Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Je legalni pracovat na zarizenich s bezp. mn bez vyhlasky a bez dozoru?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle vyhlášky 50/78 Sb. Vyhláška zde ...

Autor Téma: Je legalni pracovat na zarizenich s bezp. mn bez vyhlasky a bez dozoru?  (Přečteno 2492 krát)
EdizonTN
« kdy: 25.03.2008, 15:41 »

Je legalni pracovat na zarizenich s bezpecnym malym napetim bez vyhlasky a bez dozoru? Treba stavebnice pro deti ktere jsou napajeny monoclanky nebo prace na zarizenich ktere jsou napajeny s laboratornich zdroju s malym napetim apod.?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #1 kdy: 25.03.2008, 16:11 »

Obecně platí, že podmínky provozu různých zařízení určuje výrobce.
Výrobce by tedy měl stanovit, za jakých podmínek lze zařízení provozovat, popř. kdo je oprávněn na zařízení pracovat, obsluhovat apod.

Konkrétně u hraček se určitě pro používání nevyžaduje zkouška z vyhl. 50/1978 Sb.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
EdizonTN
« Odpověď #2 kdy: 25.03.2008, 16:16 »

 . Budem citovať......
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 26.03.2008, 13:51 »

nebo prace na zarizenich ktere jsou napajeny s laboratornich zdroju s malym napetim apod.?

U hraček není co řešit - mají svoje NV a základní podmínka je bezpečné napětí SELV.

U laboratorních zdrojů je to jiné.
Malé napětí moc neřeší.
Jestliže se jedná o napětí jiné než bezpečné (SELV),  přichází v úvahu § 11 vyhl.č.50/1978 Sb.

 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.021 sekund, 22 dotazů.