Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Jak to, že se prodávají na českém trhu Schuko zásuvky?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 [2] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak to, že se prodávají na českém trhu Schuko zásuvky?  (Přečteno 41070 krát)
Jaroslav Jonáš
*
Offline Offline



« Odpověď #18 kdy: 25.11.2007, 13:23 »

Právní předpisy se nezabývají technickými věcmi, jako je používání zásuvek SCHUKO. Toto řeší normy ČSN, které povolují v ČR používat pouze vzory zásuvek, ktré ČSN odpovídají. Zásuvky SCHUKO to nejsou, používat u nás nelze.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #19 kdy: 25.11.2007, 13:55 »

TO: Jonáš   (+ ostatní)


Pokud jste si tak jistý, tak předpokládám, že na základě nějaké normy.
Může uvést normu a citaci článku, podle kterého zakazujete v revizních zprávách používání SCHUKO zásuvek?  Šok

Normy ČSN IEC a ČSN EN  (všechny ČSN jsou takřka zrušené) cca za 5000,- kč se mi kupovat nechce.  Pláč

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Fuk Tomáš
*
Offline Offline




« Odpověď #20 kdy: 25.11.2007, 14:49 »

FYI - jako bezplatnou službu zákazníkům zapůjčuje PRE měřiče spotřeby EnergyMonitor 3000 a EnergyCheck 3000. Tyto měřiče mají na výstupu SCHUKO zásuvku a v Conradově katalogu je upozornění, že pro použití v ČR je potřeba redukce.
Porušuje tedy PRE zákon?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Když vím, rád poradím: fyzika, elektronika, IT, ale i obchod a právo. Když nevím, ptám se anebo držím ústa.

Jen ten, kdo něčemu stoprocentně rozumí, to dokáže vysvětlit tak, aby tomu nikdo jiný nerozuměl. (Murphy)
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #21 kdy: 25.11.2007, 15:03 »

Podařilo se mi na Google najít info z r. 2001.,  a už tenkrát by závěrem "se nedoporučuje" a dnes že by platilo "zakazuje se",  to asi ne?  Kroutím očima

Doufám že odkaz bude fungovat.  Nerozhodný

http://www.in-el.cz/?r=1632210401&s=477a6f08248f840809a575671daf7a14&t=201&p=514

PS: Normy uvedené v diskuzi jsou již zrušené, a tak lze předpokládat, že nové normy IEC a EN budou obsahovat nové informace.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Pavelka Květoslav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #22 kdy: 25.11.2007, 15:19 »

Proč by se nemohla používat  ? Klasickou zástrčku do ní nezastrčíte ,  ale ty nový mají díru na kolík A výřez pro tuto zásuvku ,  samozřejmě vodivý ,  tak jakej je rozdíl jestli se ochranný vodič spojí přes kolík nebo přes ten výřez ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #23 kdy: 25.11.2007, 15:44 »

Naši kutilové ve snaze ušetřit jednoduše vyvrtají díru na patřičném místě vidlice A JE TO!  zle  Sám jsem jich pár takhle upravených zlikvidoval... 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Marek Laube
*
Offline Offline



elmara@atlas.cz


« Odpověď #24 kdy: 25.11.2007, 18:19 »

Dobrý večer,můj názor na instalaci a používání zásuvek SCHUKO je nebezpečné!Když do takové zásuvky připojíte  spotřebič tř.| s vydlicí,která je dle českých norem(mimo eurovydlice) ta lze zasunout do SCHUKO zásuvky,tak najednou postrádám připojení ochranného kontaktu!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavelka Květoslav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #25 kdy: 25.11.2007, 19:26 »

To Hejčl:
Tak to je špatný řešení ... když už si tam tu díru dělá,tak snad ví co může následovat v případě proražení fáze na kostru...

To Laube:
No tak pokud se dají zasunout vidlice do Schuko zásuvky a není připojen ochr. kontakt,tak pak je správně že je zakázaná . . .

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #26 kdy: 25.11.2007, 20:04 »

TO: Laube a Pavelka

Měli byste si už konečně pořádně prohlédnout zásuvku SCHUKO a starou vidlici s kolíkem a zjistíte, že se stará "kulatá" vidlice do "částečně hranaté" SCHUKO zásuvky nezastrčí.  dabel

No a pokud vám to stále nestačí, vyzkoušejte si to v praxi a nešiřte zbytečně paniku.  ajoooo
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #27 kdy: 25.11.2007, 20:43 »

No a pokud vám to stále nestačí, vyzkoušejte si to v praxi a nešiřte zbytečně paniku.  ajoooo

Mělo by to být přesně tak jak píšete jenže jsem už viděl že i nová vidlice (něco noname zřejmě Polsko) při troše snahy zastrčit šla, nemluvě o tom když se to zařízení používá v průmyslu, tam to jde po nějaké době vždycky. On takový dělník v pracovních rukavicích vidlici vezme a zastrčí ji kamkoliv, těch pár mm plastu co při tom odejde do věčných lovišť ho netrápí.

Já osobně bych byl buď pro jednoznačný zákaz pod pokutou nebo pro jednoznačné povolení obou systémů s tím že člověk je tvor myslící a pokud se něco stane tak si za to může sám (tuším že Itálie šla touhle cestou). Ty větičky že zařízení se může používat pokud neohrožuje bezpečnost jsou dobré před průšvihem ale po úraze jsou k ničemu, zvlášť od dob kdy text normy vykládá pravomocně až soud.  Smutek
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Štefan Beláň
Karlovy Vary
*
Offline Offline



Chránič je chránič!


« Odpověď #28 kdy: 25.11.2007, 21:00 »

TO: Alin

Nevím jak jste mohl vidět novou vidlici jen s kolíkem? Hněv
Nová vidlice musí být již EURO, viz kolega Hasala « Odpověď #14 kdy: Dnes v 10:18 »
Asi od roku 1991 musí mít  všechny nové spotřebiče téměř v celé Evropě vidlice EURO - UNI které se dají zastrčit jak do "našich" zásuvek, tak do zásuvek SCHUKO.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Chránič chrání - jistič jistí.
Jan Alin
*
Offline Offline



« Odpověď #29 kdy: 25.11.2007, 21:28 »

Nevím jak jste mohl vidět novou vidlici jen s kolíkem? Hněv
Nová vidlice musí být již EURO, viz kolega Hasala « Odpověď #14 kdy: Dnes v 10:18 »
Asi od roku 1991 musí mít  všechny nové spotřebiče téměř v celé Evropě vidlice EURO - UNI které se dají zastrčit jak do "našich" zásuvek, tak do zásuvek SCHUKO.

No vidíte a viděl, byla zakoupena normálně jako náhradní vidlice na prodlužovák. Jestli to byly hodně staré zásoby, rušení skladu nebo domácí výroba nějaké dílničky v polsku to nevím ale přesvědčuje mě to o tom že lze na takové věci narazit. Taky se mě nelíbila ale co nadělám.  placu
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Jonáš
*
Offline Offline



« Odpověď #30 kdy: 26.11.2007, 08:03 »

Revizní technik v revizní zprávě nic nezakazuje, protože ho k tomu nic neopravňuje. Revizní zpráva je "pouze" posouzení stavu el.zařízení. Jinak zásuvky SCHUKO u nás nelze používat. Vyplývá to ze znění ČSN 33 2000-4-46 ed.2 čl.46N6.1 - "Pro zásuvková spojení se musí používat vzorů stanovených příslušnou ČSN". Samozřejmě toto platí pro zásuvky pevného rozvodu v elektrických instalacích.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radko Mrva
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #31 kdy: 26.11.2007, 12:30 »

•   Pro bezpečnost výrobků platí Zákon č. 102/2001 Sb. o obecné bezpečnosti výrobků a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, podle něhož  za bezpečný se považuje výrobek, jenž:
– je ve shodě s právním předpisem členského státu Evropské unie, na jehož území je uveden na trh, jestliže neexistuje předpis, který přejímá právo Evropských společenství.
– splňuje požadavky zvláštního právního předpisu, který přejímá právo Evropských společenství a který stanoví požadavky na bezpečnosti výrobku,
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavelka Květoslav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #32 kdy: 26.11.2007, 17:26 »

To Beláň:
Jen jsem reagoval ,  nezkoušel jsem starou vidlici strkat do SCHUKO zásuvky ,  nic o tom jsem nepsal . SCHUKO jsem ani nikde nezapojoval ...  piskaci
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Josef Brdlík
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #33 kdy: 18.02.2008, 08:19 »

 Reaguji na toto ( Měli byste si už konečně pořádně prohlédnout zásuvku SCHUKO a starou vidlici s kolíkem a zjistíte, že se stará "kulatá" vidlice do "částečně hranaté" SCHUKO zásuvky nezastrčí. ) a pořádně jsem si to prohlédl a  vyzkoušel  .  Náhodou jsem to objevil  a nestačil se divit.  Jenom upozorňuji že to jde velmi lehce zasunout ,  lehčeji než do zásuvky s kolíkem . Mám i foto ale je příliš velké, nejde odeslat.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 [2] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (2)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.057 sekund, 24 dotazů.