Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Chci si jen zhruba ověřit cenu za provedenou el.instalaci. Je cena 55k úměrná?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Chci si jen zhruba ověřit cenu za provedenou el.instalaci. Je cena 55k úměrná?  (Přečteno 17083 krát)
TMTM
« kdy: 05.02.2008, 22:28 »

Chci si jen zhruba ověřit cenu za provedenou el.instalaci.

Na novostavbě o velikosti 4+1 (100m2) mně elektrikář provedl el přípojku o
délce cca 30m, přívod do dílny cca 30m a provedl el. instalaci v domě,cca 40ks
zásuvek,14ks vypínačů, zkrátka komplet celý dům bez hromosvodu mě vyšel
na 55000 kč.

Je cena úměrná?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jaroslav Hasala
OSVČ
*
Offline Offline


Znojmo (JM)


WWW
« Odpověď #1 kdy: 05.02.2008, 22:33 »

A co svítidla ?
Byly v tom také ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

elektromontážn í firma, revizní technik E2/A
specializace : domovní a bytové instalace, průmyslové instalace, hromosvody.
tel. : 603 355 919
email : jarda@hasala.cz
Petr Mužík
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 05.02.2008, 22:36 »

..když to je tak strašně reálné :-(((((((((( nebo spíše...na to se tak mooooc těžko odpovídá..... Pláč a nebo ještě jinak....iž to máte hotové..a máte před sebou hotovou fakturu? .... a jaká byla dohoda a smlouva před započetím prací? .... souhlasil jste s cenou?  Neřeknu
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2A,E2B - Jihomoravský kraj - Břeclavsko
tel.: +420605/473004
email: petr.muzik@atlas.cz
Merick Kir
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 05.02.2008, 22:39 »

Ano je to reálné.

Viděl jsem instalaci za 20.000 Kč i za 2.000.000 Kč.
Řekněme, že jste v té spodní hranici.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Mužík
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 05.02.2008, 22:41 »

..i za 2.000.000,-? ..... jůůůů .... já za  4.874.000,- Kč  Zlej .... já vím...už mlčím :-))
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2A,E2B - Jihomoravský kraj - Břeclavsko
tel.: +420605/473004
email: petr.muzik@atlas.cz
Petr Mužík
*
Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 05.02.2008, 22:51 »

to TMTM:
teď vážně, musíte si uvědomit, že takto to prostě nejde od stolu říct....kolik za instalaci...po dívejte...dal jste poptávku...a dostal jste nabídku...asi těch 55. tisíc...a s tím jste přece musel souhlasit...ji nak by jste toho dodavatele na své stavbě nenechal pracovat... angel Tak v čem je teď problém? ..... max. si zkuste pozvat nějakého jiného elektriáře - firmu ... kdo by vám to znova nacenil...ale nevím nevím koho najdete, když už bude práce hotová  Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2A,E2B - Jihomoravský kraj - Břeclavsko
tel.: +420605/473004
email: petr.muzik@atlas.cz
Václav Bárta
« Odpověď #6 kdy: 05.02.2008, 23:04 »

Mě stála jedna zásuvka,kabel 15m,Jistič16A a lišta cca, 850Kč..
,ale každej elektrikář jiná cena.. Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Mužík
*
Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 05.02.2008, 23:08 »

Budu se znovu opakovat....kd yž jdete do pekařství...ví te za kolik kupujete rohlík, chleba...tak určitě víte, když si necháte montovat zásuvku, hromosvod atd....za kolik to bude....a pokud se vám to nezdá...máte přece možnost výběru, tak jako to pekařství za rohem...které je levnější....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2A,E2B - Jihomoravský kraj - Břeclavsko
tel.: +420605/473004
email: petr.muzik@atlas.cz
Miroslav Lampart
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline




« Odpověď #8 kdy: 05.02.2008, 23:16 »

Buďte rád, měl jste štěstí na hodně levného elektrikáře. Pozor však na jednu věc - levný elektrikář = drahé odstraňování závad.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jura Krikl
*
Offline Offline



Brno


« Odpověď #9 kdy: 05.02.2008, 23:39 »

Cena je interni dohoda dodavatel - odběratel. Pokud koupite ode mne zasuvku za litr - rad Vam ji prodam, Jen vim že ji nekoupite, i když kdo ví :-)
O jedne takové vím .............. ...... viz heslo :-D
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Nic není nemožné, jen je to otázka peněz:-)
Petr Mužík
*
Offline Offline



« Odpověď #10 kdy: 05.02.2008, 23:42 »

...ehmm, já ji koupím....:-)) když bude i s přepěťovkou :-)  angel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2A,E2B - Jihomoravský kraj - Břeclavsko
tel.: +420605/473004
email: petr.muzik@atlas.cz
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #11 kdy: 06.02.2008, 18:21 »

Za tuto cenu bych si to nechal udělat i já.....jen bych se díval a kouřil čibuko.....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Vítězslav Vaněk
Neverifikovaný uživatel @5
*****
Offline Offline



« Odpověď #12 kdy: 06.02.2008, 20:02 »

Zajímalo by mne zda existuje ceník elektrikářskýc h prací?
TO:TMTM Ten elektikář byl místní a nebo , ,přespolní"?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Sláva
Jura Krikl
*
Offline Offline



Brno


« Odpověď #13 kdy: 07.02.2008, 10:17 »

Cenik elektromontážn ích prací existuje, dokonce ve vice variantách. Většinou vychází z normohodin a hodinové sazby. To slovo většinou uvadim jen proto, že určitě neznám všechny ceníky.
Pozor, v dnešní době se žadný ceník neda vydávat za ten "platný"  a  "správný" Vždy zaleží na nabídce a poptavce. Tudíž na dohodě mezi dodavatelem a odběratelm. Howg
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Nic není nemožné, jen je to otázka peněz:-)
Náhodný
« Odpověď #14 kdy: 07.02.2008, 14:48 »

Nevím o co tazateli jde, zdali se mu to zdá moc, nebo málo, nebo akorát. Podle popisu je to levňoučký, že to snad ani levňoučtější být nemůže. To zase bylo z nějakého vyšetřeného materiálu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Kroutil
*
Offline Offline



OSVČ, Štěchovice Praha-západ


WWW
« Odpověď #15 kdy: 10.02.2008, 20:19 »

Podceněná cena tak o 30tis. Pokud si dělal i přípravné práce (sekání apod). RD za tuto cenu jsem dělal tak v roce 1995-8.  Materiál tipuju tak na min 40tis
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Rev.tech. E2/A, elektroinstala ce, hromosvody, práce pomocí horolezecké techniky, pravidelné kontroly Přenosných hasících přístrojů dle MV ČR č.246/2001Sb.
tel: 603234575
Email: elkr@elkr.cz
www.elkr.cz
Zdeněk Pikhart
OSVČ - Tábor
*
Offline Offline



revizní technik-E2/A , elektromontáže


WWW
« Odpověď #16 kdy: 12.02.2008, 23:04 »

Těžko se na to odpovídá, ale odhadem mi to vychází nad 80 000Kč bez dodávky světel
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

revize, montáže a opravy převážně v občanské výstavbě a průmyslových provozech
Otakar Svoboda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #17 kdy: 16.02.2008, 19:35 »

Nemá asi už cenu teď něco zkkoumat pokud jste před zakázkou přijal cenovou kalkulaci. Jen pro info napíšu cenu na kolik mě vyšlo elektro. Sice už vidím ty příspěvky s odstrašujícím varováním, ale měl jsem to takto:
Ve velkém. rodinném. přízemním domku jsme kompletně předělávali elektriku včetně přípojné skříně ( provedl ČEZ - zdarma ). Mám kamaráda elektrikáře ( dále KE ),  který přišel proměřil a propočítal. Nakreslil plánek vedení a odpovídající kabely. Celkem se instalovalo cca 40 zásuvek, asi 25 vypínačů a přes 750m kabelů.
Toto jsem si koupil v odborném obchodě a protže jsem to bral všechno najednou a platil hotově, tak jsem dostal zajímavou slevu. Přípravné práce, tahání kabelů i následné zazdění jsem si dělal sám. KE dvakrát přišel zkontrolovat správné provedení a po dokončení zapojení zásuvek a rozvodné skříně ( ta se dávala také nová včetně jističů ). Veškěrý materiál mně vyšel do 15 000 a Ke dostal 25 let starou Kosher Slivovici od Jelínka.

Není to určitě úplně podle platných pravidel ( objednat projekt, elektromontážn í firmu a nechat provést revizi ) ale snažil jsem se postupovat nejzodpovědněj i jak to jen šlo. A vo tom to je.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] 2 Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.043 sekund, 22 dotazů.