Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Poraďte mi s opravou lednice ARDO, nechci volat opraváře.
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Poraďte mi s opravou lednice ARDO, nechci volat opraváře.  (Přečteno 17137 krát)
Karel Hora
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 29.12.2007, 19:59 »

Přestala chladit jednokompresor ová lednice s mrazničkou.
Agregát je s rozběhovím kondensátorem.
proměřoval jsem ohmetrem vinutí motoru, zdá se v pořádku.
Když jsem odpojil termostat tak po změření ohmetrem je okruh průchozí, takže napětí na  elekromotor by mělo přicházet.
Neumím proměřit rozběhový kondensátor.
Dá se použít kondík třeba ze zářivkového tělesa?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Merick Kir
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #1 kdy: 29.12.2007, 21:21 »

Vtipné!

Volat opraváře nechcete ale teď je vám jeho rada dobrá!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
František Šohajda
*
Offline Offline


RT E2-A


« Odpověď #2 kdy: 30.12.2007, 10:04 »

To: HORA-proměřoval jsem ohmetrem vinutí motoru, zdá se v pořádku.
Máte tušení jaký ten váš motor má odpor vinutí?? nebo jen hádáte??...je tam hodně dalších možných závad !....ale to je na odborníka v oboru chladící techniky !! Úsměv
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

RT -EZ   - elektroinstala ce domovní, specializace na zdravotnické rozvody... revize ve zdravotnictví ...už 40 let....
Stanislav Havelka.
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



Dejte šanci mlad.elektrikářům!!


« Odpověď #3 kdy: 30.12.2007, 21:38 »

Pane Hora je fakt lepší zavolat si opraváře(ušetří vám to stres a zbytečné nervy)takle jsem to jednou zkoušel taky a už to nikdy neudělám Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #4 kdy: 30.12.2007, 22:35 »

Možná kdybyste podrobněji popsal jak se lednička chová, mohl by se někdo podělit o nějakou konkrétní zkušenost.
I když na dálku je to těžké.

Kondenzátor - když jej zapojíte do série se žárovkou (malou, 10W-15W),  měla by žárovka svítit ale podstatně méně než při přímém připojení do sítě.
Pokud nebude svítit, asi bude problém s přerušením kondenzátoru, pokud by svítila naplno, je kondenzátor proražený, pokud by se měnil jas, taky problém s kondenzátorem.

Častou závadou ledniček je "rozběhové relé",  které připojuje při rozběhu napětí na krátkou dobu na pomocné vinutí motoru.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 30.12.2007, 23:33 »

Mohlo by být porouchané rozběhové relé.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Šulu
« Odpověď #6 kdy: 31.12.2007, 15:34 »

V odpojovači pomocného vinutí bych závadu moc nehledal. Kontaktní odpojovač se používal tak před 15 lety. Dnes je nahrazen odpojením pomocí PTC. Za celou svou chlaďařskou praxi jsem vyměnil jen jedno  Úsměv Jen mě zajímá, jakým způsobem jste došel k závěru, že hodnota odporu vinutí je v pořádku? Bez hodnot udaných výrobcem motorkompresor u bych tohle opravdu neřekl.  Neřeknu A koneckonců ona hodnota odporu může být dobrá, ale pokud je kompresor zadřený, tak se stejně nerozběhne. U domácích chladniček se spousta závad projevuje navenek stejně.. kupříkladu rozdíl mezi únikem chladiva, ucpáním okruhu nebo motorkompresor em bez výkonu lze odhalit pouze podle chladírenského manovakuometru po napíchnutí se na plnicí trubku. Proto, prosím, přenechte opravu kvalifikovaném u chlaďaři nebo si udělejte radost a kupte si lednici novou.  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Strakoš
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #7 kdy: 05.01.2008, 23:02 »

Doporučuju diskuzi http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,4804.msg31256.html#msg31256
tam jsme něco podobného řešili.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.05 sekund, 22 dotazů.