Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Jak instalovat novy jistic?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Jak instalovat novy jistic?  (Přečteno 4486 krát)
Pavel Lakomy
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 09.12.2005, 23:25 »

Musim zapojit novy jistic, ale jelikoz jsem amater, moc presne nevim jak.
Kam kterou zilu, uzemneni spojit mimo to je jasne, ale co ty ostatni dva fazi(cerny) a stredni (modry)?
Ktery z nich pujde pres jistic?
Je to jedno?
Dale by me zajimalo jak je reseno to pripojeni domacich dvou fazovych vedeni kdyz z venku z elektromeru jde kabel trifazovy?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jan Kučera
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 10.12.2005, 00:13 »

Promiňte, nechci vás urazit, ale Vaše otázka si zasluhuje odpověď jinou otázkou: V životě jsem neseděl v letadle; řekněte mi jak mám s letadlem odstartovat a hlavně bezpečně přistát.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Miloslav Dunda
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 10.12.2005, 00:23 »

Pokud to děláte doma, tak si poraďte, ale pokud to děláte jako zákázku, tak, za provádění prací na elektrickém zařízení bez příslušné kvalifikace jsou velké pokuty. Z hlavy nyní nevím, který je to zákon nebo nařízení, ale je to asi tem, který ruší IBP a ustaqnovuje OIP. (pro zasvědcené místo inspektorátu bezpečnosti práce jsou dnes oblasní úřady inspekce páce.

Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Merick Kir
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 15.06.2008, 12:47 »

Téma se zamyká. Neodborník nemá zasahovat do elektroinstala ce před svorkami rozvaděče!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.026 sekund, 22 dotazů.