Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Znění zákonů, norem, vyhlášek....
| |-+  Diskuze o ČSN
| | |-+  Lhůty kontrol elektrického ručního nářadí a elektrických spotřebičů
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Lhůty kontrol elektrického ručního nářadí a elektrických spotřebičů  (Přečteno 8300 krát)
Zdeněk Mancl
*
Offline Offline



« kdy: 22.02.2007, 21:26 »

Prosím o názor na kontroly a revize el. spotřebičů, které jsou k dispozici v půjčovně nářadí a spotřebičů užívaných převážně na stavbách - je skutečně před každým zapůjčením spotřebiče (byť jednodenním) byla prováděna revize ve smyslu ČSN 33 1610; tab.1? U ručního el. nářadí postačuje přeci kontrola (čl.4.2 ČSN 33 1600),  nikoliv revize. Jak je to správně?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #1 kdy: 22.02.2007, 22:16 »

Lhůty revizí a kontrol pro skupinu užívání A, jsou v ČSN 33 1610, v tabulce 1, napsané velice nejasně a krkolomně, a zdá se, že je požadováno provádět revizi při každém výdeji.

Na základě ČSN 33 1610 tabulky 1, poznámky 1 pod tabulkou a čl. 5.2 bod 1, jsem přesvědčený, že se pro revize elektrického ručního nářadí a elektrických spotřebičů používaných jako ruční nářadí, uplatňují termíny revizi podle ČSN 33 1600, tj. kontrola před každým výdejem a revize podle tabulky 1 v ČSN 33 1600.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Jiří Fuksa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 22.02.2007, 22:19 »

To: Mancl
Je to tak, jak uvádíte.
Pro nářadí platí ČSN 331600 a pro spotřebiče 331610.
Že má norma 331610 spoustu nedostatků i přesto, že je vydána podruhé všichni víme. Nezbývá než ji dodržovat a doufat ,  že případná novela 331600 nepřevezme nějaké neduhy 331610.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdeněk Mancl
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 26.02.2007, 19:55 »

Vážení pánové, oběma moc děkuji za odpověď; obě normy mám k dispozici a poměrně dobře prostudované. Je pravdou, že termíny uváděné normou ČSN 33 1610 jsou uvedeny skutečně krkolomně, ale plně se ztotožňuji s názorem p. Beláně - myslím, že toto stanovisko by se v případě diskuse s orgány dozoru nechalo obhájit. Těším se na další zajímavou výměnu názorů a .
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Rozmahel Vladimír
OSVČ
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 27.02.2007, 08:09 »

POZNÁMKY k tabulce 1: ČSN 33 1610

1)  V   případě  používání  elektrických   spotřebičů  jako  ručního elektrického  nářadí  jsou  lhůty  pravidelných  revizí odvozeny podle pracovního využití (viz ČSN 33 1600 kapitola 3 a článek 4.1).

2.) Při určování lhůt podle ČSN  33 1600 a/nebo ČSN 33 1610 se používají lhůty, které jsou kratší.

To znamená, že kratší lhůta dle ČSN 33 1610 by se měla dodržet. Pokud by se jednalo o nářadí pro staveniště tam to má svou logiku. Obsluha nářadí na stavbě se často chová k el.nářadí jako ke krumpáči a podle toho taky toto nářadí vypadá. Nářadí může zmoknout, být polito atd... Při vracení do půjčovny se o tom taktně pomlčí... Jistě, u nářadí tř.2 lze mnohé odhalit vizuální kontrolou, ale u tř.1 bez měření tuto jistotu mít nemůžeme.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Hulkins
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 18.02.2008, 16:06 »

,muj nadřízený mě nutil do podepisování revizí ručního nářadí pro celou firmu,cca 300 ks, když jsem mu oponoval že muj paragraf 6 na to nestačí odvětil,že existuje nějaká vnitropodnikov á dohoda,která mi vykonávání revizí umožňuje, je to možné?muj osobní názor je že ne a ted jsem se doslechl, že revize tohoto txpu smí dělat až člověk s paragrafem 9...díky za odpoved
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.037 sekund, 22 dotazů.