Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Musím absolvovat zkoušky ITI?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Musím absolvovat zkoušky ITI?  (Přečteno 4525 krát)
Henri
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 23.03.2008, 22:44 »

(Zde někdo nečetl pravidla! To musí někdo opravit a opozdí to zveřejnění!) vás,chtěl bych si vyřídit Živnostenský list pro elektro práce (opravy el. instalace,montáže nových instalací,zkrátka elektrikář)
Musím absolvovat zkoušky u ITI? Poraďte prosím, předem díky za odpovědi.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Kostacký
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 23.03.2008, 23:10 »

Určitě §6,§8,ITI
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #2 kdy: 24.03.2008, 07:53 »

Určitě ano!...nevím jak nyní ale před léty chtěly atesty žebříků, revize přenos. nářadí a dalo více věcí!..informace vám dá každá pobočka ITI. Jsem v rozpacích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #3 kdy: 24.03.2008, 14:34 »

Tisíckrát opakovaný dotaz, již několikrát zodpovězený vyčerpávajícím způsobem, použijte tlačítko vyhledávání! 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Zdeněk Pikhart
OSVČ - Tábor
*
Offline Offline



revizní technik-E2/A , elektromontáže


WWW
« Odpověď #4 kdy: 25.03.2008, 18:08 »

Když jsem si dělal oprávnění já, stačilo mi na ITI přinést vyhlášku 50 § 6+8, kterou jsem dělal u firmy, která nemá s ITI nic společného. Že jsem musel doložit i další (měřící přístroje atd.) je jasné. To ale najdete na stránkách ITI.

PS: vadaska není měřící přístroj  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

revize, montáže a opravy převážně v občanské výstavbě a průmyslových provozech
Jaroslav Kořínek
RT - E1 / A+B
*
Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 27.03.2008, 08:12 »

 Mrknutí  Jak píše kolega Karvánek - tisíc krát položený dotaz = VYHLEDÁVÁNÍ ! Přesto ještě jednou :  nastudujte si ZÁKONY: č 356/1999 Sb. z 9.12.1999, č. 124/2000Sb. z 15.4.2000, a č. 455/1991 Sb. ve smyslu změn  - "Živnostenský zákon"  kde se v příloze č. 2 skupina 205  mimo jiné říká :"Montáž, opravy ,  revize a zkoušky elektrických zařízení"
co  potřebujete  - Musíte mít elektrotechnic kou kvalifikaci zkoušku dle Vyhlášky č. 50/78 Sb. §6 + 8(dodavatelským způsobem; dále zažádáte na některé z poboček ITI -  NEJLÉPE POD KTEROU SPADÁTE ,  o prověření odborné zpúsobilosti. (Pokud nejste elektrikář a přesto chcete podnikat v oboru elektro lze ustanovit  - odpovědného zástupce - ; ten musí splňovat výše uvedené. (((50/78 Sb. § 6+8)). Dále se doporučuje mít smlouvu s revizním technikem elektro (v rozsahu na který žádáte Osvědčení) a některé ITI vyžadují smouvu s projektantem.
Nemělo by vás překvapit vyzvídání z oblasti bezpečnosti práce, znalosti norem, zákonů  případně jiných dotazů.  Po úhradě správního poplatu získáte oprávnění k činnosti na vyhrazeném el. zařízení (dle §6a odst. 1 písmeno c( zákona 174/1968) Po předložení platného Oprávnění na živnoastenském úřadě ,  osvědčení §8 vyhl. 50/78Sb.  již nic nebrání k vydání ŽL na vámi požadované činnosti elektro. Nezapomeňte ,  že vždy potřebujete výpis z trestního rejstříku. (Snad jsem na nic nezapoměl.) Kroutím očima
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.035 sekund, 22 dotazů.