Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Může za mou odpálenou indukční desku elektrikář nebo výrobce?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] 3 4 5 6 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Může za mou odpálenou indukční desku elektrikář nebo výrobce?  (Přečteno 140165 krát)
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #18 kdy: 10.04.2008, 21:30 »

Aby nedošlo k pochybnostem, přidám tedy požadavek ze staré normy (platné) z roku 1992 ČSN 33 0165 "Značení vodičů barvami nebo číslicemi. Prováděcí ustanovení. "  ajoooo


* CSN 33 0165 cl.6.JPG (20.98 KB, 643x163 - prohlédnuto 1245 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #19 kdy: 10.04.2008, 21:50 »

Argument elektrikáře je jen alibismus. Měl zapojovat dle návodu. Proto ač většinou souhlasím s kolegy z tohoto portálu, tak si dovolím oponovat.

TO: Franěk

O alibismu elektrikáře nemůže být vůbec řeč. Alibismus a hlavně vytáčení se z odpovědnosti, je pouze ze strany výrobce. Jednou jsou stanovená pravidla a normy, a tak se mají dodržovat. Kdo je v prvé řadě porušil je výrobce! pozor

Je to jako kdybyste mi tvrdil, že když jsem vjel do křižovatky na zelenou a z vedlejší silnice mne nabourá neukázněný řidič,  který tam vjel na červenou, tak je to moje vina, že jsem nebyl dostatečně pozorný.  Hněv nenene

P.S. Takto by se potom dalo diskutovat i o zeleno/žlutém vodiči.  podivej
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Václav 3
« Odpověď #20 kdy: 10.04.2008, 21:52 »

to kolega Beláň:
Je to jednoznačné i když nám tam chybí dnes ta šedá, která zastupuje jeden černý vodič, ale chtělo by tu naší normu přeložit do čínštiny a italštiny ap.

to Milan Karvánek a ostaní:
zapojení svorkovnic sporáků a varných desek jsou různá a výrobci občas umožňují  i použití v zemích nám ( elektricky i zeměpisně ) dost vzdálených, takže jsem se setkal i s možností zapojení 3x230V do trojúhelníka a 240/480 pro Anglii a její kolonie, takže opatrnosti nikdy nezbývá a při nejistotě zjišťovat co s tím od dodavatele nebo raději jít od toho
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #21 kdy: 10.04.2008, 21:53 »

Proto výrobce  musí psát návody a odborník zapojovat podle nich.  podivej
Pokud to ovšem odborník zapojí dle návodu ( viz popis výše ),  poruší tím ČSN. A jak tedy dál?
A to pojištění je fajn, i když jsem zatím řešil jen zničenou kameru po pádu žebříku a rozbité prádelní koše v jednom nejmenovaném obchodním domě, kdy nám z kabelového žlabu uteklo cca 50 metrů kabelu a nasměroval si to do regálu se zbožím  ajoooo
Kolego, nikdy neříkejme nikdy a přeji vám, že jste tu pojistku doposud nevyužil.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Otakar Dosbaba
*
Offline Offline




« Odpověď #22 kdy: 10.04.2008, 22:10 »

Hodně mi to připomíná patálii Jardy Hasaly, kdy došlo k poškození zařízení díky zrcadlově obrácenému popisu svírek pětipólové zmetkové zásuvky. Opět je problém v rovině nečekaného zvratu v zažitých banálních zvyklostech, které málokoho napadne do zblbnutí prověřovat. Jistě, výrobce je krytej, vždyť to uvedl v návodu a také asi spoléhal na to, že v případě sporu se může kdyžtak opřít o tvrzení, kdy N je pracovní vodič, tak by se ta šedá měla dát ukecat. Právní hledisko bude na straně výrobce, morální spíše na straně elektrikáře.
Šňůra č,h,m1,m2, z/ž a nebo 4C k mání běžně není, kilometr by jej však leckterá kabelovna takovému výrobci na zakázku vyrobila. A kdyby (teoreticky) ne, i běžný 5C kabel mohl mít ten šedý vodič, společně s upozorněním v návodu, zapojen do vnitřní svorkovnice naslepo. Společný N by měl být dimenzován pro přímý součet proudů obou částí v případě, že by celá sestava byla napájena z jednofázového přívodu - proto se výrobce s největší pravděpodobnos tí uchýlil k zavádějícímu řešení na "hranici zákona" v podobě dostupného 5C kabelu s tuplovanou N žílou. Když už ale nechtěl navyšovat průřez onoho kabelu (se slepou šedou žílou a jedním modrým N),  proč, sakra, nepoužil 2x3C a nebo kombinaci 3C a 2D? A nebo proč nenechal třeba jen svorkovnice s odpovídajícím popisem?

Za tohle patří výrobci nakopat někam, nebo si přinejmenším zaslouží patřičnou "reklamu". Bohužel, bezohlední sobci, obklopení schopnými právníky jsou stále častější životní filozofií, než slušní a zkušení šmati, zohledňující nedokonalý lidský faktor.

Nicméně, u sporáků a desek se alespoň díky diskusím zde, na elektrice, docílí patřičné nedůvěry a myslím, že snad se nikdo ze zdejších již do zapojování bez shlédnutí návodu pro jistotu nepustí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #23 kdy: 10.04.2008, 22:18 »

Jak jsem psal. Označení barvamy od výrobce dle norem je věc jedna a čtení a zapojení dle návodu věc druhá.
Jen říkám, že bych měl zapojovat dle podmínek výrobce(návodu). Ten kdo zapojoval třeba čerpadlo ve studni, tak ví, že kabely k nim mají často modrou barvu požitou jako fázovou. Pokud budu jen spoléhat na to co znám a nepodívám se do návodu, tak tu pojistku brzo využiji. Pláč
Jinak jsem sám rád, že jsem nemusel použít pojistku k plnění za škody. Je to i kousek štěstí.
A v těch křižovatkách máme dle vyhlášky předvídat  angel To jsem si zažil na vlastní kůži.
Nic ve zlém.  tanecek  Je to jen můj názor  Mrknutí  Často to tady řešíme a odkazujeme se na podmínky výrobce, tak se jimi máme taky řídit.

Samozřejmě. že od výrobců je to jen honba za ziskem.  Stačí jen jeden kabel pro celou evropu a různé druhy soustav a napětí. I za cenu porušení národních norem. Tak dejme podnět na inspekci a uvidíme co se stane. Já jsem už skeptik.
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Peter Krakl
*
Offline Offline



Všechno je jednou poprvé...


« Odpověď #24 kdy: 10.04.2008, 23:39 »


Jen říkám, že bych měl zapojovat dle podmínek výrobce(návodu).
 

TO: Franěk

Máte opravdu štěstí že vám zatím vše co jste připojil dle návodu“ fungovalo“…ale všechno je jednou poprvé. Prostě jdete zapojit, používáte návod, dlouholeté zkušenosti a najednou ejhle – ono to pro vaše překvapení shoří.  Šok Nebudeme si nic namlouvat, ale v tu onu chvilku jste sám překvapen a co je asi horší  je fakt, že v očích zákazníka jste neodborník (samozřejmě do té doby než se vše vysvětlí).
Nerad vás straším, ale jednou to určitě přijde…  Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Martin Kys
*
Offline Offline




« Odpověď #25 kdy: 11.04.2008, 00:38 »

U italských výrobků je fáze na sv.modrém drátě bohužel celkem běžná věc.

Určitě by si takový výrobek zasloužil od dovozce např. visačku  pozor na kabel nebo varování patřičně velikým písmem.
Ale pokud to vemu z druhé strany tak bez takového varování se takových desek prodá trochu víc ... Škleb

Jsem na straně elektrikáře který dělal svoji práci a dodržel  330165. To že se mu takový výrobek dostal pod ruky je špatná práce někoho jiného. (Nařízení vl. 17, § 2, 2a  Podmínky uvedení EZ na trh - shoda s normou)

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #26 kdy: 11.04.2008, 07:09 »

U italských výrobků je fáze na sv.modrém drátě bohužel celkem běžná věc.

TO: Kys

Světle modrý vodič jako fázový lze za určitých podmínek použít. V tomto případě nehrozí žádné nebezpečí pro připojené zařízení. Pouze připojíte místo 400V jenom 230V a zařízení funguje špatně nebo vůbec ne. Mrknutí

V případě varné desky Candy, kdy pro vodič N byl použitý vodič označený poznávací barvou jako vodič fázový,  jde ale ze strany výrobce nebo dovozce o hrubé porušení norem, a tím došlo k poškození spotřebiče. pozor
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Martin Habr
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #27 kdy: 11.04.2008, 07:47 »

Pokud byl spotřebič zakoupen na území ČR, tak jako zákazník bych náhradu žádal na elektrikáři a na tom by bylo, jak by si to vyřešil s výrobcem/dovozcem.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Luboš Zeman
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #28 kdy: 11.04.2008, 08:21 »

Oprava desky je v řádu 10Kč, odešel "snad" jen varistor na vstupu. Alo to tento problém samozřejmě neřeší.. Vyplazuji jazyk
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
David Recka
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 11.04.2008, 08:44 »

Koho téma  zajímá doporučuji se podívat na diskuzi na Mall.cz k tomuto spotřebiči, je tam uvedena i cena opravy.
http://www.bilezbozi.cz/indukcni-varne-desky/candy-pvi-644-b
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stanislav Bartel
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #30 kdy: 11.04.2008, 09:28 »

Návod od zahraničního výrobce je většinou překládán do češtíny překladatelem, který nemá páru o elektrice. A nedivme se nesmyslům, které tam jsou uvedeny. Je na místě spotřebič nebo el. přístroj takto popsaný kvalifikovaným elektrikářem odkrytovat a zhodnotit, zda se nedopustím zásadního omylu při zapojování a oživení. Nejde kopírovat omyly, které se staly před vlastní montáží vinou třeba distrubutora, který nedodržel podmínky zkušebního ústavu a zákonů z toho vycházejících pro dovoz. Dají mi určitě za pravdu všichni zkušení a opatrní oživovači, kterým se už podobný omyl stal.
 Tady jde o várnou desku za pár tisíc, ale jsou horší případy za pár desítek tisíc. To už není žádná sranda.
 A proto-že se takových várných desek u nás vyskytuje dost, stejně jako samouků tyto desky, trouby a sporáky zapojujících a  nic zlého netuše, doporučil bych polopatisticky vysvětlit, čeho se ten elektrikář dopustil že desku, či řídící část odpálil.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Václav 3
« Odpověď #31 kdy: 11.04.2008, 10:46 »

Pokud to nepřekládá do češtiny rovnou číňan, co před 30 ti léty studoval chvíli v Čechách, tak to překládá překladatel detektivek, který pojmy jako knoflík zná jen od kabátu a banánek leda tak v čokoládě, podle toho vypadá kvalita překladu.

Rozebírání nového přístroje je problém hned dvakrát.  Otázka záruky - u přístroje za 10-20k Kč rozeberu kryty, odstraním plomby, sice dobře zapojím, ale za měsíc nebo dva to odejde samosebou a majitel neuspěje s reklamací, protože tam někdo byl. Kam půjde? Za mnou a bude chtít opravu ode mě, protože já jsem se tam díval. Kde vezmu ND a kolik budou stát? Nebo mám dojít koupit rovnou nový kus, tentokrát to už nemusím kontrolovat ( pokud se mi podaří sehnat přesně stejný typ)? To je přece nesmysl. Druhý problém je co tam uvidím, když to otevřu, něco ano, ale nemusí to být dostatečné pro posouzení správnosti zapojení přívodu. Dnes je ve všem elektronika na desce plošných spojů, obvykle dosti složitá, protože mikroprocesory jsou už všude, desky bývají dvojstranné, takže nelze ani sledovat jednotlivé spoje, takže takováhle kontrola se vymyká běžným možnostem montujícího.

Jediné rozumné doporučení z toho vyplývající je: prohlédnout důkladně všechny přiložené materiály i v cizím jazyce (schémata jsou naštěstí univerzální),  prohlédnout značení na svorkovnici, nenechat se mást barvami drátů vycházejících k ní z přístroje  a pokud toto nepomůže hledat info u dodavatele. Pokud neví ani ten - což není nic ojedinělého, potom je nejlepší se pokusit získat info od servismanů, kteří daný typ spotřebiče opravují na záruku. Ti obvykle znají úskalí zapojení nejlépe, včetně škod, co mohou vzniknout.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Peter Krakl
*
Offline Offline



Všechno je jednou poprvé...


« Odpověď #32 kdy: 11.04.2008, 11:35 »



Jediné rozumné doporučení z toho vyplývající je: prohlédnout důkladně všechny přiložené materiály i v cizím jazyce (schémata jsou naštěstí univerzální),  prohlédnout značení na svorkovnici, nenechat se mást barvami drátů vycházejících k ní z přístroje  a pokud toto nepomůže hledat info u dodavatele. Pokud neví ani ten - což není nic ojedinělého, potom je nejlepší se pokusit získat info od servismanů, kteří daný typ spotřebiče opravují na záruku. Ti obvykle znají úskalí zapojení nejlépe, včetně škod, co mohou vzniknout.

Máte pravdu… na zapojení si vyhradit dostatek času, vše prostudovat a pokud je nějaká nejasnost -tak obvolat co se dá. Dvakrát měř, jednou řeš…
Samozřejmě že se od toho poté ovíjí i cena za připojení, ale pokud z nás páni úředníci na schvalovačce dělají pokusné králíky ,  tak to potom prostě jinak nejde…V očích zákazníka vypadáte jako blb ,protože vytváříte dojem neznalého, který dost dlouho studuje návod a ještě stále někam volá jak to zapojit. A na závěr ? Na závěr ho usadíte krásnou cenou.... Škleb 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #33 kdy: 11.04.2008, 13:15 »

Koho téma  zajímá doporučuji se podívat na diskuzi na Mall.cz k tomuto spotřebiči, je tam uvedena i cena opravy.
http://www.bilezbozi.cz/indukcni-varne-desky/candy-pvi-644-b

Koukl jsem na uvedenou diskuzi a zaujal mně hned první příspěvek, kde nějaký křupan, tipuji ho na inkousta v kravatě, který neměl ani tu slušnost vystoupit z anonymity, nazval onoho elektrikáře lemplem. Věřím tomu, že kdyby tento křupan měl to naše řemeslo dělat a živit se tím, tak by už po týdnu , ,čůral,,  krev.
To je jako červený šátek na býka.
Proto navrhuji, pojďme se do toho obout, vyžádat si od dovozce prohlášení o shodě a typový list a pojďme se podívat na to, kdo vlastně dovolil uvést na trh výrobek, kde po šedém drátu běhá nula. Jinak se z místa nehneme.
Zároveň zakladatele diskuze tímto žádám, aby sem vložil doklady od zakoupené desky.
Miluji tyto křupany, co si myslí, že za pár stovek budou z někoho dělat vola jenom kvůli tomu, že přijel v montérkách.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Martin Habr
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #34 kdy: 11.04.2008, 14:03 »

Vážený p&ne Červený,
podle toho, co jste napsal, si dovoluji tvrdit, že křupan jste Vy. Pokud se vám vaše řemeslo nelíbí, tak běžte prodávat banány, nabo vánoční stromečky (to má tu výhodu, že pracujete jen pár týdnu v roce a zbytek měsíců můžete v klidu nadávat na inkousty v kravatě).
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #35 kdy: 11.04.2008, 14:06 »

TO: Červený

Pro "pojďme se do toho obout" je nutné doplnit informace o fotografie, aby bylo jasné,   jak to vypadá v reálu.
Slovní informace podané laiky bývají často zkreslující. ??

Není mi jasné,  zda jsem správně pochopil tazatele Vilagose, zda byl kabel připojený a vyvedený přímo z desky, tj. připravený pro připojení na svorkovnici pevné instalace, nebo zda se jednalo o vodiče zapojené pouze do připojovací svorkovnice varné desky (bez kabelu).  Nerozhodný

Jsou to zásadní a podstatné informace.  Šok
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Stran: 1 [2] 3 4 5 6 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

 Jde připojit sklokeramická deska na 230V?
 Lze elektrická varná deska připojit na zásuvku 230V?
 Jak zapojit elektrický sporák s tímto barevným schématem vodičů?
 Jaké jističe a kolik je potřeba pro připojení elektrické trouby?
 Čím připojit 5L ohřívač? Mohu použít zásuvku za linkou? Nebo potřebuju pevný přívod?
 Mohu připojit v panelákovém bytě napájeném jednou fází s jištěním 25A?
 Budemi fungovat sklokeramická deska a trouba na 1fázový jistič 25A?
 Může se zapojit varná deska a elektrická trouba každá do samostatné zásuvky?
 Mohu připojit kombinovaný sporák (plyn + el.trouba) do zásuvky?
 Kde bych sehnal vykres pro pripojeni sklokeramicke desky na 400V?
 Jak připojit elektrický sporák cca 9kW v paneláku?
 Je zapojenie el. rury od vyrobcu priamo na svorky spravne?
 Jaké je minimální jištění pro el. troubu?
 Jak připojit dvouplotýnkovou varnou desku?
 Jaký může nastat problém v případě připojení myčky na obvod pračky?
 Môžem pripojiť elektrickú vsatvanú rúru klasicky vidlicou?
 Lze připojit 1f troubu na 3f rozvod?
 Které barvy vodičů správně spojit na přívodu digestoře?
 Jak jsou zapojeny odsavače v paneláku?
 Vyrábí se elektrická klapka pro uvedenou krbová kamna?
 Je možné ovládať "3-vodičový" centrálny ventilátor obyčajným tlačítkom?
 Je správné připojení sporáku dvěma kabely?
 Vypínač před varnou deskou
 Je možné propojit PE a N při zapojení sporáku?
 Jak provést společné zapojení varné desky a trouby?
 Co je třeba pro zapojení myčky v kuchyni?
 Je možné na vyvedený 3f věnec připojit 3f varnou desku i 2f průtokový ohřívač?
 Lze zapojit proudovy chranic na el. sporak MORA 3370 ?
 Je mozne v kuchyni umiestnit lampu priamo nad umyvadlo?
 Lze využít k připojení el. trouby a plynové varné desky kabely k digestoři?
 Jak zapojit digestoř (hnědý, modrý) na původní kabel (hnědý, modrý, žlutý)?
 Ako zapojit varnou dosku bez schemy zapojenia?
 Jak spravne od prepinace zapojit elektrickou litinouvou plotynku?
 Jakým způsobem zatěžuje celoelektrický sporák síť?
 Vztahuje se záruka i na způsob připojení sporáku?
 Lze připojit 1f vestavěnou troubu na jednu z fází 3f jističe?
 Jak je zatížen vodič N při zapojení varné desky a el. trouby ?
 Lze připojit na obvod sporáku (varné desky) ještě zásuvku 230V pro myčku?
 Jak správně nadimenzovat přívod a připojit var.desku a troubu?
 Jak se propojí trouba a varná deska ?
 Jak lze zapojit myčku, var. konvici, mikrovlnku a el.troubu kdyz mam jen 3x16A?
 Jaká omezení lze čekat u třífázových spotřebičů připojených pouze na dvě fáze?
 Mohu napojit el troubu 2,6kW a mikrovlnku 1,25kW na jeden jistič 16A?
 KE SMAZANI - je nutné počítat pro sklokeramickou deska a elektrickou troubu?
 Mohu rozšířit samostatný zásuvkový okruh pro napájení pračky?
 Bude stačit na připojení dvou spotřebičů 5x2,5?
 Jak se správně připojuje elektrická trouba?
 Jak připojit troubu a desku na 4 drátovou 3f soustavu - pojistky 20A,20A,10A?
 Jak připojit varnou desku 20A na jednofazový jistič 16A?
 Jak dostanu do paneláku sklokeramickou varnou desku?
 Ako zapojit indukcnu varnu dosku na 400V?
 Jak zapojit elektrotroubu když nám v zásuvce chybí modrý vodič?
 Mohu u pripojenie indukcneho sporaka nulovy vodic spojit s ochrannym?
 Nemáte návod krok za krokem ja zapojit indukční varnou desku?
 Jak správně vyřešít připojení nové elektrické trouby plynového sporáku?
 Jak zapojit plotýnku ve vařiči se 4 vodiči, když tam jsou jen dva?
 Mohu instalovat varnou desku a troubu, když mám jen jednofáz. přípojku?
 Ako sú rozdelené prúdy medzi fázy u šporáku?
 Jak ověřit správnou funkci sklokeramické desky?
 Jak připojit elektrický sporák Beko?
 Jaký mám připravit přívod pro třífázový sporák 400V?
 Proč je varná deska jištěná jističem 3f+0?
 Je indukční vařič bezpečný i při nezakrytí celé plochy?
 Lze zapojit kombinovanou troubu jen na fazi a zem?
 Kde vzít 3x230V pro napájení sporáku?
 Jak zapojit sporák při absenci modrého vodiče?
 Lze nahradit původní sklokeramickou desku na 400V - je na 230V?
 Jak připojit troubu a indukční desku?
 Je třeba si na výměnu sporáku objednat někoho povolaného?
 Jak rozdělit zapojení spotřebičů v kuchyni na 5x2,5CYKY a 3x2,5CYKY?
 Kdo smí potvrdit záruční list u varné desky?
 Proč je elektrický sporák třífázový?
 Bude fungovat sporák Mora CS 623 MW na 230 V s jističem 16A?
 Mohu zapojit nový 1f sporák a digestoř na starý 3f přívod?
 Jak poznám, zda je možné doma připojit indukční varnou desku?
 Co připravit ve zdi za sporákem na jeho připojení?
 Jak prepojit prepinac trouby?
 Jak může varná deska s příkonem 7kW být jednofázová?
 Poradíte zda můj příkon zvládne ještě kombinovaný sporák 3,4kW?
 Který ze tří drátů (modrý, hnědý a černý) je u přímotopu Ecoflex ZCT MSP 20?
 Mohu připojit sporák přes prodlužovací šňůru?
 Jak připojit indukční desku a vestavnou troubu na jednu 3f přípojnici?
 Jak zapojit na stávajíci síť chalupy TNC nový el.sporák s příkonem 6,9 kW TNCS?
 Je možné, že na varné desce nefungují 2 plotýnky kvůli jednofázovému připojení?
 Jak má být správně připojený přívodní kabel k ledničce?
 Ako zapojiť vidlicu do sporákovej kombinácie?
 Može byť životu nebezpečné umiestnenie rychlovarnej konvice?
 Je možné připojit 3F sporák dvěma CYKY 3x2,5mm?
 Je zapojení indukčního sporáku a trouby na jeden jistič v pořádku?
 Je vlastní zapojení sporáku závadou pro případnou reklamaci?
 Lze zapojit sporák do několika nezávislých bytových okruhů?
 Lze připojit varnou desku a troubu společně na 3 fáze?
 Lze připojit varná deska na 2 fáze a trouba na zbylou 1 fázi z přívodu 400V?
 Proč výrobce varné desky už ani nepočítá s PEN?
 Mohu provést bod rozdělení u sporáku ještě před svorkovnicí?
 Jak zapojit varnou desku s troubou, když má na vstupu 4 fázové vodiče?
 Jak zjistím, že je sklokeramická deska správně zapojena?
 Musí mít pračka a sporák každý samostatný jištěný obvod?
 Je možné použít redukci (UK na EU) s 230V na elektrický sporák 220V-50Hz?
 Jaké předpisy je třeba dodržet při instalaci elektrické trouby?
 Jak poznám, že 5zilovy kabel je připojen opravdu 3F a ne pouze 1F?
 Je možné nastavit vodič prodlužovacím kabelem pro připojení sporáku?
 Je možné připojit kombinovaný sporák a digestoř na společný jistič?
 Mohu z pětivodičového kabelu využívat pouze jednu fázi?
 Ako spravit pripravu pre varnu dosku, ktora bude v strede miestnosti?
 Která ČSN pojednává o připojování velkých spotřebičů v kuchyni?
 Lze vyuzit privod 400V pro pripojeni sporaku s napajecim napetim 230V?
 Jak zapojit zásuvku v síti TN-C pro nový sporák?
 Jak zapojit 3 fázovou troubu se sklokeramickou deskou do 1 fázové zásuvky?
 Lze "udělat" z kabelu 4×2,5 kabel 5×2,5?
 Jake se typy zásuvek se používají pro troubu a indukční desku?
 Je možné rozdělit přívod k varné desce svorkovnicí?
 Lze za plynovou přípojku umístit vestavěné elektrické spotřebiče?
 Je dovoleno posunout 3x230 přípravu ve zdi tj. Rozbocit v krabici?
 Lze umístit přípojku sporáku přímo za sporák?
 Má smysl vypínat přívod indukční desky a zásuvky?
 Lze dnešní varné desky stále připojovat vidlicí do zásuvky?
 Bylo by možné připojit varnou desku 6kW na dva 16A jističe?
 Proč dnes nevyhovuje dříve v 90. létech připravený kabel pro sporák?
 Jak připojit sporákový vypínač Schneider?
 Jaký je rozdíl zapojení sporáku na tři a dvě fáze?
 Jsou všechny indukční desky interně skutečně 2N (2x230V/16A)?
 Jak zapojit kuchyňského robota 3 fáze, 4 vodiče, 230V?
 Jde elektricky sporak s prikonem 7.8kW pripojit do jednofazove 16A zasuvky?
 Proč má pračka pohyblivý přívod 1,5 a zásuvka musí mít 2,5mm2?
 Jaké jsou možnosti zapojení indukce v panelovém bytě?

Aktuální slova (1)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.066 sekund, 23 dotazů.