Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
Novinky:               PROSÍME VŠECHNY UŽIVATELE, PŘED POUŽITÍM DISKUSÍ ČTĚTE MÍSTNÍ PRAVIDLA! ZDE ...!


+  Diskuse Elektrika.cz
|-+  Veřejnost, spotřebitelé, neodborníci, kutilové, laici
| |-+  Ověření elektroinstalace, spotřebičů, nářadí
| | |-+  Poradíte mi s ověřením odběru?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Dolů Poslední příspěvky Tisk

Upozornění!
Odpovědi na témata nejsou právně závazné!
Na elektrickém zařízení smí pracovat pouze osoba s příslušnou kvalifikací dle nařízení vlády 194/2022 Sb. Podrobnosti zde!

Autor Téma: Poradíte mi s ověřením odběru?  (Přečteno 5633 krát)
Dan Bárta
« kdy: 10.12.2007, 07:42 »

Nedávno jsem dostal vyůčtování za elektriku a po shlédnutí kolik bylo natočelo jsem málem zkolaboval.
Půjčil jsem si měřák a začal jednotlivé spotřebiče proměřovat a zapisovat hodnoty, které ale nesouhlasí s hodnotou naměřenou před jističovou skříňkou.

Jsem uplný laik, tak to vysvětlím takto.
Chladnička bere ze zásuvky 70W, na jističi do zásuvek naměřeno 70W, ale na přívodu od el.hodin do poj.skříně byla hodnota 200W!
Při 0W odběru za zásuvek na přívodu od hodin 120W!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #1 kdy: 10.12.2007, 07:55 »

Oslovit jakéhokoliv elektrikáře.
Zamyslet se nad tím, co všechno v bytě máte. Co ostatní okruhy? Měřil jste odběry i za ostatními jističi? Proud do rozvodničky vtékající se musí rovnat proudu z rozvodničky vytékajícímu. Co světelné okruhy, trafo 230/12V pro halogeny?
Jestli nic, tak
a) někdo se na vás napíchnul (málo pravděpodobné)
b) Nějaká krabice/spotřebič má velký svod. Elektrikář najde během pár minut.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Dan Bárta
« Odpověď #2 kdy: 10.12.2007, 08:19 »

Proměřil jsem všechno, jak jističe pro světelný okruh a tak i zásuvkový. Světelný se zdál dobrý ale na jednom jističi do zásuvek bylo 70W (2x nabíječka telefon) a druhý 100W a nebyl připojen žádný spotřebič. Takže součet odběru 170W a napřívodu od hodin 120W. Vůbec tomu nerozumím. Nedávno jsem měl problém s pračkou, tak jsem mrknul do krabičky a ty zeleno/žlutý kabely(asi nulák) byly silně zoxidonaný. Nemůže to být vadným jističem? Elektrikáře jsem tam měl, prý vše v pořádku
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #3 kdy: 10.12.2007, 09:06 »

Nevím, musel bych vidět. Elektrikář měl především změřit izolační stav daného okruhu (vyndat nabíječky!). Podotýkám, že obyčejným ohmetrem co je v digitálním měřáku nic nezměříte, je potřeba použít speciální měřák.
Svod může být třeba v krabici, pak hrozí zahoření - není některá krabice teplá? 100W je hodně. Nebo může být nakopnutý kabel ve zdi. Zažil jsem situaci, kdy součástí vedení byla i skoba od konzole nad oknem Úsměv).
Mimochodem, jestli jste našel v krabici silně zkorodované vodiče (hliník?),  je na čase provést generální údržbu. Riskujete velké přechodové odpory, kdy se vlivem úbytku dostane na spotřebič napětí a pak to "kope". Tyto spoje se také zahřívají a mohou zahořet. Elektrikář by měl tyto spoje očistit a dotáhnout.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #4 kdy: 10.12.2007, 09:20 »

Píšete o wattech. Předpokládám však, že jste je spočítal z proudů. Problém v nesouhlasu přitékaného a odtékaného výkonu může být v tom, že jste na jednotlivých vývodech měřil absolutní hodnoty proudů, které se však na vstupu do BR posčítají vektorově. Proto je proud přitékající menší než algebraický součet proudů odtékajících a tím i vámi spočítaný výkon.
Mohlo by to být ono ?
A nejen to, dokonce ani z toho přitékajícího proudu nemůžete watty spočítat, jelikož neznáte celkový účinník.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Dan Bárta
« Odpověď #5 kdy: 10.12.2007, 10:37 »

Abych se přiznal, tak jsem si proudu nevšímal, jenom těm Wattům. K měření jsem používal Nanovip Plus a ten snad dokázal vše přepočíst správně. Když jsem používal starší pračku, tak kabel docela hřál a v krabičce k dané zásuvce byla oxidace na hliníku i na mědi. Myslíte, že bude nutné vyměnit jističe? nejsou to vyhozené peníze? Samozřejmě projdu všechny zásuvky a krabičky. Sehnat u nás dobrého elektrikáře v dnešní době a předvánočním času je horor, proto se snažím svépomocí.Zatí m mnokráte děkuji za odpovědi.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Petr Doležal
*
Offline Offline



emeritní projektant z Brna (prostě důchodce)


« Odpověď #6 kdy: 10.12.2007, 10:52 »

Hmm, tak ode mne špatná stopa.
Jističe na to nemají vliv.
Takže až ten elektrikář.  Nerozhodný
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Na zdraví a abychom byli lidmi
to vám přeje celoživotní projektant nn, vn, někdy i vvn rozvodných zařízení
Jirka Š. Svejkovský
*
Offline Offline



Chomutov, projekty, revize E1A, E1B, E1-C5


WWW
« Odpověď #7 kdy: 10.12.2007, 11:41 »

Odkud jste? Třeba by se tu "dobrý elektrikář" našel  Super!
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno

Projektant (strojní zařízení/energetika/TZ budov),  revizní technik E1A, E1B, E1-C5
Dan Bárta
« Odpověď #8 kdy: 10.12.2007, 12:06 »

Z Mladé Boleslavi a snad už jsem jednoho sehnal, tak uvidím. Jinak děkuji za pomoc.
My všichni zase předem děkujeme za zprávu, v čem byl problém. Zpětné vazby není nikdy dost.
Pravidla diskusí   Nahlásit moderátorovi   Stěžovat si na moderátora   Zaznamenáno
Stran: [1] Nahoru Poslední příspěvky Tisk 
« předchozí další »

Příbuzné diskuse a články z Elektrika.cz

Příbuzné diskuse a články z Kutil.elektrika.cz



Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!
+420 910 100 100
Stránka vytvořena za 0.045 sekund, 21 dotazů.