Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  HYBRIDNÍ zóna
| |-+  Oblast řešení teoretických úvah
| | |-+  Stačí pro pdlahové topení (topný kabel) 1200W přívod 3*1,5 a jistič 10A?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Stačí pro pdlahové topení (topný kabel) 1200W přívod 3*1,5 a jistič 10A?  (Přečteno 3667 krát)
Radek Donharry
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 01.01.2008, 21:26 »

Stačí pro pdlahové topení (topný kabel) 1200W přívod 3*1,5 a jistič 10A?
A stejná otázka pro topení 1600W.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ivo Faltus
*
Offline Offline



« Odpověď #1 kdy: 01.01.2008, 21:44 »

Ano. V obou případech je dimenzování průřezu přívodu a zvolený In jističe v pořádku.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Valter Mayer
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 02.01.2008, 11:43 »

Áno. Z hľadiska prúdového zaťaženia je daný priemer vyhovujúci.
V predchádzajúci ch diskusiách, ktoré sa týkali ochrany pre NDN neživých častí pospojovaním, sa vyskytli názorové rozpory ohľadne nutnosti pospojovania elektrického podlahového vykurovania a hlavne spôsobu prevedenia.

Pri nahliadnutí do materiálov výrobcov elektrického podlahového vykurovania je možné zistiť, že v ponuke je niekoľko typov káblov. Pre ďalšiu diskusiu je z hľadiska bezpečnej prevádzky elektrického zariadenia dôležité:
- opletenie kábla ochranným vodičom - ano/nie;
- prostredie - vlhké (napr. kúpelňa) / suché

Pre inštaláciu do vlhkého prostredia výrobca jednoznačne uvádza vhodnosť použitia iba u káblov s opletením ochranného vodiča za súčasného použitia prúdového chrániča s vybavovacím prúdom 30mA.

Pre inštaláciu do suchého prostredia výrobca uvádza možnosť použitia iba  káblov s opletením ochranného vodiča alebo káblov bez ochranného vodiča za podmienky použitia prúdového chrániča s vybavovacím prúdom 30mA.

Akým spôsobom by ste Vy riešil ochranu pred NDN neživých častí?
V akých prípadoch a akým spôsobom je nutné riešiť doplnkovú ochranu pospojovaním?
Bude v týchto prípadoch vodič PE prierezu 1.5mm2 dostatočný?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Ivo Faltus
*
Offline Offline



« Odpověď #3 kdy: 02.01.2008, 15:14 »

Podlahové topení musí být podle ČSN 33 2000-7-753:2003, čl. 753.413.1 napájeno přes proudový chránič s jmenovitým reziduálním proudem max. 30 mA.
V prostorách s vanou nebo sprchovým koutem, podle ČSN 33 2000-7-701 ed.2, musí být navíc použity pouze topné kabely (rohože) s vodivým opletením apd. Vodivé opletení se připojí k ochrannému vodiči napájecího obvodu.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.022 sekund, 22 dotazů.