Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Jaký je na to váš názor na rozvodnice v odnímatelném minerálním podhledu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaký je na to váš názor na rozvodnice v odnímatelném minerálním podhledu?  (Přečteno 13072 krát)
Miroslav Lampart
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« kdy: 10.03.2008, 12:35 »

Investor požaduje změnu v projektu i při instalaci, a to tak, že původně měla být plastové skříňky s jističi na zdi pod podhledem, investor požaduje umístit skříňky nad podhled.
Jedná se o klasický odnímatelný minerální podhled.
Skříňky s jištěním jsou umístěny v pokojích, sloužících k ubytování.
Investor svůj požadavek zdůvodňuje tím, že tak zamezí zásahům ubytovaných osob do jištění a zvýší estetiku pokoje, protože plastové skříňky nejsou pěkné.
Nechci nikoho ovlivnit, proto na tuto požadovanou úpravu nepíšu můj názor a prosím vás, aby jste k tomu vyjádřili své stanovisko.
Jak by jste tento způsob umístění jištění ohodnotili při revizi?
Jedná se v podstatě o hotel s cca 200 pokojů (7 podlaží) a tato úprava by měla být v každém pokoji.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Škop
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 10.03.2008, 14:10 »

Já chtěl umístit " schovat " bytový rozvaděč do vestavné skříně ,  kde by byl po otevření dveří krásně přístupný ale  RT mi to " nedoporučil" . 

Řekl mi ale že když na té zdi v době revize s´kříň nebude tak to schválí a když si ji tam později dám tak je to můj problém.

Stejně tak věřím že se najde RT který tenhle rozvaděč v podhledu schválí. 

A boční odstup 80 cm ? 

Pchá

 Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #2 kdy: 10.03.2008, 14:23 »

Tak s umístěním rozvaděčů nad minerální podhled, kde je možný přístup pouze ze žebříku a stropním vstupem o rozměrech velikosti minerální kostky (cca 60x60 cm) je naprosto proti všem standardům a nikdy bych na takto umístěný rozvaděč nevystavil kladnou revizní zprávu. nenene

Nechce se mi vypisovat všechny porušené předpisy a normy pro rozvodná zařízení, ale už základní ČSN 33 2000-1, čl. 132.12 hovoří dost jasně.

132.12 Přístupnost elektrických zařízení
Pokud to provoz vyžaduje, musí být elektrické zařízení uspořádáno tak, aby byl zajištěn:
– dostatečný prostor pro montáž a pozdější výměnu jednotlivých částí elektrického zařízení;
– přístupnost pro řízení, zkoušení, prohlídku, údržbu a opravy.

P.S. Umístění rozvaděčů nad stropní podhled může vyžadovat pouze anti-technik a úplnej ... ajoooo
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Miroslav Škop
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 10.03.2008, 14:33 »

.... můj příspěvek byl myšlen ironicky . 



 

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #4 kdy: 10.03.2008, 14:38 »

Ještě mne zaráží jedna věc, že je v projektové dokumentaci, pro tak velký objekt, vyprojektováno umístění rozvodnic na stěnu, místo do zdi pod omítku a pochopitelně na dostupné místo.
Rozvodnice na povrchu jsou tak akorát vhodné do průmyslových a podobných pomocných provozů, ale do hotelu?  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Miroslav Lampart
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #5 kdy: 10.03.2008, 16:41 »

To: Štefan Beláň
A vy si myslíte, že projektanti ze "západní" části unie si lámou hlavu takovými prkotinami, jako jsou ČSN? Můj názor je shodný s vašim. Já jsem reagoval taky tím, že nebude přístup pro kontroly, revize a údržbu a nebude potřebný prostor. Miliardáři (investořři stavby) si takovými detaily nelámou hlavu. Ve stavbě se udělal referenční pokoj, podle, mám dojem belgického, projektu a tam se investoři prošli a zjistili, že se jim to nelíbí, tak vymysleli umístění nad podhled. Takoví lidé ani netuší, že nějaké normy jsou a ani je nezajímají, protože mají dost peněz na to, aby se to stejně nakonec schválilo. Já byl proti, tak to stejně asi půjde mimo mne. Dík za názor.

 piskaci
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #6 kdy: 10.03.2008, 16:46 »

"No čumim jak umim"  Šok  S tím bych v životě nesouhlasil! Naprosto souhlasím s názorem kolegy Beláně.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Miroslav Lampart
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #7 kdy: 10.03.2008, 16:46 »

To: Miroslav Škop

V pohodě, já to pochopil.  tanecek jupí Palec vzhůru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #8 kdy: 10.03.2008, 16:48 »

Stejně tak věřím že se najde RT který tenhle rozvaděč v podhledu schválí. 

I já tomu věřím ... Bohužel ... Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #9 kdy: 10.03.2008, 17:03 »

Jedině, kdo může spláchnout belgický kindermanageme nt zbývá už jen kolaudační komise s hasiči. Pokud ovšem nezačnou a neskončí u mísy chlebíčků.
 Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #10 kdy: 10.03.2008, 17:04 »

A to je jeden z hlavních důvodů, proč se mi nechce skládat revizní zkoušky a stále to oddaluji. Je mi z takových praktik opravdu na zvracení.
Bylo by třeba na tomto portále vymyslet něco, co by přispělo k odstranění takovýchto knechtů!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Miroš Jan
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



telefon +420 604791991


« Odpověď #11 kdy: 10.03.2008, 17:05 »

To by musel být pěkný blázen.  Zlej
No já bych to určitě nepovolil do provozu !
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontér, RT E2/A, strojní zařízení,průmyslové instalace
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #12 kdy: 10.03.2008, 17:34 »

Co brání investorovi umístit jeden společný rozvaděč pro všechny pokoje do místnosti hostům nepřístupné? To vymyslel projektant? No potěškoště.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Miroslav Lampart
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #13 kdy: 10.03.2008, 17:44 »

Co brání investorovi umístit jeden společný rozvaděč pro všechny pokoje do místnosti hostům nepřístupné? To vymyslel projektant? No potěškoště.

Už natahané rozvody.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #14 kdy: 10.03.2008, 20:13 »

Hm rozvaděče v podhledu je docela zvěrstvo, to snad nemůže vyprojektovat, fyzicky provést a revizi podepsat nikdo soudný. Docela by mě zajímal názor rozvodných závodů které mají povinnost připojit jen zařízení které neohrožuje bezpečnost. No a soused toho objektu bych taky nechtěl být, to může hraničit s obecným ohrožením.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jura Krikl
*
Offline Offline



Brno


« Odpověď #15 kdy: 10.03.2008, 21:11 »

Třeba tam budou mit dakově natahovaný jističe z recepce. Pak nemusi rozebírat podhled při každym vybavení chraniče :-)
A na servis přijede služebna s vozikem 80x80cm a přistaví jej k rozvaděči.
Jo to je belgicko :-D (amerika)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Nic není nemožné, jen je to otázka peněz:-)
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #16 kdy: 10.03.2008, 21:28 »

To: Štefan Beláň
A vy si myslíte, že projektanti ze "západní" části unie si lámou hlavu takovými prkotinami, jako jsou ČSN?

TO: Lampart

Současné normy jsou převážně normy EU (EN),  a také soubor ČSN 33 2000 je eqv HD 384.1 a mod IEC 364-1, no to už by mělo být závazné pro všechny zúčastněné. Záleží na tom, jaké standardy byly uvedeny ve smlouvě mezi investorem a dodavatelem. Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
MilanKnop
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline


TT 00, E1/A


« Odpověď #17 kdy: 11.03.2008, 10:52 »

TO: Jan Alin
RZ připojí zařízení po předložení kladné revize a jsme na začátku diskuse.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.023 sekund, 21 dotazů.