí?
 Lze za plynovou přípojku umístit vestavěné elektrické spotřebiče?
 Je dovoleno posunout 3x230 přípravu ve zdi tj. Rozbocit v krabici?
 Lze umístit přípojku sporáku přímo za sporák?
 Má smysl vypínat přívod indukční desky a zásuvky?
 Lze dnešní varné desky stále připojovat vidlicí do zásuvky?
 Bylo by možné připojit varnou desku 6kW na dva 16A jističe?
 Proč dnes nevyhovuje dříve v 90. létech připravený kabel pro sporák?
 Jak připojit sporákový vypínač Schneider?
 Jaký je rozdíl zapojení sporáku na tři a dvě fáze?
 Jsou všechny indukční desky interně skutečně 2N (2x230V/16A)?
 Jak zapojit kuchyňského robota 3 fáze, 4 vodiče, 230V?
 Jde elektricky sporak s prikonem 7.8kW pripojit do jednofazove 16A zasuvky?
 Proč má pračka pohyblivý přívod 1,5 a zásuvka musí mít 2,5mm2?
 Jaké jsou možnosti zapojení indukce v panelovém bytě?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.079 sekund, 23 dotazů.