Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Bude to postačujúce u stanoviste transformatorov iba 60cm priestor?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Bude to postačujúce u stanoviste transformatorov iba 60cm priestor?  (Přečteno 2861 krát)
Miroslav Závodský
*
Offline Offline



bike je moj zivot, kaslat na pracu....


« kdy: 17.03.2008, 09:11 »

Vie mi prosím niekto poradiť ohľadom voľného doporučeného priestoru okolo olejoveho transformátora 10,5kV/690V 6000kVA? V norme ČSN33 3240 (ČSN 33 3220) sú nejaké doporučené vzdialenosti.
Ako je to v rámci Turecka? Veľkou časťou už idú v rámci IEC.

Mám tam strašne málo m iesta, a kobka už stojí. Priestor okolo trafáka je 60cm.
Bude to postačujúce aj čo sa týka chladenia?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #1 kdy: 17.03.2008, 09:53 »

Zřejmě normu máte, já to jen volnými slovy shrnu pro ty. co nemají. Problém vidím v tom, že norma není harmonizovaná, takže Turecko  Jsem v rozpacích
čl.2.1.1 ......musí se počítat s použitím mechanismů žebříků apod.......
čl.2.1.2 ......mezi trafem a stěnami min 150 mm, nad dilatační nádobou 500 mm
čl. 2.1.3......cho dby 800 mm; kde je práce nad 1700 mm, pak 1000 mm; kde jsou části teplejší jak 50st, pak 1200 mm; konzoly a rukojeti pod 50st mohou snížit průchod na 600 mm.
čl.2.1.7 ....svítidla umístit tak, aby bylo možno měnit zdroje bez přerušení provozu, pokud provoz nelze přerušit....
čl.2.2.9 ....olejová jímka přesahovat 1000 mm nádoby s olejem, jinak upravit stěnu pro stékání oleje do jímky.....
čl.3.2.4... olejoznak viditelný ze strany přístupu....
čl.3.2.7.... venkovní rampa ....
čl.3.2.8.... do komory zatahovací mechanismus, pokud je třeba
čl.3.3.7.... trafo umístit tak, aby byl v proudu chladícího vzduchu......(nucené ?)
čl.4.3. ..... "špécie" pro požární odolnosti komor
Udělal bych nějakou pracovní malůvku (časově nenáročnou) a dal uživateli k  posouzení.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Miroslav Závodský
*
Offline Offline



bike je moj zivot, kaslat na pracu....


« Odpověď #2 kdy: 17.03.2008, 10:19 »

Díki, asi je to jedina možnosť urobiť ten návrh a dať na posúdenie. Ešte tu mám jednu možnosť, že asi tie trafa budú dodávať miestny, takže hodiť otázku na miestneho výrobcu a ten musí poznať ich zákony a normy. Zaťiaľ vďaka.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
H
« Odpověď #3 kdy: 18.03.2008, 13:57 »

S tím umisťováním traf taky trochu "bojuji". Norma sice říká oněch 150 mm ale co si vybavuji, tak jsem takto natěsno trafa nikde neviděl.
Vzhledem k tomu, že s jejich umisťováním nemám ještě zas tak moc zkušeností, tak si říkám, že přeci musí být ještě nějaké jiné pravidlo či doporučení jak trafa umisťovat, není? Není třeba nějaké pravidlo jaký objem musí mít trafokomora vzhledem ke ztrátovému výkonu trafa či něco podobného?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #4 kdy: 18.03.2008, 14:18 »

Myslím si, že se dá použít i ČSN 33 2000-4-481: Výběr opatření na ochranu před úrazem elektrickým proudem podle vnějších vlivů.

Tam už jsou míry o něčem jiném. Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.038 sekund, 22 dotazů.