Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Je povoleno dát na domovní rozvodnici dřevěná dvířka?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Je povoleno dát na domovní rozvodnici dřevěná dvířka?  (Přečteno 10718 krát)
Jarmil Pinc
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 15.02.2008, 14:11 »

Po zateplení domu mi domovní rozvodnice zmizela pod úroveň zdi – je zapuštěná. Zvažoval jsem, že odstraním původní ocelová dvířka a na úroveň zdi dám dřevěná palubková dvířka. Neodporuje tato realizace nějaké normě, např. že bych musel ponechat původní ocelová dvířka a až do popředí umístit ta dřevěná?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #1 kdy: 15.02.2008, 14:18 »

Ano odporuje. rozvaděč je kompletní hotový výrobek, do jehož konstrukce nelze dále zasahovat a to ani odejmutím dveří. Byl-li tento rozvaděč původně od výrobce vybaven dveřmí, které zajišťují štítkové krytí IP, musí tam dveře zůstat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jarmil Pinc
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 15.02.2008, 14:28 »

A mohu do popředí umístit ta dřevěná dvířka?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Němec
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 15.02.2008, 16:17 »

Už jsem to takhle viděl, nic to nemění na povinnosti označení pro el. zařízení. To by mělo být na té dřevěné části. Ale to jsem ještě neviděl
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #4 kdy: 15.02.2008, 17:03 »

Toto řešení jsem viděl poprvé v Brně v nových budovách Technologickéh o parku. Rozvaděč je instalován jako kompletní výrobek včetně plechových dveří, před jehož dveřmi jsou další širší dveře z nábytkového lamina, které splývají s celkovým interiérem. Na dveřích je pouze decentní tabulka informující o elektrickém zařízení.
Bylo by však dobré se zamyslet nad tím, zda stávající rozvaděč má nějakou požární odolnost a dodržet požadavek normy o montáži rozvaděče na hořlavý podklad, protože i dvířka rozvaděče jsou stále rozvaděč. To znamená dodržet vzduchovou mezeru nebo vložit tepelněizolačn í podložku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Jura Krikl
*
Offline Offline



Brno


« Odpověď #5 kdy: 15.02.2008, 17:26 »

Nemocnioce Bohunice - to stejne. Dveře z lamina a pod nimi rozvaděč. Na těch laminových dveří normální kování a petlice se zámkem.
Spíše mne zaraží, že obor elektro pořad přemýšlí, jesti to muže namontovat tam a tam. A stolař přijde, rozvaděč nerozvaděč, zasuvka nezaásuvka. Vyřiznou, vyvrtaj a nezajimají je ohledy na nějakou požarní či dokonce elektrickou bezpečnost. To zas musí pořešit obor elektro. CHJO
Někdy třeba až v ramci pravidelné revize.
To bych byl zvědavý, kydby se něco stalo, kdo by to odnes.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Nic není nemožné, jen je to otázka peněz:-)
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #6 kdy: 15.02.2008, 17:36 »

Jura Krikl: To máte pravdu, zrovna teď před vánoci jsme dodělávali jeden RD, stolaři honem před štědrým dnem domontovali kuchyňskou linku s obložením stěny u pracovní plochy z lamina s tím, že tam nemáme dávat krabice, ale nechat pouze vývody, a že to dodělají. Raději jsem tam přeci jen zajel,neděle před štědrým dnem, moji zaměstnanci už běhali po nákupech dárků a já po stavbě, ještě že tak. V laminu vykroužené díry a už cpali zásuvky do lamina bez jakýchkoliv krabic s argumentem, že ten vrut v laminu tu zásuvku přece udrží, ne?
Co dodat, je to všude stejné Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Jura Krikl
*
Offline Offline



Brno


« Odpověď #7 kdy: 15.02.2008, 17:55 »

V laminu vykroužené díry a už cpali zásuvky do lamina bez jakýchkoliv krabic s argumentem, že ten vrut v laminu tu zásuvku přece udrží, ne?
Jj to je klasika. Ono montování zasuvek je přeci jen prace elektrikáře. Mně spíše zajima jak se staví ostaní řemesla, ktere přicházejí jakoby po elektru. Tzn. čista hotova stavba. Najednou se majitel rozhodne o dodělaní izolace - tzn obklad a pod něj polystyren. A stolař pěkně vyřežou kolečka, a vubec je nazajimá, že halogenka trošku topi. (to jsem viděl. Polystyren 1 cm od žarovky:-) už se asi začal scvrkavat). My pořad řešime vztahy k ostatnim a k nam asi nikdo - že  Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Nic není nemožné, jen je to otázka peněz:-)
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #8 kdy: 15.02.2008, 18:09 »

Jééé to jsem asi měl dobré truhláře  Mrknutí
Nechal jsem v bytě krabičky na montáž do hořlavých podkladů pro kuchyňskou linku a vysvětlil majitelce o co jde, neboť jsem musel odjet mimo republiku. Truhláři mi udělali díry do desek ,  kde si majitelka přála / podle projektu/ a namontovat krabice už byla hračka.  Škleb
Je to jen o domluvě a profesionalitě .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #9 kdy: 15.02.2008, 18:14 »

 My pořad řešime vztahy k ostatnim a k nam asi nikdo - že  Nerozhodný
[/quote]
Před čtrnácti dny jsem si vyrazil na hory užít týden dovolené, a protože to bylo se sněhem všelijaké, tak jsme sem tam vyrazili na bowling, nebo také navštívit  muzeum vojenské techniky v Králíkách. Expozice velice pěkná, bylo vidět, že to tam buduje parta nadšenců, rád jsem jim i přihodil drobný dobrovolný příspěvek do kasičky, ale to co vám posílám na fotce možná dělal i elektrikář, nebo někdo z nadšenců svépomocí, ale určitě to někdo revidoval. Jaká je minimální vzdálenost osvětlovaného předmětu halogenovým reflektorem?
P.S. Té expozice by byla škoda, pokud by měla zhořet Smutek


* IMG_3279.jpg (439.19 KB, 1152x864 - prohlédnuto 1044 krát.)
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Jura Krikl
*
Offline Offline



Brno


« Odpověď #10 kdy: 15.02.2008, 20:57 »

Tohle všechno beru. Pokud se vše dohodne ,  není problem. Jde mi spíšeo hledisko jiných řemesel, když tam chybí elektro. Když to přeženu. Přijde vodař, a misto umyvadla da vanu ,  aby pani domu měla kde machat. A už jej nezajima, že totalně zmněnil situaci v mistnosti. Netuší že ta zasuvka nad vanou prostě nesmí být. Když tam byla, tak ji tam necháme. Vo co de :-D
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Nic není nemožné, jen je to otázka peněz:-)
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #11 kdy: 15.02.2008, 21:13 »

Ale i dohoda neřeší vše. Majitel se rozhodl po natahání kabelů a provedení obkladů, že to umývadlo se posune přesně do prostoru instalované zásuvky vodák předělal vodu zakachlíkoval a elektrikáři snaž se !!  zle
Vicepráce to miluji. Pláč
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Jarmil Pinc
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 19.02.2008, 13:23 »

Mám-li to shrnout – plechová dvířka ponechat, dát navrch dřevěná a na ně dát samolepku elektrického zařízení, že?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jura Krikl
*
Offline Offline



Brno


« Odpověď #13 kdy: 19.02.2008, 13:30 »

Přesně :-D Většinou si stejně udělate co chcete, jde o to mit dostatek podkladu pro rozhodnutí :-D
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Nic není nemožné, jen je to otázka peněz:-)
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.064 sekund, 22 dotazů.