Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Může za mou odpálenou indukční desku elektrikář nebo výrobce?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] 4 5 6 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Může za mou odpálenou indukční desku elektrikář nebo výrobce?  (Přečteno 140310 krát)
Martin Habr
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #36 kdy: 11.04.2008, 14:43 »

Vážení,
bavil jsem se se známým, co prodává v obchodě s kuchyňskými i jinými spotřebiči a ten více méně potvrdil, že v životě neviděl desku s vyvedeným kabelem.
Candy nezná, protože je neprodávají, ale k tomu barevnému značení mi řekl, že u některých výrobců (obzvláště italských) je vidět, že do svorkovnice schované pod krytem vedou ze strany spotřebiče dráty, které jsou různě barevné, nicméně, že popis je vždy jednoznačný.

Z tohoto pohledu tedy rozvíjím teorii, že na desce byla svorkovnice, do které z jedné strany vedly dráty v popsaných barvách.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vilagos
« Odpověď #37 kdy: 11.04.2008, 15:20 »

 všem,

jsem zakladatel tohoto vlákna. O víkendu vyfotím návod a zařadím ho do diskuse. K zapojení tam není ani slovo, jen jeden obrázek. Musím uznat, že takhle zpětně už mi ten obrázek připadá docela jasně říkající, že šedá s modrou patří na modrou :-)

Opravu mi provedli ve Stopasu na Praze 6 v rekordním termínu. Stálo to 2400 Kč. Pan opravář to evidentně opravoval už mockrát, takže do téhle pasti jsem nespadl první.

Celé mi to připadá, jako kdyby někdo vyráběl auta a dal spojku a brzdu obráceně a uvedl to v návodu. Bylo by to na ... ,  ale právně asi v pořádku.

Zatím děkuji ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #38 kdy: 11.04.2008, 15:42 »

Vážený p&ne Červený,
podle toho, co jste napsal, si dovoluji tvrdit, že křupan jste Vy. Pokud se vám vaše řemeslo nelíbí, tak běžte prodávat banány, nabo vánoční stromečky (to má tu výhodu, že pracujete jen pár týdnu v roce a zbytek měsíců můžete v klidu nadávat na inkousty v kravatě).
Vážený p@ne Habr,
já nenadávám na řemeslo, já nadávám na ty a řeknu to znovu a od srdce , ,KŘUPANY,,  ,  co si myslí, že si za pár stovek koupí i toho elektrikáře a ještě se po něm budou vozit. A pokud tento člověk v diskuzi na , ,bílémzboží,,  nazve elektrikáře lemplem, a ještě nemá ani tu slušnost se představit a schovává se anonymně za internet, tak je u mně KŘUPAN  a říkejte si co chcete. Ostatně toto vlákno je názorným příkladem toho, že se dá vše vysvětlit a i když je to pro zákazníka problém, ještě to neznamená, že mu to udělal LEMPL. Ono totiž kdyby mu to dělal LEMPL, tak mu to ani neudělá, protože by mu ten člověk nestál ani za to, aby vstal z postele a přijel se na tu desku podívat.
A teď upřímně. Ten elektrikář musí mít vzdělání, musí mít všeobecný přehled, celoživotně se vzdělávat, musí mít kondičku, být manuálně velmi zručný, umět od každého jiného řemesla ještě něco, atd. Aby se uživil, musí práci věnovat běžně 12 - 14 hodin denně. A pokud takového člověka nazve někdo lemplem, a nedej bože aby to byl např. nějakej nekompetentní šedý neschopný státní úředníček s usmoleným červeným diplomem, který udělal vejšku natřikrát a dodnes si na titulu zakládá, tak je to u mně KŘUPAN a tečka a víc se na toto téma odmítám bavit.
Ta šance s banány bude fajn, až se bude redukovat státní správa Palec vzhůru
Rád bych se toho dožil.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #39 kdy: 11.04.2008, 16:27 »

Vážení,
bavil jsem se se známým, co prodává v obchodě s kuchyňskými i jinými spotřebiči a ten více méně potvrdil, že v životě neviděl desku s vyvedeným kabelem.

Desky s vyvedeným kabelem jsou celkem běžné, mnohokrát jsem na to narazil.
Většinou je to ovšem pro ČR nepoužitelné, protože je tam použitý pouze třížilový kabel. 
Z toho potom často vyplývají další nedorozumnění, protože rádoby chytrý uživatel předpokládá, že je možné (nutné) připojit varnou desku na 230V.
No, možné to je, ale při tomto zapojení deska v plném provozu odebírá obvykle přes 30A, což je většinou mimo možnosti běžných RD, bytů apod.,  protože standardní jistič před elektroměrem je obvykle max. 25A.
Takže je nutné původní kabel odstranit a nahradit ho pětižilovým.
S tím přichází další problém, někteří výrobci používají nestandardní šrouby, zřejmě proto, aby připojení nemohl udělat jen tak někdo.
Na šrouby TORX jsme si už celkem zvykli, ale vynalézavost výrobců je v tomto velká a leckdy se nestačím divit, co je to zase za systém.
Pokud je navíc deska už zabudovaná do linky, je to někdy velmi "zajímavá" práce, zvláště pro elektrikáře nadstandardní postavy ... Úsměv

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #40 kdy: 11.04.2008, 16:46 »

Vážený p&ne Červený,
podle toho, co jste napsal, si dovoluji tvrdit, že křupan jste Vy. Pokud se vám vaše řemeslo nelíbí, tak běžte prodávat banány, nabo vánoční stromečky (to má tu výhodu, že pracujete jen pár týdnu v roce a zbytek měsíců můžete v klidu nadávat na inkousty v kravatě).

Nechci působit jako moralista, ale podobné komentáře mi nejsou po chuti.
Kolega Červený reagoval zřejmě trochu přehnaně, ale váš "protiútok" mi připadá nepřiměřený.
Navíc je to zcela OT, k danému problému to nic nepřináší.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Stanislav Bartel
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #41 kdy: 11.04.2008, 20:14 »

Takové nemístné výpady znám z portálu tzb-info, kde je to na denním pořádku. To člověka odradí od toho, aby poradil.
 K mému příspěvku ohledně "suché konkroly" před oživením. Máme přeci  měřáky a nemusíme porušovat plomby. Dost zkušeností určitě není na škodu. A pokud se na to elektrikář necítí tak to prostě odmítne zapojit. Proč dělat to, čemu nerozumím.
 Teď tady mluvíme o varné desce. Příště to bude třeba složitější zařízení v průmyslu a troufnete si na to bez ověření zapojení?
 Využívám spousty tzv."udělátek",  kterými si předem ověřím funkčnost zařízení a schopnost dosti rychle reagovat na případnou chybu. Každý zkušený elektrikář je rád, když ochrany fungují tak jak mají a "pálí" se pojistky. Dát 3,15 A místo 800mA umí každý, ale ty následky.
 Skoro každé zařízení v sobě nese už prvky MaR a ASŘTP a tady je na místě opatrnost a velká dávka odvahy, podložená zkušenostmí dát uvedený obvod pod napětí. A kritizovat odborníky dokáže opravdu člověk věci neznalý, nebo člověk více- méně zahleděný jenom do sebe, doposud nemající prodělaný prů..se....,  který srazí jejich sebevědomí.
 Fandím všem solidním elektrikářům, kteří ví co dělají.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #42 kdy: 11.04.2008, 20:26 »

Také  se musím zastat elektrikáře. Jestli-že je z varné desky vyvedeno 5 drátů, tak normálně by mělo být jasné, že černý = fáze, hnědý=fáze, šedý=fáze, modrý=pracovní nulový vodič, zelená/žlutá= ochranný vodič. A v úvahu by připadalo pouze vzájemné spojení vodiče modrého s vodičem zelená/žlutá v případě připojování na TN-C. A nebo nemá výrobce vyvádět ze sporáku žádné vodiče, když je neumí správně barevně rozlišit a nechat jenom přístupnou připojovací svorkovnici se řádně označenými svorkami.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #43 kdy: 11.04.2008, 21:25 »

to Stanislav Bartel:
U elektronikou řízené varné desky měřákem (ohmmetrem) zjistíte maximálně to, na které fázi je zapojený napájecí transformátor pro elektroniku, vše ostatní spínají relátka nebo také triaky, které napětím z měřáku nespustíte, takže toho moc nezměříte
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
zdenek2752
« Odpověď #44 kdy: 12.04.2008, 08:45 »

. Nedá mi to. Musím napsat ještě jeden příspěvek do této diskuse.
Pokud jsou normou určené barvy jednotlivých vodičů, tak se musí dodržovat. Pokud to výrobce nedodrží, žádný návod ho nemůže vyvinit. Není žádný rozumný důvod barvy vodičů nedodržet. V daném případě měl výrobce použít kabel se dvěma vodičí fázovými, dvěma nulovými a jedním ochranným. Pokud takový kabel není běžný, tak si ho má nechat vyrobit. Nebo použít 2 kabely třívodičové. Konec konců jsou to v podstatě 2 jednofázové spotřebiče v jednom celku.
Někteří zde označili elektrikáře za lempla. Jsem toho názoru že lempl je ten kdo připevní světlo nakřivo, zásuvky a vypinače se po jeho odchodu uvolňují, zasádrovaný kabel vyčuhuje ze zdi, atd.
To, že elektrikář zapojil varnou desku podle barev vodičů, je ze strany výrobce krutá past. O tom svědčí i to že po zavolání do servisu ihned věděli o co jde. Už toto je k zamyšlení aby s tím výrobce něco dělal. Pokud ne je výrobce tuplovaný lempl. Znovu připomínám, že návodem, který je v rozporu s normou se nemůže výrobce vyvinit. Mimochodem, víme jakou úroveň návody mívají a proto se k nim tak přistupuje.
Zajímalo by mne jestli bude výrobce potrestán. Elektrikáře by trestal kde kdo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #45 kdy: 12.04.2008, 15:38 »

Vzhledem k tomu že takovéto kombinace často nezapojuji tak vždy čtu návod. Většinou je to tak že se půl hodiny snažím pochopit co chtěl autor překladu svým výtvorem říct, pak si vyžádám originál (pokud je anglicky mám štěstí),  pak se kouknu na označení svorkovnic a pak pět minut zapojuji. V polovině případů jsem nebyl dalek zničení desky a zachránil mě jen originál návodu a v jednom případě jsem kombinaci trouby, sporáku a ještě zřejmě horkovzdušné trouby odmítl zapojit s tím že tomu nerozumím. Byl jsem za blbce ale nic jsem nezničil.

V tomhle případě elektrikáře chápu a zničení desky bych nebral jako nedbalost z jeho strany. Tohle provedení je příkladná past, je to jako když vykopu díru a na bilboard nad ní dám fotku hezké holky, hodně chlapů si tam nabije kokos.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Georgis Fasulis
*
Offline Offline



Nepij, nekuř, cvič a zakrátko budeš zase chlapík.


« Odpověď #46 kdy: 13.04.2008, 20:50 »

To Vilagoš:
Řeknete nám, jak byla deska připravena k zapojení? Ve smyslu pozn. pana Beláně. Zda byl vyvedený přímo kabel nebo se jednalo o vodiče uvnitř "stroje" jen k zákaznické svorkovnici. To jsou opravdu podstatné věci.
Dále jsem se nedozvěděl CO odešlo a PROČ odešlo. Ze změtí odpovědí (přiznávám, že jsem je prolítl jen letmo - je to dlouhé) jsem pochopil, že došlo k záměně vodiče N-desky, který byl zapojem na místo na neutrální potenciál na fázi. Došlo tedy k poškození řídící jednotky? Nebo došlo k poškození topného tělesa zapojením na 400V místo 230? Taky by mě zajimalo to schématko a foto té svorkovnice.
Jak vím ze zdejších diskusí - varné desky jsou rozmanité i dost variabilní co se týká zapojení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

G.F
Vilagos
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #47 kdy: 14.04.2008, 15:00 »

(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) všechny,

přikládám stránku z manuálu k desce, kde je jediná informace týkající se zapojení. Ve všech ostatních jazycích (aspoň tedy EN, DE a FR) je napsáno totéž.

Z desky vedl jeden tlustý drát s pěti barevnými vodiči obvyklých barev. Elektrikář to zapojil na vedení pomocí svorkovnice vždy stejnou barvu na stejnou.

Podle vyjádření servisu se spálila řídící elektronika přivedením fáze někam, kam nepatří (lépe si to nepamatuju).

Moje otázka zní: mám šanci svých 2400 Kč dostat zpět, případně od koho? Opravit jsem si to musel dát v podstatě hned, protože jinak bychom neměli co jíst, takže zpětné rady "neopravovat, odnést znalci a soudit se" mi nepomohou. Protokol od opravy ale mám.

Děkuji


* IMG_0725.jpg (79.58 KB, 500x750 - prohlédnuto 1847 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #48 kdy: 14.04.2008, 15:29 »

Z desky vedl jeden tlustý drát s pěti barevnými vodiči obvyklých barev. Elektrikář to zapojil na vedení pomocí svorkovnice vždy stejnou barvu na stejnou.

To je bohužel klasický chyták na elektrikáře.  Pláč

Moje otázka zní: mám šanci svých 2400 Kč dostat zpět, případně od koho?

Po přečtení toho návodu myslím že jen od chudáka elektrikáře pokud jste mu ten návod na zapojení dal předem, pokud ne tak asi od sebe. Ale určitě bych mu moc nenadával, je svým způsobem taky oběť. Kdyby tam byla jen svorkovnice bez kabelu tak se to asi nestalo.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #49 kdy: 14.04.2008, 21:48 »

U popisu svorkovnice je šedý vodič blbost. stačí tam pouze modrý. A tedy pokud byl kabel vyveden a elektrikář svorkovnici nebo toto schema neviděl tak jej zapojit třífázově. Poškození asi bylo vlivem zkratu, protože při spojení šedý a modrý by měl při třífázovém zapojení následova zkrat. (Mezi oznašením šedý a modrý je klema.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #50 kdy: 14.04.2008, 21:48 »

Když pominu vše ostatní kolem, tak mně zaráží jiná věc. Kdo by si připojil varnou desku pohyblivým přívodem přes trojfázovou vidlici? A není snad nějaký limit teď si nejsem jist zda 2 nebo 2,5 kW a zda platí jen pro jednofázové spotřebiče, kdy už se musí připojit pouze pevně?
Pa.ne Vilagos, máte i prohlášení o shodě? Můžete ho též naskenovat? Opravdu mně zajímá, kdo shválil uvedení výrobku na trh, kde běhá NULA po šedém vodiči.
Ten elektrikář se pouze nešťastně chytl do pasti, když koukl do návodu zřejmě pouze zběžně a pracoval dle zažitých zvyklostí, ale za tohle zvěrstvo by měl tvrdě nést postih ten, kdo tohle dovolil uvést na trh. Je to jako to Vaše přirovnání s pedály u auta.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #51 kdy: 14.04.2008, 22:00 »

Vždyť to nemusí být přes zásuvku, ale šňůra zapojená do sporákové kombinace.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #52 kdy: 14.04.2008, 22:24 »

Přečetl jsem v návodu:
Pokud není na spotřebiči namontována zástrčka, je třeba namontovat normalizovanou zástrčku na přívodní kabel...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #53 kdy: 14.04.2008, 22:55 »

Vážení kolegové,
než se na mne vrhnete, tak chci předem upozornít, že nejsem výrobcem čehokoli, s výrobci obecně mám podobně špatné zkušenosti jako asi většina z vás a kolegu, který onu nešťastnou desku zapojoval neznám a tudíž proti němu nic osobně nemám.

Zdá se mi ale, že v příspěvcích k tomuto tématu se stále opakuje jedno velké nedorozumění.  Nerozhodný
Jestliže výrobce vydá Prohlášení o shodě, tak to znamená jen a pouze to, že jeho výrobek je ekologický, hygienický a bezpečný !
Nic méně ale také nic více ! Toto Prohlášení se zpravidla opírá o příslušný zákon a k němu odpovídající Nařízení vlády (v ČR).
O jeho funkčnosti, natož o souladu s nezávaznými normami Prohlášení nevypovídá zhola nic.  nenene
Navíc základní pravidlo ohledně výrobků parafrázovaně zní : Výrobce má vždy pravdu.  pozor
Takže jestliže si kolega před zapojováním neprostudoval dokumentaci (návod) a v dobré víře provedl zapojení dle evropských (civilizovaných ?) zvyklostí, ale v rozporu s dokumentací výrobce, tak se obávám, že je v nezáviděníhodn é situaci.  Jsem v rozpacích

Řečeno s klasikem : Můžeme se nám to nelíbit, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak asi vše, co s tím můžeme dělat.  palec
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Stran: 1 2 [3] 4 5 6 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jde připojit sklokeramická deska na 230V?
 Lze elektrická varná deska připojit na zásuvku 230V?
 Jak zapojit elektrický sporák s tímto barevným schématem vodičů?
 Jaké jističe a kolik je potřeba pro připojení elektrické trouby?
 Čím připojit 5L ohřívač? Mohu použít zásuvku za linkou? Nebo potřebuju pevný přívod?
 Mohu připojit v panelákovém bytě napájeném jednou fází s jištěním 25A?
 Budemi fungovat sklokeramická deska a trouba na 1fázový jistič 25A?
 Může se zapojit varná deska a elektrická trouba každá do samostatné zásuvky?
 Mohu připojit kombinovaný sporák (plyn + el.trouba) do zásuvky?
 Kde bych sehnal vykres pro pripojeni sklokeramicke desky na 400V?
 Jak připojit elektrický sporák cca 9kW v paneláku?
 Je zapojenie el. rury od vyrobcu priamo na svorky spravne?
 Jaké je minimální jištění pro el. troubu?
 Jak připojit dvouplotýnkovou varnou desku?
 Jaký může nastat problém v případě připojení myčky na obvod pračky?
 Môžem pripojiť elektrickú vsatvanú rúru klasicky vidlicou?
 Lze připojit 1f troubu na 3f rozvod?
 Které barvy vodičů správně spojit na přívodu digestoře?
 Jak jsou zapojeny odsavače v paneláku?
 Vyrábí se elektrická klapka pro uvedenou krbová kamna?
 Je možné ovládať "3-vodičový" centrálny ventilátor obyčajným tlačítkom?
 Je správné připojení sporáku dvěma kabely?
 Vypínač před varnou deskou
 Je možné propojit PE a N při zapojení sporáku?
 Jak provést společné zapojení varné desky a trouby?
 Co je třeba pro zapojení myčky v kuchyni?
 Je možné na vyvedený 3f věnec připojit 3f varnou desku i 2f průtokový ohřívač?
 Lze zapojit proudovy chranic na el. sporak MORA 3370 ?
 Je mozne v kuchyni umiestnit lampu priamo nad umyvadlo?
 Lze využít k připojení el. trouby a plynové varné desky kabely k digestoři?
 Jak zapojit digestoř (hnědý, modrý) na původní kabel (hnědý, modrý, žlutý)?
 Ako zapojit varnou dosku bez schemy zapojenia?
 Jak spravne od prepinace zapojit elektrickou litinouvou plotynku?
 Jakým způsobem zatěžuje celoelektrický sporák síť?
 Vztahuje se záruka i na způsob připojení sporáku?
 Lze připojit 1f vestavěnou troubu na jednu z fází 3f jističe?
 Jak je zatížen vodič N při zapojení varné desky a el. trouby ?
 Lze připojit na obvod sporáku (varné desky) ještě zásuvku 230V pro myčku?
 Jak správně nadimenzovat přívod a připojit var.desku a troubu?
 Jak se propojí trouba a varná deska ?
 Jak lze zapojit myčku, var. konvici, mikrovlnku a el.troubu kdyz mam jen 3x16A?
 Jaká omezení lze čekat u třífázových spotřebičů připojených pouze na dvě fáze?
 Mohu napojit el troubu 2,6kW a mikrovlnku 1,25kW na jeden jistič 16A?
 KE SMAZANI - je nutné počítat pro sklokeramickou deska a elektrickou troubu?
 Mohu rozšířit samostatný zásuvkový okruh pro napájení pračky?
 Bude stačit na připojení dvou spotřebičů 5x2,5?
 Jak se správně připojuje elektrická trouba?
 Jak připojit troubu a desku na 4 drátovou 3f soustavu - pojistky 20A,20A,10A?
 Jak připojit varnou desku 20A na jednofazový jistič 16A?
 Jak dostanu do paneláku sklokeramickou varnou desku?
 Ako zapojit indukcnu varnu dosku na 400V?
 Jak zapojit elektrotroubu když nám v zásuvce chybí modrý vodič?
 Mohu u pripojenie indukcneho sporaka nulovy vodic spojit s ochrannym?
 Nemáte návod krok za krokem ja zapojit indukční varnou desku?
 Jak správně vyřešít připojení nové elektrické trouby plynového sporáku?
 Jak zapojit plotýnku ve vařiči se 4 vodiči, když tam jsou jen dva?
 Mohu instalovat varnou desku a troubu, když mám jen jednofáz. přípojku?
 Ako sú rozdelené prúdy medzi fázy u šporáku?
 Jak ověřit správnou funkci sklokeramické desky?
 Jak připojit elektrický sporák Beko?
 Jaký mám připravit přívod pro třífázový sporák 400V?
 Proč je varná deska jištěná jističem 3f+0?
 Je indukční vařič bezpečný i při nezakrytí celé plochy?
 Lze zapojit kombinovanou troubu jen na fazi a zem?
 Kde vzít 3x230V pro napájení sporáku?
 Jak zapojit sporák při absenci modrého vodiče?
 Lze nahradit původní sklokeramickou desku na 400V - je na 230V?
 Jak připojit troubu a indukční desku?
 Je třeba si na výměnu sporáku objednat někoho povolaného?
 Jak rozdělit zapojení spotřebičů v kuchyni na 5x2,5CYKY a 3x2,5CYKY?
 Kdo smí potvrdit záruční list u varné desky?
 Proč je elektrický sporák třífázový?
 Bude fungovat sporák Mora CS 623 MW na 230 V s jističem 16A?
 Mohu zapojit nový 1f sporák a digestoř na starý 3f přívod?
 Jak poznám, zda je možné doma připojit indukční varnou desku?
 Co připravit ve zdi za sporákem na jeho připojení?
 Jak prepojit prepinac trouby?
 Jak může varná deska s příkonem 7kW být jednofázová?
 Poradíte zda můj příkon zvládne ještě kombinovaný sporák 3,4kW?
 Který ze tří drátů (modrý, hnědý a černý) je u přímotopu Ecoflex ZCT MSP 20?
 Mohu připojit sporák přes prodlužovací šňůru?
 Jak připojit indukční desku a vestavnou troubu na jednu 3f přípojnici?
 Jak zapojit na stávajíci síť chalupy TNC nový el.sporák s příkonem 6,9 kW TNCS?
 Je možné, že na varné desce nefungují 2 plotýnky kvůli jednofázovému připojení?
 Jak má být správně připojený přívodní kabel k ledničce?
 Ako zapojiť vidlicu do sporákovej kombinácie?
 Može byť životu nebezpečné umiestnenie rychlovarnej konvice?
 Je možné připojit 3F sporák dvěma CYKY 3x2,5mm?
 Je zapojení indukčního sporáku a trouby na jeden jistič v pořádku?
 Je vlastní zapojení sporáku závadou pro případnou reklamaci?
 Lze zapojit sporák do několika nezávislých bytových okruhů?
 Lze připojit varnou desku a troubu společně na 3 fáze?
 Lze připojit varná deska na 2 fáze a trouba na zbylou 1 fázi z přívodu 400V?
 Proč výrobce varné desky už ani nepočítá s PEN?
 Mohu provést bod rozdělení u sporáku ještě před svorkovnicí?
 Jak zapojit varnou desku s troubou, když má na vstupu 4 fázové vodiče?
 Jak zjistím, že je sklokeramická deska správně zapojena?
 Musí mít pračka a sporák každý samostatný jištěný obvod?
 Je možné použít redukci (UK na EU) s 230V na elektrický sporák 220V-50Hz?
 Jaké předpisy je třeba dodržet při instalaci elektrické trouby?
 Jak poznám, že 5zilovy kabel je připojen opravdu 3F a ne pouze 1F?
 Je možné nastavit vodič prodlužovacím kabelem pro připojení sporáku?
 Je možné připojit kombinovaný sporák a digestoř na společný jistič?
 Mohu z pětivodičového kabelu využívat pouze jednu fázi?
 Ako spravit pripravu pre varnu dosku, ktora bude v strede miestnosti?
 Která ČSN pojednává o připojování velkých spotřebičů v kuchyni?
 Lze vyuzit privod 400V pro pripojeni sporaku s napajecim napetim 230V?
 Jak zapojit zásuvku v síti TN-C pro nový sporák?
 Jak zapojit 3 fázovou troubu se sklokeramickou deskou do 1 fázové zásuvky?
 Lze "udělat" z kabelu 4×2,5 kabel 5×2,5?
 Jake se typy zásuvek se používají pro troubu a indukční desku?
 Je možné rozdělit přívod k varné desce svorkovnicí?
 Lze za plynovou přípojku umístit vestavěné elektrické spotřebiče?
 Je dovoleno posunout 3x230 přípravu ve zdi tj. Rozbocit v krabici?
 Lze umístit přípojku sporáku přímo za sporák?
 Má smysl vypínat přívod indukční desky a zásuvky?
 Lze dnešní varné desky stále připojovat vidlicí do zásuvky?
 Bylo by možné připojit varnou desku 6kW na dva 16A jističe?
 Proč dnes nevyhovuje dříve v 90. létech připravený kabel pro sporák?
 Jak připojit sporákový vypínač Schneider?
 Jaký je rozdíl zapojení sporáku na tři a dvě fáze?
 Jsou všechny indukční desky interně skutečně 2N (2x230V/16A)?
 Jak zapojit kuchyňského robota 3 fáze, 4 vodiče, 230V?
 Jde elektricky sporak s prikonem 7.8kW pripojit do jednofazove 16A zasuvky?
 Proč má pračka pohyblivý přívod 1,5 a zásuvka musí mít 2,5mm2?
 Jaké jsou možnosti zapojení indukce v panelovém bytě?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.065 sekund, 23 dotazů.