Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Opravy a servis, údržba, rekonstrukce
| | |-+  Zásuvky
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Zásuvky  (Přečteno 5747 krát)
Dominik
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« kdy: 03.12.2007, 09:18 »

Při výměně zásuvek v bytě se mi podařilo na jedné zásuvce zlomit kabel.
Je možné když jsem tuto zásuvku (v  kuchyni) nezapojil ony mi přestaly jít zásuvky v ložnici?
A nebo mám chybu hledat jinde?
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jiří Schwarz
*
Offline Offline




« Odpověď #1 kdy: 03.12.2007, 10:05 »

Je pravděpodobné, že to bude tím. Zásuvky se zpravidla zapojují tak, že se postupuje od jedné ke druhé, ke třetí,...
A teď pozor! Jestli je to starší rozvod v TN-C, jsou dvě možnosti:
- máte přerušený vodič N (fázový) a nejde to.
- máte přerušený vodič PEN! Průšvih, nebezpečí!! Pokud do zásuvky, kde je připojený vodič N a přerušený vodič PEN připojíte spotřebič třídy I, jakmile se spotřebič zapne, sice "nic nedělá",  ale přivede vám potenciál fáze na kostru (kryt) spotřebiče.
OKAMŽITĚ vytahejte vše ze všech zásuvek, vyzkoušejte které fungují, do těch, co nefungují NIC nepřipojujte dokud to nebudete mít odborně opravené.
Tady opravdu končí sranda, to může být hodně nebezpečný stav!!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Jako tvrdá Chodská palice nemám rád přísloví o tom, že moudřejší ustoupí. Když moudřejší ustoupí, hlupák si prosadí nesmysl!
Příspěvky psané kurzívou berte s velkou rezervou a nadhledem :-)
Dominik
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #2 kdy: 03.12.2007, 10:13 »

Děkuji. žádný spotřebič jsem nepřipojoval mohu nastavit zlomený vodič pomocí vago svorky
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Radek Červený
Žij a nechej žít
*
Offline Offline




WWW
« Odpověď #3 kdy: 03.12.2007, 11:54 »

Vodiče s AL jádrem nelze nastavovat pomocí Wago svorky, je to možné pouze s použitím speciální pasty, kterou Wago dodává.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Slušnost je kouzelný nástroj, který otevřel mnohem více dveří než jakýkoliv doposud vynalezený klíč.
www.elektrikab rno.cz
info@elektrikabrno.cz
Zdenek Hejčl
OSVČ - živnostník
*
Offline Offline



« Odpověď #4 kdy: 03.12.2007, 12:09 »

Nebo použít lisovací dutinku umožňující spojení Al+Cu. Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Elektromontér EZ-M, O-E2/A. Východní Čechy
Výroba, montáž a servis vah. EU
Alois Kozák
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #5 kdy: 03.12.2007, 21:31 »

 :)A nebo udělat nové rozvody aby to bylo ok,ale jen elektrikář ať to udělá. Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Dominik
Neverifikovaný uživatel @1

Offline Offline



« Odpověď #6 kdy: 06.12.2007, 08:45 »

Zásuvky jsou OK Na rozvody se chystám na jaře po výměně oken  Mrknutí
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.04 sekund, 22 dotazů.