Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Jak získat elektrotechnické vzdělání, značka: Rychle?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak získat elektrotechnické vzdělání, značka: Rychle?  (Přečteno 31677 krát)
Yarda
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« kdy: 03.03.2008, 10:06 »

Asi obvyklý problém: Maník si chce vydělávat tím že se bude šťourat v elektrice ale nemá vzdělání co by mu umožnilo získat §5 a vyšší dle vyhlášky 50.
Tak se chci zeptat jak by mohl získat bumážku (co nejrychleji a samozřejmě legálně) že takové vzdělání má. Rád bych získal kontakt na nějaký vzdělávací ústav co je schopen a ochoten něco takového nabídnout - slyšel jsem že existuje možnost nějakého zrychleného vyučení nebo něco podobného.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Michal Kolesa
Chráněnec Clusteru
*
Offline Offline


Michal Kolesa


WWW
« Odpověď #1 kdy: 03.03.2008, 10:38 »

Obávánm se že za kratší dobu než 3 roky to nejde !

Pro získání osvědčení ze znalosti vyhlášky 50 je nutné absolvovat minimálně učební obor.

Podrobnosti uvádí vyhláška. Nebo je zodpoví zkušenější "diskutující" v této konferenci

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elek-tronek
« Odpověď #2 kdy: 03.03.2008, 14:33 »

když budete mít vyuční list v oboru elektrikář,tak problém není.. Nerozhodný
jeiná možnost pro vás je,že si najdete "odpovědnou osobu" mkterá má zmiňované elektrotechnic ké vzdělání a následně získáte ZL.Tak to je asi ta nejrychglejší cesta... Šok
Ale že by existoval nějaký rychlokurz,tak to fakt nevím.. ??na paragraf 6,těžko...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #3 kdy: 03.03.2008, 14:39 »

" Rychlokurz" je možný u kuchaře, číšníka, prodavače atd.,  ale dost pochybuji o tom, že by něco takového bylo pro obor elektromechani k. Maník se může šťourat kde chce, ale proboha, jestli-že půjde o elektr. zařízení, spotřebiče, přístroje, elektroinstala ce............ .............. .............. ..,  tak ať se šťourá jen u sebe doma. On totiž tento obor není jen o vysekání drážky, položení kabelu, zasádrování krabičky a zapojení zásuvky či spínače, to dnes defacto umí každý jouda, ale je o dodržení bezpečnosti a psaných i nepsaných pravidel opírajících se o fyzikální zákony a normy, které jsou k tomuto účelu vydávány a to všechno dohromady nemůže ovládat človíček s jakýmsi kurzem nebo roční školou.
Jestli je to ovšem možné, pak klobouk dolu, nemám k tomu co dodat a jdu zvracet.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #4 kdy: 03.03.2008, 15:31 »

Doplním ještě kolegu Kolesu, že pro samostatnou činnost dodavatelským způsobem musí mít §8 a na ten po dokončení učebního oboru patřičnou praxi. To jsou další léta dřiny a odříkání.

P.S. nevíte někdo, proč například vysokoškolákov i stačí menší praxe než vyučenému? Mám to snad chápat tak, že červený diplom udělá z juhana nadsamce? Praxe přece není o teorii z VŠ a znám i pár vysokoškoláků, kteří po 20 letech v oboru nezvládnou v praxi zapojit elektronický transformátor.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Mirek CB
« Odpověď #5 kdy: 03.03.2008, 17:05 »

Mohu doporučit odkaz na tuto školu http://www.bean.cz/showpage.php?name=rekvalifikace dělá rekvalifikaci i na elektrikáře jen je podmínka potvrzení 2 roční praxe. Sám jsem toto roční dálkové studium absolvoval, jelikož jsem potřeboval vyhlášku v práci a mám elektriku jako svůj koníček. Cena cca 18000 kč.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #6 kdy: 03.03.2008, 17:31 »

Sám jsem toto roční dálkové studium absolvoval, jelikož jsem potřeboval vyhlášku v práci a mám elektriku jako svůj koníček.

A Osvědčení dle vyhl.50/1978 (min.§5) jste po skunčení studia získal ?
Ptám se proto, že učební obor č.2652 ani 2653 v příloze č.2 není.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Josef Křemen
*
Offline Offline


Revizní technik E2/A, Praha 6.


« Odpověď #7 kdy: 03.03.2008, 17:44 »

Musím napsat bohužel jde to i za rok. Už jsem za posledních 20 let spolupracoval s dvěma "elektrikáři" kteří - oba - měli jednoroční rekvalifikační kurz a několik let praxe. Ten první (rok 1988) byl původně holič a před rokem to samé jen původní profesí koloťuk (z této profese lze vybudovat kariéru politickou, ale asi ne elektrikářskou) a v obou případech.... no hrůza. Nevím ale v jakém ústavu ten papír získali.   Pláč  Pláč  zle
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Aleš Hrabal
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 03.03.2008, 17:51 »

Mám takový pocit,že rekvalifikaci dělají na učilišti v Sokolnicích u Brna.
Jen nevím jestli na rok nebo na dva,ale i tak.... ajoooo
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Beran
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #9 kdy: 03.03.2008, 18:07 »

musim se taky o něco podělit. studuju VS. mam vyuční list a 50 (5tku) i mimo školu. Po 3 letech na VS se povazuje ze mame praxi a mužu si udělat "pracovníka pro samostatnou činnost" pro mě to bude mala změna ale toto si mohou udělat i studenti gimnazii. po 3 letech bakalařskeho studia s minimalni praxi ( v par laboratořich ) potom vylezou s 50tkou. ja do teto nabidky pujdu a mužu ho udělat i když nedodělam školu papir mi zustane protože už mam elektro školu. Vyhodne ne ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stale se učim, ale už bych měl něco umět...
Student VUT Brno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #10 kdy: 03.03.2008, 18:43 »

i když nedodělam školu papir mi zustane protože už mam elektro školu. Vyhodne ne ?

Výhodné ? Proč myslíte ?
Neberte to prosím osobně, ale ten "papír" sám o sobě z nikoho elektrotechnik a neudělá.  podivej
Mám čerstvou zkušenost s několika mladíky cca rok po vyučení a ačkoli jsem (snad) poměrně tolerantní, tak označení §5 "pracovník znalý" jim rozhodně nepřísluší.  Nerozhodný
Po 3 letech studia a roku praxe nebyli schopni zhotovit bod rozdělení TN-C/TN-S s přizemněním !  Hněv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #11 kdy: 03.03.2008, 22:07 »

26-51-H/001 Elektrikář

Délka studia: 1 rok
Obory jsou určeny: pro absolventy maturitních oborů (neelektro)
Přijímací zkoušky: nekonají se
Ukončení studia: vykonáním závěrečné zkoušky
Termín odevzdání přihlášek: nejpozději do 20. března 2008 dálkové studium
* Dle §1 odst. 3 Vyhlášky MŠMT č. 671/2004 Sb. je uchazeč povinen předložit maturitní vysvědčení nejpozději do konce srpna před zahájením školního roku!

http://www.souepl.cz/portal/130/150/rk
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

S Elektrikou.cz už čtvrt století! notone
Ondřej Kaller
*
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 03.03.2008, 22:31 »

Sem v této diskuzi takříkajíc postřelená husa...
Maturoval jsem na gymnáziu a teť dělám třetí ročník elektrofakulty .
Paragraf 6 si mám v plánu určitě udělat.... věřte, že příprava na něj se považuje za jeden z nejlehčích volitelných předmětů (kurzů). I když se doufám  elektrikařinou (rozuměj silnoproud v praxi) živit nebudu, nevidím důvod proč by mi jej neměli dát. ... Jako z vlastní skušenosti vím, že poskládat standartní instalaci (domek, byty, kaneláře) dokáže podle dobrého projektu i cvičená opička a nevidím důvod proč bych měl být srovnáván s rekvalifikovan ým koloťukem.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #13 kdy: 03.03.2008, 22:46 »

26-51-H/001 Elektrikář

Taky v příloze 2 není.  nenene

Jedině, že by absolutorium tohoto studia znamenalo podle bodu b) přílohy 2 :
dosažení středního odborného vzdělání nebo úplného středního odborného vzdělání v oboru elektrotechnik y.

Pak je výsledkem plnohodnotný (?) elektrikář.  bojim
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Merick Kir
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #14 kdy: 03.03.2008, 23:29 »

Sem v této diskuzi takříkajíc postřelená husa...
Maturoval jsem na gymnáziu a teť dělám třetí ročník elektrofakulty .
Paragraf 6 si mám v plánu určitě udělat.... věřte, že příprava na něj se považuje za jeden z nejlehčích volitelných předmětů (kurzů). I když se doufám  elektrikařinou (rozuměj silnoproud v praxi) živit nebudu, nevidím důvod proč by mi jej neměli dát. ... Jako z vlastní skušenosti vím, že poskládat standartní instalaci (domek, byty, kaneláře) dokáže podle dobrého projektu i cvičená opička a nevidím důvod proč bych měl být srovnáván s rekvalifikovan ým koloťukem.

V praxi bývá bohužel zručnější vámi zmiňovaný "koloťuk". Určitě paragraf 6 dostanete, ovšem to vůbec nic neznamená o praktických dovednostech ve spojení s vědomostmi.
Kolegové zde chtějí vyjádřit pochybnosti nad rychlokurzem, který možná dodá elektrotechnic ké minimum, ovšem takový absolvent v terénu má před sebou ještě hodně dlouhou cestu.
Pokud potřebujete pouze potvrzení o vzdělání v elektrotechnic e, bez dalších znalostí určitě je to správné.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Vladimír Kadlec
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #15 kdy: 04.03.2008, 09:45 »

Z "padesátky" se všude vesměs udělala jakasí "modla",  které má zaštítit schopnosti pracovníků na el. zařízení. Je třeba si ovšem uvědomit, ce je skutečné smyslem té "padesátky". V § 14 "Zkoušky a přezkoušení" je řečeno:
Předmětem zkoušek a přezkoušení jsou:
a) předpisy k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, které souvisí s činností na el. zařízení příslušného druhu a napětí, kterou má zkoušený pracovník vykonávat, popř. řídit,
b) místní pracovní a technologické postupy, provozní a bezpečnostní pokyny, příkazy, směrnice a návody k obsluze, které souvisí s činnmostí na el. zařízení ....,
c) teoretické a praktické znalosti o poskytování první pomoci, zejména při úrazech el. proudem.
Již z výše uvedeného vyplývá, že pokud někdo v rámco přípravy na budoucí povolání získá i "padesátku" v podstatě to pro praxi mnoho neznamená a už vůbec to nevypovídá o jeho schopnostech řešení problematiky, např. při zhotovování elektroinstala ce v prostředích různých vlivů.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavel Horský
ČESKÝ ŽIVNOSTNÍK
*
Offline Offline



Podbořany - projekční a revizní činnost E2A, E2B


WWW
« Odpověď #16 kdy: 04.03.2008, 09:49 »

TO Kadlec:  To je přesné a výstižné   Palec vzhůru
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projekce vyhrazených el. zařízení v objektech tř. A + B
Bytová a občanská výstavba, průmysl, zdravotnictví
Návrhy a výpočty umělého osvětlení
Návrhy ochrany před bleskem a přepětím
Revizní technik E2A, E2B
http://www.severocech.cz/ mob. 721 141 602
email: horac@podborany.cz
Yarda
Neverifikovaný uživatel @2
*
Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 04.03.2008, 12:41 »

Z "padesátky" se všude vesměs udělala jakasí "modla",  které má zaštítit schopnosti pracovníků na el. zařízení.

Je fakt že padesátka ještě neznamená, že dotyčný šmudla ty práce co by dělat mohl je dělat umí, ale pokud tu padesátku nemá tak je dělat nesmí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

 Pokud chci dělat revizi na přípojky z veřejné sítě E.ON, musím podstoupit nějaké školení či přezkoušení?
 Kdo vlastně přezkušuje rev.technika?
 Kde naleznu nějaké informace o potřebné kvalifikaci k provádění elektroprací v Rakousku?
 Je učební obor 23-45-L/004 elektrotechnickou kvalifikací?
 Musí mít nadřízený revizního technika v zaměstnaneckém poměru elektrotechnické vzdělání ?
 Odpovídá gymnazijní vzdělání vyhlášce 50/78S.?
 Mám s §6 kvalifikaci na provádění revize?
 Mohu vypracovávat projektovou dokumentaci pokud nejsem v komoře projektantů?
 Kdo provádí zkoušku nebo přezkoušení §6 vyhlášky 50/1978?
 Co je třeba k přezkoušení z vyhlášky 50/78 Sb. §8?
 Jaké zaměstnání mohu vykonávat se vzděláním v oboru 26-86-2 a 26-75-4/03?
 Jak získat výjimku od ITI pro získání §6 vyhlášky 50/78Sb?
 Kde je možné získat dálkově potřebné silnoproudé vzdělání?
 Podle čeho zjistím klasifikaci dosaženého vzdělání dle vyhl. 50/78Sb.?
 Které konkrétní SŠ a VŠ obory spadají do kategorie vzdělání dle vyhlášky 50?
 Jakou práci v oboru silnoproudé elektrotechniky zvolit?
 Naši maturanti na SOŠ/SOU Trnkova Brno 2012
 Musí mít správce počítačové sítě elektrotechnické vzdělání?
 Měl by mít revizní technik maturitu nebo mistrovskou zkoušku?
 Miloš Kodad o budoucnosti středního elektrotechnického školství na AMPERu 2014
 Zaměstnáte elektrikářskou rychlokvašku?
 Máte své dítě na elektrotáboře také? Jaký je?
 Je toto potvrzení rekvalifikace platné jako vzdělání v elektrotechnice?
 Jaké znalosti a dovednosti by měl mít absolvent SPŠE či ČVUT FEL?
 Jak se na Elektrice vyvíjí a připravují bezplatné PODCASTY
 Náš člověk ve světě aneb Zahraniční zkušenosti absolventa
 Dotáhni to dál s IAESTE ČR
 Jak je to se vzděláváním elektrotechniků na Slovensku?
 Potřebujeme víc elektrotechnických středoškoláků nebo vysokoškoláků? Kde je pravda?
 Proč se říká, že je elektrikář šlechtic mezi řemeslníky?
 Elektrotechnické vysokoškolské vzdělávání včera, dnes a zítra
 ÚVAHA: Když elektrotechnik opouští svou komfortní zónu ...
 Jak se vzdělává obyčejný elektrikář?
 Lze uznat pro §6 elektrotechnické vzdělání z Ukrajiny?
 Je gymnázium s výučním oborem považováno za ÚSO?
 NP8# Za současné vyhlášky padesát u vzdělání existují pouze dvě možnosti, říká Radek Roušar
 Je obor elektrikář silnoproud těžký?
 Proč chce Hájek střílet po starých občanech?
 Mohu zasahovat do svorkovnice svítidel bez elektrotechnického vzdělaní?
 Kde lze v Praze doplnit odborné vzdělání 26-51-H/01 / elektrikář?
 Jak to vypadá novými, mladými elektrotechniky, nechybí více, než před covidem?
 Které školení vybrat, prezenční nebo on-line?
 Student v Asii studuje to, co si myslí, že ho uživí ...
 Kdo má zkušenosti se zkrácenou formou studia?
 Kde v roce 2024 získat elektrochnické vzdělání?

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.051 sekund, 23 dotazů.