Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAKÉ DOKLADY? - živnosti, osvědčení, legislativa
| | |-+  Co vše musím splnit, když se chci stát výrobcem rozvaděčů?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Co vše musím splnit, když se chci stát výrobcem rozvaděčů?  (Přečteno 9154 krát)
Bartal Juraj
*
Offline Offline



« Odpověď #36 kdy: 12.01.2024, 09:15 »

,
Dá se výrobou rozvaděčů, převážně DBO ještě uživit? Co se ptám po okolí, tak většina elektrikářů si je už vyrábí sama.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miroslav Revús
RTEZ E1 A, B
*
Offline Offline




« Odpověď #37 kdy: 12.01.2024, 12:10 »

Dá se výrobou rozvaděčů, převážně DBO ještě uživit? Co se ptám po okolí, tak většina elektrikářů si je už vyrábí sama.

Aj k nim vystavujú všetku povinnú dokumentáciu?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

You don´t have to be old to be wise. (Judas Priest)
But I am :-)
Bartal Juraj
*
Offline Offline



« Odpověď #38 kdy: 12.01.2024, 12:18 »

Jak je to teď jednoduché přes různé výrobce na internetu, tak k tomu dostanou i dokumentaci. Do podrobna jsem to nezkoumal, jen mi většinou řekli, že to udělaji s komplet papíramy podle normy.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #39 kdy: 12.01.2024, 15:01 »

Dá se výrobou rozvaděčů, převážně DBO ještě uživit? Co se ptám po okolí, tak většina elektrikářů si je už vyrábí sama.

Zkuste ve svém kraji, anebo v kruhu okolo 50 km zjistit, kolik je výrobců rozvaděčů. Zkusil jsem to namátkově v MS kraji a našel jsem více než 30 výrobců. Nikdo ale nenabízí jen výrobu rozvaděčů DBO. Vždy je to v kombinací  s rozvaděči BD, RD, byty, rozvody a průmyslové rozvaděče. Asi 10% jsou jen "ičaři",   většina s.r.o. To znamená, že to nejsou jedno mužné formy, ale zabývají je projekty, elektroinstala cí a revizemi, prostě kompletně. A výroba rozvaděčů je jen nutnost pro vlastní montáže ale i pro zákazníky.

Většina těch firem začínala z nuly. Třeba jen tou výrobou rozvaděčů. Většinu těch firem znám a začínali stejně před 30. léty a hledali uplatnění na trhu. Z mnohých vznikly s.r.o. ale i akciové společnosti. Prostě to je vývoj. Před 30 léty byla jediná firma na výrobu rozvaděčů.

Zkusme se na to podívat trochu ekonomicky. Bude to jen příklad, skoro školský.
Jako OSVČ chci měsíčně vyfakturovat 60 000 korun. To je týdně minimálně 12 000 Kč.
Kolik pak musím za týden těch DBO vyrobit?  ( 2/3/4/5?)
Pak cena za kus bude 2400/3000/4000/6000 Kč.....je to bez materiálu jen za práci.
No, to by šlo. Jenže má to háček. Kde jsou ti zákazníci na 25 kusů DBO za měsíc?

A víte kolik vám zůstane z těch 60 KKč? Jen polovina, protože jsou zde daně a ZP a SP a také vaše dílenská režie. Vidíte, každá podnikatelská činnost začíná vždy kalkulačkou. Jako OSVČ musíte dovednosti a elektro zručnost doplnit o ekonomickou edukaciu /i]

Pokud budu mít aktivity v oblasti, kde často budu potřebovat DBO, pak mi kalkulačka napoví, že je dobré hledat výrobce a smluvně potvrdit subdodávku. Budu hledat takového výrobce, který to udělá podle zadaného jednopólaku a dodá s náležitostmi a hlavně se zárukou.

Máme spřátelenou firmu, která převážně dělá BD, ale občas je přetahujeme do průmyslové oblasti. Je to malá firma asi s 10 pracovníky. A DBO vyrábějí zcela vyjímečně. Na takovou práci jsou montéři  škoda a drazí. Výhodnější je hotová subdodávka. Velká akce jako rekonstrukce celého 13. podlažního domu na to vydělá.

Ale zkuste to pro některé firmy jako subdodávky z počátku jen jako "ičař",   něco jako přidružená výroba při hlavním zaměstnání. Možná, že se chytnete. Můj kolega začal před 30. léty jen s rozvaděči pro MaR a třemi lidmi. Dnes zaměstnává přes 200 lidí a staví výrobní linky po celém světě.

P.S. Uživit se je málo. Podnikáme proto, abychom vytvořili zisk......to vám řekne každá poradkyně na FÚ.
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Bartal Juraj
*
Offline Offline



« Odpověď #40 kdy: 12.01.2024, 17:05 »

Děkuji za rozsáhlou odpověď. Toto mi je vcelku jasné. Nepočítám jenom s výrobou DBO. To byl jen plán do začátku vedle práce. Jen tímto svým malým průzkumem v okolí a zde zjišťuji, že většina elektrikářů si to dokáže zařídit svépomocí.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Bocek
*
Offline Offline



« Odpověď #41 kdy: 12.01.2024, 17:58 »

Děkuji za rozsáhlou odpověď. Toto mi je vcelku jasné.

Přečetl jsem všechny vaše příspěvky v tomto vlákně. Pokud je vám to "vcelku jasné",  tak proč předkládáte  dotazy?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

specializace: průmyslová instalace, kontrola strojů
                   revize elektrického zařízení E1B
telefon:        777 273 732
email:           jan.bocek@safeb.cz
Bartal Juraj
*
Offline Offline



« Odpověď #42 kdy: 12.01.2024, 18:58 »

Vcelku jasné mi je to počítání kolik musím vyrobit rozvaděčů když se chci uživit.
Otázkou jsem chtěl zjistit zkušenosti vás tady zkušenějších s výrobci rozvaděčů. Jestli DBO je už jen minoritní záležitost. A na to jste mi odpověděl.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »
SLEDUJTE PODOBNÁ TÉMATA ZDE!

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz

Aktuální slova (1)



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.049 sekund, 23 dotazů.