Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Připojení do energetické sítě nn (nízkého napětí
| | |-+  Co říkáte na call centra energetik?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co říkáte na call centra energetik?  (Přečteno 53094 krát)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #36 kdy: 13.06.2011, 21:11 »

A dáváš to nějak do nákladů?
No to právě zvažuju jak a kdy se mi to vyplatí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Kvita Ladislav
Neverifikovaný uživatel @6
******
Offline Offline



« Odpověď #37 kdy: 13.06.2011, 21:45 »

Při spojení s tzv. zákaznickou linkou ČEZ bych uvítal jako první nabídku spojení s operátorem, který by měl věcně bez zbytečných úmyslných průtahů řešit požadovanou věc. To, že si musím za své peníze nejdříve vyslechnout, jaké novinky pro mě ČEZ přichystal a poté se s trpělivostí prokousat přes nabízené číselné možnosti až ke kýženému spojení s operátorem, je normální nenažranost ČEZ, která je nezřídka umocněna nekonečným dohledáváním identifikace odběrného místa operátorem.
Mnoho firem má bezplatné zákaznické linky, u ČEZ s jeho astronomickými zisky bych bezplatnou zákaznickou linku bral jako samozřejmost. Nehorázné ovšem je, že i tzv. poruchová linka ČEZ není bezplatná. Tím, že nahlásím poruchu, dávám informace o stavu zařízení ČEZ včetně případné lokalizace poruchy, a to na své náklady.
A vrchol všeho je, že mobilní operátor nevyúčtuje volání na tyto barevné linky z placeného paušálu, takže i když neprovolám celý paušál a převádí se mi neprovolaná částka do dalšího měsíce, účtují mi k paušálu navíc volání na tyto tzv. barevné linky.
Prostě zákaznickou a poruchovou linku vidím jako prostředek, kterým ČEZ škube, co se uškubnout ještě dá, a proto jsem si opatřil telefonní kontakt na místní obchodní kancelář ČEZ (resp. smluvního partnera ČEZ),  kde vyřizuji k plné své spokojenosti nezbytné záležitosti, jakou je například odplombování, spojením na jejich obyčejnou pevnou linku s tím, že do systému to dokáží zadat i oni.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #38 kdy: 13.06.2011, 21:55 »

Už jste někdy volal na zákaznickou linku jedné nejmenované kabelové společnosti?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #39 kdy: 13.06.2011, 21:57 »

Ono to není významné %.
A dodavatel mě nebude přece šikanovat, že si dobíjím služební mobil v nízkém tarifu pro domácnost!
Nějak si nedovedu představit celodenní provoz TV studia, aby to nebylo významné % ze spotřeby RD. Ale třeba mám málo informací.

Z hlediska dávání do nákladů - pro berňák by mělo být průchozí, když si tam dáš podružný elměr a odpovídající část spotřeby "přeúčtuješ". Jistě si podobně zahrnuješ i nějaké nájemné. Tedy, pokud nejedeš na paušál. S tím ti ale call centrum ČEZu fakt nepomůže  Smích
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #40 kdy: 13.06.2011, 22:36 »

Nějak si nedovedu představit celodenní provoz TV studia, aby to nebylo významné % ze spotřeby RD. Ale třeba mám málo informací.

Z hlediska dávání do nákladů - pro berňák by mělo být průchozí, když si tam dáš podružný elměr a odpovídající část spotřeby "přeúčtuješ". Jistě si podobně zahrnuješ i nějaké nájemné. Tedy, pokud nejedeš na paušál. S tím ti ale call centrum ČEZu fakt nepomůže  Smích
On není celodenní. Celý datový provoz se odehrává na datových centrech. Na Orlovně se chystají jen pořady.
Ale i tak to během léta spočítáme a uvidíme. Raději ten excel ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Roman Šafránek
*
Offline Offline



« Odpověď #41 kdy: 13.06.2011, 23:05 »

A co z toho máme my, živnostníci, když někde děláme něco navíc? Dobrý pocit z dobře odvedené práce a ze spokojeného zákazníka, aby se k nám zase vrátil.
Myslím si, že distributor a my technici by jsme měli žít v nějaké symbióze a pomáhat si. Dále jak někdo, kdo neví o elektrice více, než že kope, může vyfiltrovat balast, od skutečně oprávněných podnětů a žádostí.
A poslední věc je ta, která už tu byla milionkrát omýlaná. Pro laiky musíte mít pádný argument a hlavně na papíře, jinakjste pro ně zloděj, co si chce zajistit práci a je připravit o peníze.
Leč za společné prostory zodpovídá majitel, nikoliv nájemník a pokud tam někdo uhoří, půjde majitel sedět za všeobecné ohrožení. Zvláště, když byl o stavu uvědoměn. Proto jsem chtěl tento argument, který při svolání schůze předložím.Bydl í v tom paneláku moje příbuzná a jaksi mi není ukradená. Nehledě na to, že už v tom paneláku parkrát už hořely umakartová bytová jádra právě od staré elektroinstala ce. Mezi umakartem je totiž polystyren, v něm drážka pro kabely, které jsou Al a ještě x krát čokoládama nastavované. A ty stoupačky s tím oizolováváním a nastavováním není výjímka. Leč laik to vidí tak, že když to funguje, tak je to OK. Ale když jim předložíte papír a sdělíte, že díky těm přechoďákům mají vyšší odběr proudu a tím pádem platí víc za vyúčtování, shrnete bezpečnostní rizika a uděláte sumář peněz navíc za 3 4 5 nebo 10 let, tak už se začnou koukat jinak.
Jsem taky živnostník a tu situaci znám, ale nestěžuju si. Navíc dělám možná nabídky, občas nějaká obhlídka... a toto ne vždy vyjde. Když něco nabídnu, tak tam počítám s určitou rezervou pro případ komplikací, dá se to brát skoro jako pojišťovna - všude si v kalkulaci ceny přidám 1 hodinu do rezervy, v jedné z 10ti zakázek strávím o 10 hodin více, než jsem počítal... Pokud se mi ale ozve starý spokojený zákazník, že všechno je OK ale potřebuje ještě něco, pokud s tím je víc jak 10 minut práce tak se to prostě účtuje. Čez k vám možná objednal výjezd externí firmy která měření provádí, ta si nechala zaplatit výjezd, práci technika vč. času na cestě (a to vše 2x),  vystavení protokolu o měření, amortizaci měřidla... Já bych byl ještě docela rád, že se vám tu "neoprávněnou reklamaci" nepokusili naúčtovat.
Upozornit na stav instalace můžete i sám, pokud jste dělal rekonstrukci stoupaček v několika domech tak můžete přiložit i referenci, fotky před a po, popis nebezpečí, možný popis ztrát. Jako živnostník to můžete udělat s nadějí, že tuto zakázku dostanete. V tomto případě to můžete udělat s nadějí, že tím pomůžete ochránit někoho ze svých blízkých.
Taky si myslím, že vámi zvolený postup není ten nejlepší ke zjištění přechďáků. Asi nebyl až takový problém se vypravit s V-metrem do HDSky nebo měřit v přízemí, kamarád revizní technik (kterého pozvu k příbuzné na guláš a pár panáků slivovice) by svým měřákem asi taky dost zjistil. Kdyby vám na to tenhle kamarád napsal kus papíru, že je to děs a hrůza, životu nebezpečné, neekonomické, časovaná bomba... a připojil pod to své kulaté razítko (je zásadní problém orazítkovat něco jiného než revizi?),  mělo by to na majitele domu možná ještě lepčí účinek než papír s měřením ČEZu ve kterém se on nevyzná a vy o něm tvrdíte, že dokazuje že dole je vše v pořádku a pak váš poznámkový blok s měřením o kterém tvrdíte, že  ve srovnání s tím ČEZovským dokazuje, že je něco blbě.
Navíc, správci domů většinou o havarijním stavu instalace vědí, dokonce asi není úplně vyjímka, že ve spol. prostorech probíhají i revize (často se o dům stará některé družstvo, správa majetku... a ti se o toto postarají),  jenomže na opravu prostě nejsou peníze. Všichni taky ví, že dřevěné výtahy už nemají být a pořád jich jezdí více než dost...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Martinec
*
Offline Offline




« Odpověď #42 kdy: 14.06.2011, 14:38 »

Stalo se mi před cca třemi lety, že nějaký vtipálek urazi zámek na odpojovači na sloupu 30 kV a celé to nastavil tak aby to jiskřilo. Než jsem tam došel, dobře 15 minut cesty, tak oblouk zhasnul a bylo vidět značné opotřebení. Neváhal jsem a volal na linku čez, že chci nahlásit tuto poruchu. Bydlím na samotě, sloup je  v úplné pustině, nicméně odpojovač je pro vypnutí odbočky vedení vn do Sopotnice (to je její jediné napojení) trasa vedení je z rozvodny Žamberk do rozvodny Rychnov nad Kněžnou. Půl hodiny trvalo než se mi ji podařilo navést kde to je.

Jinak při výměně hlavního jističe(nešla jedna fáze) před elektroměrem doma jsem měl rozplombování nahlášeno během pěti minut . Pravda dostali mě otázkou kde to mají hledat.
 Adresa je tedy Sopotnice čp.xx ?
Ano .
Nějaký orientační bod?
Velká lípa.
Já myslela nějakou provozovnu, obchod zastávku.
No, ještě tady vidím les a tam je stromů plno:-)   
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #43 kdy: 14.06.2011, 22:50 »

Stalo se mi před cca třemi lety, že nějaký vtipálek urazi zámek na odpojovači na sloupu 30 kV a celé to nastavil tak aby to jiskřilo. Než jsem tam došel, dobře 15 minut cesty, tak oblouk zhasnul a bylo vidět značné opotřebení. Neváhal jsem a volal na linku čez, že chci nahlásit tuto poruchu. Bydlím na samotě, sloup je  v úplné pustině, nicméně odpojovač je pro vypnutí odbočky vedení vn do Sopotnice (to je její jediné napojení) trasa vedení je z rozvodny Žamberk do rozvodny Rychnov nad Kněžnou. Půl hodiny trvalo než se mi ji podařilo navést kde to je.

Jinak při výměně hlavního jističe(nešla jedna fáze) před elektroměrem doma jsem měl rozplombování nahlášeno během pěti minut . Pravda dostali mě otázkou kde to mají hledat.
 Adresa je tedy Sopotnice čp.xx ?
Ano .
Nějaký orientační bod?

Velká lípa.
Já myslela nějakou provozovnu, obchod zastávku.
No, ještě tady vidím les a tam je stromů plno:-)    


Asi takto?
http://elektrika.tv/video/2010/eliasuvohen.mp4
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Jan Franěk
Český elektrikář - živnostník
*
Offline Offline



váš elektrikář a revizní technik


« Odpověď #44 kdy: 14.06.2011, 23:57 »

Osobně bych nečekal na call centru nějakého technika, i když jsou chvíle, kdy by se jistě hodil. Něco jako poslední záchrana.
Stačí mi, když mohu nahlásit odpolombování a podobné radosti, k čemuž mi stačí průměrný operátor, který dokáže v databázi nalést požadovaný elektroměr a odkliknout potřebé políčko.
Jinak se mi líbí myšlemka, že by hned na začátku telefonování byl výběr mezi plecháčem a živím operátorem. Klidně bych si dovedl i představit, že operátor by se platil a plecháč by mohl být zdarma. Je to pak každého volba. Ovšem placení operátorům, za to, že nahlásím poruchu, mi přijde dost hnusné.

JInak moje zkušenosti jsou obdobné jako u dalších kolegů. Většinou to docela jde ale někdy se narazí na pěknou kokodák a to je nejlepší položit hovor a zavolat znovu. Pak to obvykle už bývá v pořádku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Kamerové a bezpečnostní systémy, od návrhu po realizaci.
Systémové a MaR instalace, od návrhu po realizaci.
Revize el. a hromosvodů do 1000V
Topné kabely k vytápění i ochraně majetku.

www.fraja.cz ,  revize@fraja.cz ,  tel: 728171585
Václav 3
« Odpověď #45 kdy: 15.06.2011, 04:00 »

V jiném vlákně těchto diskusí jsem se rozepsal na toto téma více, tady jen zopakuji, že se mi zadařilo zajistit zaplombování elměru po výměně vadného jističe teprve na třetí pokus a po 3/4 roce. Prsty v tom měli samozřejmě pracovníci call centra. Nyní mám také po jedné akci elměr nezaplombovaný již 14 dní od nahlášení žádosti o zaplombování, tak uvidím, jestli netrhnou rekord.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Které zkoušky a školení potřebuje energetik k výkonu své funkce?
 Je naděje, že dodavatel vrátí peníze za neodebranou elektřinu?
 Ako pripojiť malú veternú elektráreň do distribučnej sústavy?
 Jak provést revizi napětovo-frekvenční ochrany?
 Jak se synchronizuje náběh více centrál proti poškození zpětným proudem?
 Aké sú zásady pre dovoz a vývoz elektriny?
 Jak je v praxi řešena geografická hranice mezi dodavateli energie?
 Má se stát odsávání elektřiny z atmosféry zdrojem energie budoucnosti?
 Máte někdo zkušenost s RSP Energy?
 Je jednání prodejců firmy Centropol legální?
 Chcete podnikat v energetice? A jste připraveni vědomostmi o legislativě?
 Také projektujete bez hlubších znalostí energetického zákona?
 Co nového v oblasti měření energií
 Blackout – noční můra energetiků
 Nestabilní zdroje způsobují, že od začátku roku 2010 je elektrizační soustava provozována na hranici bezpečného limitu
 Víte, že se nacvičuje BLACK OUT již několik roků?
 Od ČEZ a dalších velkých hráčů odcházejí desetitisíce lidí. Ne všichni ale zaplatí méně
 Co víte o energetickém průkazu budovy?
 LPE: Nové trendy v zabezpečeném napájení elektrickou energií
 Má někdo zkušenosti s výrobou elektrické energie?
 Viděli jste dokument o elektrice v New Yorku?
 Jak ovlivňují sluneční bouře elektrickou síť?
 Co myslíte, je férové, že platíme za německé přebytky energie?
 Konference o jaderné energetice s Jiřím Markem
 O projektování reaktoru
 Řešení Alstom Grid
 Servis zařízení distribuce elektrické energie
 Evžen Tošenovský o energetické koncepci EU
 Michal Hejl o problematice ICT v teplárenství
 Kogenerační jednotka na bázi mikroturbíny
 Jakou odbornost potřebuje osoba vystavující energetický štítek budovy?
 Pražská distribuční síť a výpadky elektřiny
 Tématem letošních Dnů teplárenství a energetiky bude české teplárenství v energetické unii
 21. ročník konference Dny teplárenství a energetiky: Rozhovor s Martinem Hájkem
 Jak může vzniknout blackout nadbytkem výkonu v síti?
 Dny teplárenství a energetiky - Vláda by měla schválit aktualizaci Státní energetické koncepce
 Dnů Teplárenství a energetiky se účastnilo přes 1.000 návštěvníků. Jak je hodnotili?
 EZÚ: Česko a Korea si budou uznávat certifikáty a zkoušky
 ABB: Digitalizace v energetice nabízí lepší práci s daty
 Sdružovací skříň pro primární zónu jaderného reaktoru
 Čím zmerať, (testovať) zmeny v napájacej sieti?
 Nano Energies - zásobování energií z obnovitelných zdrojů
 ### ENERGETIKA #1 Atomové elektrárny se Stanislavem Cieslarem
 Musím souhlasit s věcným břemenem, které chce E.ON na mém pozemku?
 Medzinárodné vedecké podujatie Energetika 2016
 ENIKA: Navisys měření a monitoring energií
 Vodíkové technologie v energetice a dopravě
 Decentrální energetika v praxi a technologie ORC
 Proč nezaplatím více peněz za 230V než za 220V?
 Už jste někdo viděli kapesní elektrárnu?
 Analýza účinnosti energetické jednotky v ostrovním provozu
 Opatření při energetické certifikaci budov
 Věděli jste, že elektřina ze solárních elektráren bude brzy nejlevnějším zdrojem?
 Jaká byla brutto výroba elektrické energie v historii československa?
 Má už někdo, nějakou zkušenost s tzv. virtuální baterií (E.ON)?
 Musím mít při prodeji bytu průkaz energetické náročnosti budovy?
 ČEPS slaví 20 let od svého vzniku
 Co bylo tématem, dnes již populární konference Energie pro budoucnost
 Budeme mít také ministra pro elektřinu?
 Modul RTU pro dispečerské řízení
 Trajekt Ellen pluje čistě na elektrickou energii
 Skupina Sev.en Energy hodlá do modernizace elektrárny v Počeradech vložit miliardy
 ČEPS zmodernizovala vedení spojující rozvodny Mírovka a Čebín
 Odstartoval největší projekt energetických úspor, ČVUT ušetří 20 milionů Kč.
 Industriální turistika je v Česku stále oblíbenější
 Voda z hor jako zdroj čisté elektřiny
 ČVUT se podílí na vzniku aplikací pro lokální energetické systémy
 Chladící věže Dukovan zalila barva krve se symbolem srdce
 ENERGY BOX monitoruje spotřebu výrobního provozu. Půjčte si jej!
 TECO LIVE: Jak umí FOXTROT řídit veřejnou, elektromobilní a fotovoltaickou ...
 Máte praktické zkušenosti s mikrosítí (Microgrid)?
 ČEPS dokončila modernizaci vedení V460 v Moravskoslezském kraji
 Proč stála Evropa před masivním výpadkem elektřiny?
 Nová podoba gravitační baterie má podobu jeřábu
 PowerLogic - správa energie, fakturační měření a monitorování kvality energie
 Kvalita dodávané elektrické energie v sítích nízkého napětí
 Bylo hlasování v pořadu Rozpaky kuchaře Svatopluka fikce nebo realita?
 Co zvolit když BOHEMIA ENERGY ukončila dodávky elektřiny a plynu?
 Systém SANDRA bude instalován v další elektrárně
 Je zdaněná platba za přetoky z FVE?
 Znáte změny v připojovacích podmínkách ČEZ od 1.4.2022? Poslouchejte!
 Jak se určuje energetická bilance administrativní budovy?
 Jak pohlížet na spotový trh elektrické energie?
 Co si myslíte o komunitní energetice a sdílení elektřiny?
 Jakým způsobem šetří energie budov systém SimONet?
 Odkud se dozvědět více o regulaci dodávané energie?
 Síťové monitory řady SIMON
 Jaké složky ceny ovlivňují konečnou cenu elektřiny dnes?
 Co je to zkratka BEMS?
 Ceny energií ve stálém pohybu a co my s tím?
 RTU: Řešení WAGO v energetické automatizaci
 Také víte, jak na pasivní domy?
 AMPER 2011 - O firmě Profess, představení profesní instrumentace
 AMPER 2011 - O Ústavu fyziky plazmatu Akademie věd
 AMPER 2011 - Česká fotovoltaická asociace, Fotovoltaika v Česku na ústupu
 Kde byste použili měření energie pomocí HWg-PWR vy?
 Co myslíte kdo má víc radioaktivity? Muž nebo žena?

Aktuální slova (2)

Aktuální slova KUTIL (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.081 sekund, 24 dotazů.