Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Poraďíte mi prosím, kde najít příčinu blikajících svítidel?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Poraďíte mi prosím, kde najít příčinu blikajících svítidel?  (Přečteno 6439 krát)
Karel Vokoun
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 03.06.2006, 21:25 »

<p>Mam problem s poblikavanim svetel v celem rodinnem domku. Vloni na jare jsem poridil rodinny domek a po prohlidce elektroinstala ce se rozhodl pro jeji kompletni vymenu - kovove krabice s papirovou izolaci, kovove trubky s vodici s textilni izolaci, 2 slovy DVA jistice pro cely domek s patrem - jeden pro spodek druhy pro vrsek, vsechny spoje kroucene, kombinace ruznych vodicu ....... . Vymena elektroinstala ce za elektromerem je kompletni, pred elektromerem zustala puvodni. Jak se presvedcit kde je chyba v instalaci kdyz poblikavaji svetla a kdo je povinen ji odstranit a kde? Napr. rozvodne zavody jen u pojistkove skrine &quot;fejfarce&quot; na domu a privodu k ni, nebo pouze na privodu k pojistkove skrini.... Mereno pouze voltmetrem &quot;z baumaxu&quot; na privodu od elektromeru do rozvodnice - kmitani hodnoty o cca 7V mezifazove.</p>
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Fuksa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 03.06.2006, 22:30 »

To: Vokoun
Předpokládám, že je instalace ještě v záruce od oprávněné montážní firmy, která vám instalaci provedla. Obraťte se na ní.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Karel Vokoun
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 04.06.2006, 11:20 »

To bohuzel neni.

Omlouvam za "mlzeni" elektriku jsem si delal sam, ikdyz bych nemel (mam jen par.7 vyhl.50 do 1000V ....) s konzultacemi s reviznim technikem, ktery mi delal i naslednou revizi. Ted se s nim nemam moznost spojit (je v zahranici),  proto jsem se obratil o pomoc sem.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Fuksa
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 04.06.2006, 12:15 »

To: Vokoun
V tom případě vám doporučuji pozvat revizního technika nebo šikovného elektrikáře, aby provedl místní šetření.
Příčin může být celá řada a těžko lze takto bez znalosti všech aspektů stanovit správnou odpověď.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Minařík
"Nejvyšším úkolem není teoretické poznání, nýbrž praktické umění žít!" Sokrates
*
Offline Offline



Odborná publicistika v instalační elektrotechnice.


WWW
« Odpověď #4 kdy: 04.06.2006, 13:37 »

To: Karel Vokoun
Abyste to správně pochopil, odhalení příčiny takové poruchy vyžaduje práci na elektrickém zařízení pod napětím. Pokud nejste k tomu oprávněn, nikdo vám patrně nebude radit. Nevezme si odpovědnost za vaše riziko možného úrazu elektrickým proudem. Proto bude opravdu vhodné najít blízkého odborníka např.:


http://elektrika.cz/adresar

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektrika NENÍ časopis!  
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.035 sekund, 22 dotazů.