Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Mohou být plastové krabicev částečně CHÚC?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Mohou být plastové krabicev částečně CHÚC?  (Přečteno 2518 krát)
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« kdy: 31.12.2007, 00:37 »

Dostal jsem do rukou k nacenění projektovou dokumentaci na rekonstrukci rozvodů v bytovém domě.
Je v ní několik věcí nad kterými trošku kroutím hlavou. (Např. přívody do bytů kabely 5x10 z ER v přízemí pro byty elektr. kat. B, výpočtový proud 53A ale rozvod jištěn 100A ....)
Co mě ale teď zajímá, tak jsou přávě tyto částečně chráněné únikové cesty. Ve zprávě, která ja u PD připojena je od techni požární ochrany doslovně napsáno: " Podle ČSN 73 0834 (Změny staveb) byl zřejmně prostor schodiště při nedávné realizaci půdní vestavby navržen jako částečně chráněná únikvá cesta, protože vstupní dveře  do stávajících bytů nebylyu měněny (dřevěné). Měněné elektrické rozvody v tomto prostoru musí odpovídat čl. 5.6.23 ČSN 730834, tzn. že vodiče a kabely a další hořlavé časti elektrických rozvodů musí být zakryty konstrukcí druhu D1 (nehořlavou). "

V objektu kabelopvé vedení je provedeno pod omítkou. A vzhledem k tomu, že pro každý byt je samostatný kabel z ER dole v přízemí tak ani nejsou třeba žadné krabice a podobně.  Ještě zvažujeme variantu provést rozvod s patrovými elektroměrovým i rozvaděči, ale to by neměl také být problém pokud budou kovové.

Co je ale problém, že projektntka má naprojektováno vedení slaboproudu v  trubkách s odbočnými krabicemi a ty už budou plastové. A co teď s tím?

Lze tyto krabice takto použít? Bohužel nemám tuto normu k dispozici a tak nevím....
 
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Lukáš Rotrekl
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 31.12.2007, 01:59 »

A další věci které mě napadají postupně jak nad tím sedím.  Co třeba zvonková tlačítka u vstupních dveří do bytů.

U svítidel nevidím problém, jsou vestavěnými ovládány senzory a tak doufám že projektanta zvolila svítidla s kovovou monturou a skleněným stínítkem....
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Vysvětlit jde všechno, bohužel ne všem.....

Není mě jasné, jak je možné že spousta lidí, kteří umí psát, neumí číst.
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.02 sekund, 22 dotazů.