Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Plánování, úvahy, vysvětlení, pochopení principu, rozhodování o tom, co si přeji, potřebuji, chci ...
| | |-+  Jaký je váš názor na osazení tohoto bytového rozvaděče?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jaký je váš názor na osazení tohoto bytového rozvaděče?  (Přečteno 26767 krát)
Miroslav Škop
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #36 kdy: 28.01.2008, 21:36 »

FERDO

- CYKY 5Cx10 je z důvodu případného budoucího navýšení jističe na třífáz ,  teď to chci mít jen připravené . Průřez 10Cu proto, že jsem dopředu nevěděl jestli bude PEN rozdělen na PE a N u elektroměru nebo až v bytě. Kabel je dlouhý 4 m celkem .

- nejsem montér ani se za něj nevydávám . Problematika mně zajímá a tak se raději zeptám lidí s praxí . Ostatně při normách které mi nedovolí ani vyrobit bytový rozvaděč stejně musím.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Kamil Novák
OSVČ
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #37 kdy: 28.01.2008, 21:53 »

Šéf ( přítelkyně ) rozhodla že mají komponenty UNICA super tvar a barvu . 

Je to sice OT, ale proč  je mi způsob rozhodování "šéfa" povědomý ?  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2/A - specializace na přístroje a zařízení ve zdravotnictví.
působnost : zdravotnictví - celá ČR, ostatní revize - Královéhradeck ý, Pardubický a Liberecký kraj
Miroslav Škop
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #38 kdy: 29.01.2008, 12:50 »

Ostatně ,  napadlo mně že po 1.2.2009 bude problém přepěťových ochran - chránič řešit u nových instalací víc lidí. Co s tím ?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Mirek Karel
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #39 kdy: 30.01.2008, 07:49 »

Myslím, že o proudových chráničích bylo na těchto stránkách napsáno snad nejvíce.
Jak tak pozoruji, toto téma se dá rozdělit do tří skupin.
1.Do první skupiny bych rozdělil odpůrce chráničů, kteří vesměs argumentují náhodným
   vypnutím chrániče a následným škodám např.vytečení mrazáku a pod.Zkrátka
   chrániče jsou vytahováním peněz z kapsy zákazníka a zdraví je až tím posledním
   argumentem.
2.Druhá skupina preferuje použití jednoho centrálního chrániče pro celou instalaci.
3.Třetí skupina preferuje chrániče pro jednotlivé okruhy,což je příklad tazatele.

První skupinu bych ani nerozváděl,každá rada je pro ně drahá.
Druhá i třetí skupina je naprosto správné řešení, i když bych se osobně přikláněl ke skupině třetí, z důvodu příspěvku č.4 p.Beláně z 28.1.08.

Docela by mně zajímaly zkušenosti diskutujících, komu a za jakých podmínek náhodně vypíná chránič.Chráni č je docela chytrý přístroj a vždy vybaví ,chceteli vypne, při nějaké poruše.To ,že může svévolně vypínat a nadělat škody je holý nesmysl.Podle mně je chránič takovou vizitkou kvalitní instalace a zároveň i ochranou před špatnými spotřebiči.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š.
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #40 kdy: 30.01.2008, 09:16 »

...docela by mně zajímaly zkušenosti diskutujících, komu a za jakých podmínek náhodně vypíná chránič...
Chránič mám jenom v koupelně. Instalace je několik let stará. Vypnul samovolně jenom jednou. Když jsem zjišťoval příčinu, ke svému úžasu jsem po otevření dveří koupelny uviděl pračku (zapnutou) a z ní lezla na všechny strany pěna. Od té doby používáme jiný prostředek na praní.
 Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jura Krikl
*
Offline Offline



Brno


« Odpověď #41 kdy: 30.01.2008, 18:46 »

Všechny přistroje kolem člověka jsou pouze stroje, z čehož plyne, že si nedělaji nic ze sve vlastni vule. Pouze udělaji  to co maji dělat. Stroj nechybuje, člověk zatim bohužel ano.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Nic není nemožné, jen je to otázka peněz:-)
Jaroslav Jonáš
*
Offline Offline



« Odpověď #42 kdy: 30.01.2008, 22:57 »

Jeden centrální chránič 30mA na celý domek, včetně všech světelných obvodů považuji za nerozumný extrém - levné řešení, na každý obvod v domku chránič zvlášť považuji za opačný extrém - setsakra zbytečně drahé řešení a neobstojí tady ani vymlouvání se na bezpečnost ! Stejnou bezpečnost zajistí střízlivá volba, pro běžný byt dva chrániče, pro domek tři nebo čtyři chrániče. Jinak bude spousta chráničů ležet ladem s minimálním využitím, což je zbytečně drahé.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #43 kdy: 31.01.2008, 07:02 »

Jeden centrální chránič 30mA na celý domek, včetně všech světelných obvodů považuji za nerozumný extrém - levné řešení, na každý obvod v domku chránič zvlášť považuji za opačný extrém - setsakra zbytečně drahé řešení a neobstojí tady ani vymlouvání se na bezpečnost ! Stejnou bezpečnost zajistí střízlivá volba, pro běžný byt dva chrániče, pro domek tři nebo čtyři chrániče. Jinak bude spousta chráničů ležet ladem s minimálním využitím, což je zbytečně drahé.
Konečně někdo se stejným názorem. Děkuji  Super!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Miroslav Škop
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #44 kdy: 31.01.2008, 08:13 »

Nejsem proti - ale jak potom rozvaděč v bytě osadit ? Např. 1 chránič na světelný okruh a 2 chrániče na zásuvky a až za nimi jistit jednotlivé zásuvkové obvody 16 A jističi ?

Je fakt že řešení s proudochrániči je nejlogičtější ale na běžný byt cca o 6 - 7 000,- dražší
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.032 sekund, 22 dotazů.