Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  JAK TO MÁ BÝT? - projekty, návrhy, rozpočty
| | |-+  Která barva má být jednoznačně dle ČSN L1, černá nebo hnědá v 3F rozvodu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Která barva má být jednoznačně dle ČSN L1, černá nebo hnědá v 3F rozvodu?  (Přečteno 4012 krát)
Jan Hradil
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 25.12.2007, 07:52 »

Je v nějaké normě jednoznačně napsáno použití zapojení barev jednotlivých fází v pořadí L1, L2 a L3 v 3F rozvodu od distribuce nn?

Pokud je zapojená L1 černá barva je to chyba?
Musí se přehodit s hnědou?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Pavelka Květoslav
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 25.12.2007, 12:06 »

Už se tu o tom kdysi diskutovalo a mám takovej pocit že ČSN nenařizuje jakou barvu kam připojit . Dříve jsem automaticky dával hnědou na střed ,  když byly bbarvy ,  černá ,  hnědá ,  černá ... nyní zapojuji L1 černá ,  L2 hnědá ,  L3 šedá ... ještě mě nikdo neupozornil že by to byla chyba ...
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Mužík
*
Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 25.12.2007, 13:46 »

chyba to jistě není, ale norma - bohužel nemám číslo ani článek - říká: L1 - hnědá, L2 - černá, L3 - šedá...
Budu se snažit dohledat ve které to je..ale třeba tu bude někdo rychlejší.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Revizní technik E2A,E2B - Jihomoravský kraj - Břeclavsko
tel.: +420605/473004
email: petr.muzik@atlas.cz
certiik
« Odpověď #3 kdy: 26.12.2007, 11:14 »

EON MÁ V PNE    :1.HNĚDÁ, 2.ČERNÁ  Škleb
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Milan Karvánek
ČESKÝ ELEKTRIKÁŘ
*
Offline Offline


RT E2A


WWW
« Odpověď #4 kdy: 29.12.2007, 20:31 »

Žádná mě známá ČSN výslovně nenařizuje barvy jednotlivých fází v kabelu. Něco jiného jsou však připojovací podmínky jednotlivých rozvodných závodů, ty je z důvodu minimalizování potíží třeba respektovat ať si o nich myslíme cokoli.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.036 sekund, 22 dotazů.