Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  vn trafa,rozdíl mezi DYN 1-5?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: vn trafa,rozdíl mezi DYN 1-5?  (Přečteno 5924 krát)
Pavel Kováč SČ
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 25.01.2007, 10:04 »

Nemohu zjistit podrobnosti o rozdílu vn traf DYN1,2,atd.Vím mlhavě že jde o rozdíl v posunu.Vnitřní zapojení trafa.U nás je standart DYN 1.Investor z Německa požaduje DYN 5.Připadá mi to nesmyslné,na staré hale je DYN1,nyní přistavujeme novou halu s 3x1250kVA trafy.Vzhedem k posunu tvrdím,že musíme mít rovněž DYN1.(propojení slp,data,EPS,atd.)mám pravdu?
Díky za odpovědi.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
franta b.
« Odpověď #1 kdy: 25.01.2007, 12:24 »

Rozdíl mezi Dy1 a Dy5 je v natočení fází. U Dy1 je to 30 stupňů, u Dy5 je to 150 stupňů. Oba transformátory mohou pracovat paralelně, uzpůsonbí se pouze připojení stroje : pořadí fází na straně vn bude A B C, na straně nn : c a b. V knize Vl. Hrbka "Instalace, provoz a údržba transformátorů" je podrobnější vysvětlení. Mohu vám zaslat třeba kopie těchto několika stránek, máte-li zájem.  
Nemohu zjistit podrobnosti o rozdílu vn traf DYN1,2,atd.Vím mlhavě že jde o rozdíl v posunu.Vnitřní zapojení trafa.U nás je standart DYN 1.Investor z Německa požaduje DYN 5.Připadá mi to nesmyslné,na staré hale je DYN1,nyní přistavujeme novou halu s 3x1250kVA trafy.Vzhedem k posunu tvrdím,že musíme mít rovněž DYN1.(propojení slp,data,EPS,atd.)mám pravdu?
Díky za odpovědi.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Kováč SČ
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 26.01.2007, 09:58 »

Díky za pomoc,
pokud mi zašlete něco málo informací,budu velice rád.
Pav.Kovac@seznam.cz
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
H
« Odpověď #3 kdy: 20.03.2008, 13:36 »

U nás je standart DYN 1.Investor z Německa požaduje DYN 5.
Zrovna jsem narazil na stejný problém.
Německá firma vlastnící českou fabriku. Svávající trafačka ještě původní z minulého režimu Dyn1. Teď se bude stavět nová hala, s ní nová trafačka, do které se budou přepojovat i stávající rozvody. Německá firma že si sama dodá trafa, no samozřejmě jsou Dyn5.
Napojím-li takovéto trafo hned na hlavní rozvaděč jako "c/a/b",  pak všechno předpokládám bude fungovat ve stávajících provozech tak jak má, nicméně - nebude něčemu/někomu vadit, že fáze L1 není ze svorky "a" trafa, ale ze svorky "c"?

Říká nějaká naše norma, že je nutno upřednostňovat či vyloženě používat Dyn1?

V knize Vl. Hrbka "Instalace, provoz a údržba transformátorů" je podrobnější vysvětlení. Mohu vám zaslat třeba kopie těchto několika stránek, máte-li zájem.  
Mohl bych taky požádat, teda jestli sem ještě chodíte?
inairres@gmail.com
Děkuji
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.028 sekund, 22 dotazů.